Farna: V padesáti chci zpívat v klubu jazz

3. srpna 2009 v 10:28 | farnynka |  Articles+interviews
přepis: já čili ewafarna-star.blog.cz

časopis ROCK AND POP 07/09

Je narozená ve znamení Lvice a proslavil ji hit Měls mě vůbec rád. Ve třinácti letech. Od té doby se jí změnil svět - je známá a slavná. A musí se vyrovnávat se všemi nástrahami popularity.

Jak si uvědomuje třináctiletá holka, že je najednou všechno jinak?
Zas tak strašné to nebylo. Pořád jsem chodila a chodím do školy, jen volný čas mi kompletně pohltilo zpívání. Mám díky tomu i víc povinností, to určitě.

Stoprocentně jsi zaregistrovala nějaké ohlasy.
Ano, ale to k tomu patří. Dá se říci, že si popularitu užívám. Ale jen když mám náladu. Někdy to určitě člověka omezuje. Třeba když chci jít na nějakou školní akci a hned slyším - hele, vidíě ji. Farna tu je. No a co, říkám si, mám sedět doma?!

S tím musíš počítat - chtěla jsi to, máš to.
No právě, já nikdy nechtěla být slavná. Nikdy to nebylo to, po čem jsem toužila. Vždycky jsem chtěla být princezna. Občas zalituju, že nejsou věci jako dřív. Ale spíš se mi to líbí, co bych pak jednou vyprávěla vnoučatům?!

To se musíš s populatiou těžce srovnávat, ne?
Občas ano. Popularita mi nevadí, když se to dotýká bezprostředně toho, co dělám. Po koncertě na autogramiádě se podepíšu všem, v tom není problém. Jsem vděčná, že lidi přišli, že posílají hlasy do anket. Jenže když mám soukromou akci, slavíme třeba dědečkovy narozeniny, a před vchodem je zástup fanoušků, tak to mi vadí. Chci mít své soukromí, do kterého nikdo nepůjde.

A co třeba internetové diskuse, vadí ti?
Já je četla ze začátku. A kolikrát jsem brečela a byla kvůli tomu na dně a nešla ani do školy. Pak mi je manažeři zakázali číst. Pokud mne někdo zná, ewafarna-star.blog tak respektuju jeho názor. Když mi kámoška řekne - změnila ses, tak to beru. Ale od lidí, co mne ani neznají, mi tohle vadí.

Myslíš, že ses změnila?
Řekla bych, že určitě. Mám teď svůj vlastní privátní svět, kam nikoho nepouštím. Je těžké střídat ty dva světy, které u mne paralelně existují. Teď jsem ve škole a teď na pódiu, kde musím působit suverénně.

Co třeba bulvár, tam tě taky často propírají.
Určitě se člověka dotýká, ale taky je to třeba brát s rezervou. Nic s tím totiž nenadělám. A nejhorší je, že i v době krize má bulvár největší čtenost, protože lidi ho kupují a navíc tomu věří. A to mne mrzí nejvíc. ewafarna-star.blog Třeba někde napsali, že jsem byla se školou na lyžáku a že tam byly do rána mejdany s alkoholem. Pak jsem kvůli tomu byla v ředitelně a těžko paní ředitelce vysvětlovala, jak se věci mají. Nebo napsali, že se mi líbí holky a ne kluci. A proč to napsali? Nemáš přítele, řekli mi.

Život umí znepříjemnit i neodbytný fanoušek, měla jsi nějakého?
Měla, byli dokonce dva. Jeden pán jezdil se synem k nám až z Pardubic. Nakvyrtýroval se k nám domů na rodinnou oslavu, ukazoval nám fotky svý rodiny. Pak na jedný akci na mě tři hodiny koukal. Musela jsem nakonec poprosit ochranku, aby to vřešila.

Měla jsi nějakou negativní reakci na koncertě?
Janě, na nějaké rockové akci. To já můžu! Miluju to! Těšímse teď na léto na rockový ffestivaly. Je to adrenalin, člověk neví, odkud na něj ten klímek s pivem přiletí. Jen se nesmím otáčet zády.

Texty, které zpíváš, jsou tvé?
Některé jsou mé, jindy pošlu třeba námět a ten se pak dotvoří. Píše mi Honza Ponocný, sestra Dary Rolincs, nebo Péťa Cvrkalová. Občas chci předělat nějaké fráze, co mi tam nesedí.

Myslíš, že jsou uvěřitelné texty o božích mlýnech z úst patnáctileté zpěvačky?
Lidi tomu právě nevěří a proto neůžu zpívat náboženské texty. Jenže já jsem věřící a chtěla bych. Jednou. Chápu, že v tomhle věku mi to málokdo uvěří. Tak jsem to aspoň zkusila. Ten text vznikl přes konkurs, zadání bylo uděla náboženský text a tenhle nás oslovil nejvíc. Věřím tomu, co zpívám!

Myslíš, že to tak chápe tvé publikum?
To nevím. Já nechci patřit do dnešní generace! Někdy si připadám, že žiju v jiné době. Nenávidím drogy, alkohol i cigarety. A v životě jsem neměla kluka. Takže z hlediska dneší generace jsem asi divá. Chci těm lidem zkrátka dát to, co zpívám a za čím si stojím! ewafarna-star.blog.czS některými věcmi se třeba už teď neztotožňuju, jiné texty se mi třeba vyplnily až po čase. Nechci zpívat jen o tom, co se bude líbit lidem!

Jaký máš vlastně ambice do budoucna?
Tak teď určitě nemůžu zpívat skladby jako Pert Hapka. Spíš mám v repertoáru teen age písničky, a to mne baví. Na třetí desce, co chystáme, se snažíme spojit rock s elektro popem, něco jako Linkin Park nebo Lady Gaga. A v padesáti bych chtěla dělat jazz na klubové scéně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama