Štefan Švec: Toužím - dezorientovaný milý?:)

20. října 2009 v 18:06 | farnynka |  Articles+interviews
Pamatujete pravěk? To byla doba, kdy slova písní z rádií dávala smysl. Text k popové písničce byla tehdy literatura. Dneska je to marketing.

Zatímco dřív zaručovaly textařův úspěch přežitky jako příběh, poetika nebo humor, dneska je nejdůležitější slogan - zapamatovatelný verš, omletý do kulata v refrénu a zabalený do pseudopoetické mlhy slov, která postrádají jakékoliv logické vazby. Mlha vyrábí pocit a pocit prodává.

Lidí, co netuší, o čem zpívají, jsou plné české hitparády.


V hitu Toužím si lolitka-fatal Ewa Farna nejdřív stěžuje, že ji její milý zanedbává (Nikdy nevíš, jak se mám / Netušíš, kde a proč jsem), načež od něj kupodivu žádá víc volnosti (Nech mě žít, víš, že pouhou chvíli mám). Nakonec ho zcela dezorientovaného dorazí tím, že volnost chce, aby si mohla zpátky užít Svůj svět s tebou. To už je trošku moc pocitů najednou, a to nepočítáme nesmyslné ´nakupeniny lesklých slov jako Kouzlo hříchu tančí stále nám nebo Zázrak můj se třpytí pořád dál.

alisek69.blog.cz

Mě se ta písnička líbí, ale uznávam, že něco v textu je trošku zamotaný...Co se divit, když si to Ewa psala sama a ještě to pořádně neumí? Já když začínala psát, to byly s****y:DD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama