Farna: Na pódiu skáču jako potrhlá puberťačka!

8. listopadu 2009 v 11:06 | farnynka |  Articles+interviews
Tak už se fanoušci Ewy Farne konečně dočkali. Turné Buď virtuální tour 2009 odstartovalo v úterý 3. listopadu koncertem v Brně.

Nová deska s názvem Virtuální je na světě a Ewa Farna má pěkně nabité období. Vedle školy - v šestnácti se v ní prostě párkrát do roka zastavit musíte :) - Ewa chodí do tanečních a navíc právě rozjela své druhé samostatné turné. Koncertů má v první - ryze české - části šňůry v plánu sice jen šest, ale o to "vychytanější" program mají. A právě dnes je v plánu druhý z nich, v Pardubicích. Ještě před ním ale Ewa odpověděla na pár otázek pro t-music.


Ewo, na tvém novém albu nazvaném Virtuální jsou poprvé i tvé texty a v případě songu Déšť také muzika. Jaký je to pocit, když jde o tvé první vlastní textové sdělení fanouškům?
Na textech jsem se několikrát podílela i na albu Ticho, ale bylo to ještě postaveno na spoluautorství. Teď se jedná o texty, které jsem napsala už opravdu sama. Mám z toho velkou radost, protože se mi podařilo do nich dostat to, co jsem chtěla. Každá fráze tam má svoje místo a něco vyjadřuje, popisuje můj pocit a není to "vata". Jsem s deskou obecně moc spokojená a doufám, že budou i "farnoušci". :) Jupíí! :))


Ještě k názvu desky Virtuální. Současná doba je hodně o různých virtuálních světech a komunikacích. Jaký je tvůj vztah k fenoménům jako ICQ, Skype, YouTube, Facebook? Používáš s oblibou nějaký z uvedených prográmků nebo dokonce i nějakou další službu?
Právě ta deska měla být tak nějak ukazováčkem k tomu, aby jsme se nad tím pozastavili. Nechci proti tomu nějak bojovat, ten boj by byl marný a ke všemu to není jen na škodu ale dá se to samozřejmě využít v mnoha užitečných směrech. Deska Virtuální má připomenout, že ještě nedávno ty věci neexistovaly, žilo se v pohodě i bez toho a možná bylo i líp. Každopádně jsme hodně zazdili verbální, normální, upřímnou ewafarna-star.blog.czkomunikaci, která je podle mého nenahraditelná. Přes SMS prostě nikoho neobejmete, žádný smajlíkový mail nenahradí upřímný úsměv a Skypu se nemůžete vybrečet na rameni. Sama jsem taky bohužel trochu virtuální. Nemám sice ICQ a tak, ale YouTube používám - hlavně jako zpětnou vazbu, koukám, jak se třeba vydařil koncert nebo podobně. :)) A oficiální Facebook mám taky.
Turné k desce, které odstartovalo už 3. listopadu v Brně, má "jen" šest koncertních zastávek. Proč je to - i když se říká, že snad jen zatím - takhle malá porce?
Minulé turné jsme měli přes 18 zastávek, to je pravda. Letošní turné jede přes 3 státy. Vyjíždíme teď na podzim se šesti koncerty u nás v Česku (právě dneska 7. listopadu jsou na řadě Pardubice) a pokud bude tady zájem i na jaře, budu straaašně happy, když budeme moct nějaké přidat. :) Doufám, že se lidem bude líbit a že si přijdou udělat názor na show sami.


Už před začátkem turné na veřejnost prosáklo, že během koncertů dojde na řadu převleků. Kolik jich tedy v programu je a můžeš speciálně pro t-music upozornit na nějaký, který je něčím nej?
V programu je jich 6 - 7. Je to náročné se převléknout úplně třeba v době 50 sekund. Je to neskutečný adrenalin. Moc mě to ale baví. Převleky jsou různé - od ujeté praštěné holky s růžovou parukou, přes hippie kostým a převleku a`la Jackson, až po obrazovou vílu - svítící virtuální ženu.

V minulosti se často psalo o různých významných událostech z tvého soukromí. Ať už to bylo získání prvního občanského průkazu, sundání rovnátek, tak teď to jsou taneční. Jak to v kurzu jde holce, která je zvyklá se pohybovat na pódiu, "ve strkanici" na tanečním parketu se svými vrstevníky?
Neskutečně mě taneční baví. Asi nejvíc jive a cha-cha. Jooo a waltz je taky nádherný! Mám super partnera, to je taky důležité. Nejsem zvyklá se nějak pohybovat, nejsem tanečnice ani nemám na koncertech choreografie, na pódiu prostě skáču jako potrhlá puberťačka. :) ewafarna-star.blog.czTo nemá třeba s latinsko-americkými tanci nic společného... :) Nevím, jak mi to jde, to byste se museli zeptat naší učitelky a učitele, ale na parketu je sranda, když je málo místa a 20 párů tančí, u valčíku do sebe strkají. :) Pak na sebe kluci řvou: "Uhni, jedu!" :) Právě přemýšlím, jestli se přihlásit do pokročilých, nabídla nám to paní učitelka, tak budu vážně zvažovat. Třeba na příštím turné místo ujetých převleků budou společenské šaty a choreografie by pak byla taky jasná. :)

Termíny Buď virtuální tour 2009:
Pardubice, 7. 11. 2009
Liberec, 11. 11. 2009
Zlín, 20. 11. 2009
Opava, 26. 11. 2009
Praha, 6. 12. 2009
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama