Křest s Čechomorem a Farnou

4. prosince 2009 v 8:29 | farnynka |  Articles+interviews
III. díl vyprávění o našich hradech a zámcích pokřtila skupina Čechomor společně s Ewou Farnou v úterý 1. prosince 2009 v pražském hudebním klubu Limonádový Joe. Kmotrem CD se stal Ondřej Černý - ředitel Národního divadla v Praze. Ten přítomným zástupcům médií oznámil, že skupina Čechomor po svém česko-moravsko-slezském mapování pověstí symbolicky doputuje až na prkna Národního divadla. Stane se tak přesně za rok, kdy se uskuteční exkluzivní koncert Čechomoru ve Zlaté kapličce...


Karel Holas, František Černý a Čechomorse již dvakrát vydali na putování za pověstmi hradů a zámků (SU 5926-2). Před rokem to bylo poprvé, na Moravu, v listopadu 2008. Tehdy s kapelou spolupracoval Miroslav Vladyka o tom, že se jim to náramně povedlo nás přesvědčili Platinovou deskou za toto dílo. Druhou částí byly Pověsti českých hradů a zámků z června letošního roku, svým hlasem a vypravěčským uměním jej ozdobila herečka Barbora Hrzánová.


Třetím a tedy posledním dílem je pak aktuální deska Pověsti slezských hradů a zámků (SU 5926-2). Našimi průvodci se tentokrát stávají rodáci Ewa Farna a Radek Pastrňák. Navštívíme Bruntál, Fryštát, Fulnek, Bílovec a další místa, jejichž historie je opředena podivuhodnými příběhy plnými strašidel a tajemna. A těmi se hemží také nové skladby Čechomoru, které každou pověst opět převádějí do písňové podoby.


Závěrečný díl trilogie vyprávění o našich hradech a zámcích pokřtila skupina Čechomor společně s Ewou Farnou v úterý 1. prosince v pražském baru Limonádový Joe.
Ač to pro Ewu Farnou byla vypravěčská premiéra, stejně jako Radek Pastrňák se pověstí zhostila s velkým citem a přirozeným humorem, v několika písních se k Čechomoru přidala i pěvecky. Společně tak všichni společně s vydavatelstvím Supraphon završují velkolepý projekt, kterým vzdávají hold naší lidové hudbě.

.:zdroj: alisek69.blog.cz:.
.:úprava: ewafarna-star.blog.cz:.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fa-bulous fa-bulous | Web | 4. prosince 2009 v 8:33 | Reagovat

ahojky jak se mas??u me na blogu je clanke,a bya bych rada aby si ho nikdo precetl..prosim te..precti si ho ty...jsi nemocna??

p.s dekjuju.......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama