Farna: Má hlasové problémy. Jak zvládne turné?

5. listopadu 2009 v 16:45 | farnynka |  Articles+interviews
Zatímco měla Ewa Farna pilně zkoušet písničky na turné, které vypukne již dnes prvním koncertem v Brně, řešila problém s hlasivkami. "Jsem na tom špatně s hlasem, musím navštívit foniatra," dělala si pár dní před turné starosti mladá zpěvačka.

Farna minulý týden ještě veřejnou generálku zvládla, na tiskové konferenci už ale bylo znát, že s jejím hlasem není něco v pořádku. "Kdo ví, co se děje, jestli se o mě nepokouší nějaká viróza, je takové divné období," přemítala zpěvačka. V každém případě strávila víkend před prvním koncertem doma a hlasivky nechala podle rady foniatra v klidu. Své turné nazvané Buď virtuální na Ewa Tour 09-10, na němž vystřídá sedm různých kostýmů, z nichž jeden byl speciálně ušit pro písničku věnovanou Michaelovi Jacksonovi, chce dnes ale rozjet naplno.

"Jsem už celkem v pořádku a moc se na turné s novou kapelou těším," říká Ewa.

Mimo jiné je zvědavá, jak její fanoušci přijmou písničku Déšť, ke které složila hudbu i text."Hudbu jsem si zkusila složit poprvé, pořídila jsem si takový program do počítače a jen tak jsem si na dovolené pinkala, pak jsem výsledek pustila Leškovi Wronkovi a jemu se to líbilo. Chtělo to jen zaranžovat a také se sejít s klavíristou Honzou z mojí nové kapely, se kterým jsme to doladili. Zpěv totiž doprovází jen klavír."


Písnička je to přemýšlivá, plná otázek. "Ráda se ptám, ale ne vždycky vyžaduju odpověď. Stačí i pohled do očí, ten umí říct mnohdy víc. Jinak se zamýšlím nad tím, jak žijí lidé na druhé straně planety, zpívám třeba o tom, že chci porovnat černou kůži s bílou a tak podobně," naznačuje Ewa obsah jedné ze skladeb.
Na turné by ráda viděla i své spolužáky a učitele, v Ostravě ovšem tentokrát nevystupuje a Opava je prý docela daleko. "Možná se bude na jaře přidávat a dostaneme se i do Ostravy. Nebo za mnou budou muset cestovat," směje se Farna. Turné pokračuje po Brně v Pardubicích, Liberci, Zlíně, Opavě a skončí 6. prosince v Praze.
Během příštího roku představí zpěvačka svůj koncertní program pojatý jako rocková show s mnoha pyrotechnickými efekty také v Polsku a na Slovensku.


Váš zdroj! ewafarna-star.blog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama