Farna: Odjede studovat do USA?

29. září 2009 v 16:30 | farnynka |  Articles+interviews

Ewa Farna ve svých šestnácti letech zvládá to, co by možná nestíhal nejeden dospělý. Koncertuje, natáčí alba a k tomu studuje druhý ročník gymnázia. Na rozhovor přiběhla rovnou z tanečních.
Ačkoliv je ještě velmi mladá, ke stolu v třinecké pizzerii zasedla s elegancí. Přiznává, že je unavená. Nedávno dotočila nové album a v září jí začaly školní povinnosti. Navzdory své popularitě ale Ewa Farna působí skromně. A po celý rozhovor se usmívá.

V blízké době plánujete vydat nové album, kdy přesně to bude?
Objevit by se mělo koncem října. Před týdnem jsme dotočili, teď už schází pouze mix a mastering. Bude se jmenovat Virtuálně a bude na něm 13 písní. V souvislosti s albem se uskuteční i velké turné Buď virtuální - Ewa Tour, při kterém zamíříme nejen do měst v České republice, ale také na Slovensko a do Polska. První koncert tohoto turné bude 3. listopadu v Brně.

Na tomto albu jste se podílela i autorsky, jakým dílem?
Bude tam celkem pět mých textů. Autorkami ostatních textů jsou Petra Cvrkalová a Jana Rolincová. A jako bonus bude na desce skladba, k níž jsem napsala i hudbu. Píseň s názvem Déšť se pohybuje někde na pomezí filozofie a naprosté infantility. Dalšími zajímavými skladbami budou např. duet, kterému říkám S mámou o mámě, pocta Michaelovi Jacksonovi nebo píseň věnovaná mé babičce, která nedávno zemřela.

Nyní hrajete s novou kapelou, můžete členy krátce představit?
Na bicí hraje František Poborský, který dříve působil třeba v Čechomoru. Na basovou kytaru hraje Jan Lstibůrek, jenž je i basákem v kapele Toxique, a v mé kapele je kapelníkem. Dále pak se mnou hraje Martin Chobot na kytaru a Jan Steinsdorfer na klávesy. Jsou to všichni profesionálové a zpívá se mi s nimi opravdu dobře. Možná společně pojedeme 5. listopadu na MTV Music Awards do Berlína, kde jsem byla nominována v kategorii "The best Polish act".
Proč skončila vaše spolupráce s předchozí kapelou?
Kluci z předchozí kapely mi hrozně chybí. Dostali prostě nabídku a využili ji. Budou se jmenovat Embassy a v listopadu jim vyjde první deska. Měla jsem možnost slyšet pár skladeb, bude to opravdu stát za to.

Jste ve druhém ročníku. Přemýšlíte už o vysoké škole, třeba v Praze?
To právě ještě nevím. Chtěla bych studovat ve městě, které se mi bude líbit. A mně se strašně líbí jak Praha, tak Brno, tak i Olomouc. Ještě nevím, na jaký obor přesně bych zamířila, ale s jistotou by to byl nějaký humanitní obor. Mým velkým snem je ale studium na Berklee v USA, obor hudební produkce. Na této univerzitě studovala zpěv třeba Christina Aguilera. Studuje tam můj bývalý bubeník, od kterého mám podrobné informace. Opravdu mě to velmi zaujalo. Samozřejmě bych si poté chtěla dostudovat v Čechách i školu, která nemá hudební zaměření.

Které předměty máte ve škole nejraději, a které vás naopak nebaví?
Velice mě baví angličtina. Obecně mám určitě raději humanitní předměty, takže hlavně jazyky, klidně i dějepis nebo základy společenských věd. Opravdu moc nemusím matematiku, fyziku a chemii.Učíte se kromě angličtiny i nějaké další cizí jazyky?
Jelikož studuji polské gymnázium, mám všechny předměty v polštině. Samozřejmě máme i češtinu a kromě zmíněné angličtiny se učím ještě francouzsky.

Proč zrovna francouzštinu?
Na základní škole jsem měla rok ruštinu a příliš mě to nenadchlo. Němčinu si zase spojuji se světovými dějinami a nacismem, takže mi ten jazyk příliš sympatický není. Proto tedy volba padla na francouzštinu. Navíc si myslím, že když žena nebo dívka hovoří francouzsky, zní to velice krásně a vznešeně.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ulunka ulunka | 29. září 2009 v 17:18 | Reagovat

EWA MÁ NOVÝ ICQ!!! OFICIÁLNÍ... JE TO NA STRÁNKÁCH!! 586939078

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama