Karel Gott

16. března 2010 v 18:37 | farnynka |  About me
Karel Gott
Tak se kouknu náhodou na téma týdne a co nevidím: psát o několikanásobném Zlatém Slavíkovi? Je to asi trochu ostuda, ale opravdu si nepamatuju, kolik jich má pan Karel doma vystavených. Ale neznám nikoho, kdo by si je zasloužil víc. Snad možná Dan Landa... Aspoň pár.
Hraju v jednom orchestru a v roce 2007 jsme na setkání koncertů v jednom německém městě poblíž Jáchymova hráli Die Biene Maja a Němci zpívali a zpívali. Úplně zmizela ta historická nesnášenlivost mezi Čechy a Němci. Hudba by měla být mezinárodní a ne se rozlišovat na státy a národy, jazyky... Tuto bariéru se Mistrovi podařilo překonat. V kolika jazycích a zemích světa vlastně zpíval? A kolik má po světě obdivovatelů?
Slyšet pochvalu typu ,,krásně zpíváš, úžasná interpretace, intonace, s tebou bych nazpíval duet apod..." od takové špici musí být ta nejvyšší pocta. Sám Mistr má úžasnou techniku zpěvu.
Velmi mě pobavil spot na Českého Slavíka Matonni 2009, ve kterém pan Karel měl noční můru, že Zlatého Slavíka vyhrál někdo jiný.
Für immer jung pan Gott nezůstane, už jím vlastně ani není. Netěším se na ten den, až nás opustí nadobro. Bude truchlit celý národ, že přišel o tohoto úžasného reprezentanta, který ho bez skandálů a trapčení proslavil.
Je to krátký článeček, nemám totiž čas ho vyperlit, ale doufám, že nikoho nepohoršil. Píšu ho s tím největším obdivem a úctou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama