Září 2010

Farna: Jsem tupá, zdrcená a zmatená

29. září 2010 v 17:38 | farnynka |  Articles+interviews

JSEM TUPÁ, ZDRCENÁ A ZMATENÁ


Vlasta Korec zastihl Ewu Farnou (16) ve škole.

Teď akorát jsem si byla pro výsledky psychologických testů, které jsme dělali. Dostala jsem informaci, že jsem naprosto tupá a tak dále (smích), takže jsem docela zdrcená. Ale dozvěděla jsem se o sobě, že jsem poměrně introvertní, což mě docela zaskočilo.

• V rámci jakého předmětu jste dělali ty psychologické testy?
My jsme je měli zvlášť. Šlo psíš o to, aby nám a kantorům ukázaly, jakou cestou se máme vydat, na kterou školu případně jít dál studovat, co nám sedí, co nám nesedí a tak podobně.
ewafarna-star.blog.cz
• Myslím si, že ty máš, co se budoucnosti týče, docela jasno. Ale přece jen, kam bys chtěla směřovat svou životní cestu? Chceš ještě studovat, nebo se budeš plně věnovat zpívání a cestování?
Je pravda, že jediné, co mě zaskočilo na těch výsledcích, byla zpráva o tom, že jsem introvertní, Jinak to bylo všechno správně - jsem docela flegmatická, jsem Lev, takže jsem ráda středem pozornosti, dále že jsem ambiciózní, a také jsem se dozvěděla, že nejlépe mi to jde v tvůrčích směrech a pak taky v humanitních přemětech. A kupodivu nejlépe ze všeho mi jde matematika. Takže jsem z toho fakt celá zmatená. Ale určitě bych chtěla jít směrem politologie a práva.

Kopíruj se zdrojem!!!!
Jestli ne, tak si tě najdu a stihne tě krutý trest:)))

Talentmania aneb "my se neopičíme!"

28. září 2010 v 19:00 | farnynka |  About me
Talentmania - pořad zcela náhodou vysílaný v době, kdy se na obrazovky přiřítilo originální (chápej: původní) Česko - Slovensko má talent.

Zajímavé je, že Nova autorská práva na Č-S má talent odmítala. Až když byla nabídnuta Primě, začala se Nova o ně zajímat. Měla sice už smůlu, ale nejspíš si "nováci" řekli, že Primě nenechají svoje diváky bez boje (protože je jasné, na jaký program by se většina lidí dívala). A proto změnila co nejvíce věcí, aby se od "úplně jiného" konkurenta odlišila - vytasila se se čtyřmi porotci. No jo, ale teď to bude horší s hlasováním poroty, 2:2. Tak vymyslíme jeden hlas za chlapi a jeden za ženský. No jo, ale co když by to i teď mohlo být nerozhodně 1:1? Tak jeden hlas od diváků. A máme to.
Hm a koho do poroty? Habera tam svoje místo má - o zpěvu a hudbě toho ví hodně. Banášová taky zpívá. Zdeněk Troška je takový zábavný, srdečný dědeček. No a co ta kočka Šeredová? Tváří se, jako by kousla do citrónu, nechápu, co tam dělá. Přijde mi tam úplně zbytečná a navíc a že je tam jenom kvůli pěknýmu ksichtu.
(I když chápu, že někdo nepřekousne Krause, Jara nebo Bílou, že.) Ne vždy je porota příjemná, ale to je na obou stranách fronty.

Jsem proti Talentmanii, jasně volim ČSMT. Občas přepnu na Talentmanii jenom proto, že mě zajímá, co všechno jsou lidi schopní umět:).
Mám ráda Mareše, proti tomu nic nemam.

K účastníkům: strašně mě nebaví imitátoři třeba Jacksona, Queenů nebo dalších. Ale musí se pochválit, když jsou dobří.

Talentmanie je protivná kopie a je mi nepříjemně, když ji sleduju. Ale laskavě, jestli se mnou někdo nesouhlasí, ať mě neuráží. Nejsem proti kritice, když je vyjádřená slušně.

Farna: Facebook je virtuální svinstvo

26. září 2010 v 12:43 | farnynka |  Articles+interviews
Čerstvá sedmnáctka Ewa Farna dnes patří k k neslavnější teenagerům v Česku i Polsku. Stala se idolem mnoha náctiletých, ale sama se považuje za obyčejnou puberťačku. Jaký je její svět? Co si myslí o sociálních sítích? Čtěte, co je její svět. Ewa si sama mohla napsat deset slov, kterými se to dá vyjádřit. Která zvolila a proč napsala právě je?

1. LÁSKA                                                

ewafarna-star.blog.cz
O té pravé asi toho zatím moc nevím, ale je fakt, že kvůli Marcusovi, svému současnému příteli, vstanu třeba i v pět ráno, dojedu pendolínem do Prahy, abych ho viděla, a večer jedu zase domů. Láska  může být i mezi přáteli, ale člověk si musí dát pozor. Dřív jsem si lidi pouštěla k tělu víc a někdy se mi to vymstilo. Teď mám jen jednu kamarádku,  které věřím, ale stejně si některé věci nechávám jen pro sebe.

2. MUZIKA

Neodmyslitelná součást mého života. Miluju ji, ať jsem na jevišti, nebo v roli posluchače pod ním. Kluci z kapely jsou strašně fajn a trávíme spolu hodně času, koncertujeme, takže je to taková moje druhá rodina. Na koncerty našich i zahraničních hvězd často chodím i do hlediště, ale bohužel mi zatím vychází, že tady v Čechách se od zahraničních idolů ještě pořád máme co učit.

Než se nadějem, kam se podějem...

21. září 2010 v 19:49 | farnynka |  About me
Dlouho jsem nic nenapsala na téma týdne, tak se o to pokusim teď.

Když se řekne naděje, vybaví si mi jeden valčík, kterej jsme hráli s orchestrem. Křídlovkám tak šel, že ho přejmenovali na Beznaděj:), a dokonce to tak přepsali i v notách:).

Naděje je tajemná hnací síla, kterej nás žene vpřed. Je to druh benzínu, vítr do plachet, nakopnutí do zadnice a přetahování s překážkama. Naivní sžíravá touha po naplněné budoucnosti. Víra ve vlastní síly nebo ve všemocnej zásah sil jiných.

Naděje umírá poslední, to je jedno z mejch mott. Když přijdeme i o naději (ale to by se nemělo stát, protože to už je hooodně zlý), je to jako náraz do stěny, zabrždění, zamračení a smutnej vzdych, sklopená hlava a touha vrátit se ve vlastních stopách tam, kde jsme naději ještě měli. Upuštění tužky z ruky a políček od odcházejícího štěstí. Rezignace na budoucí lepší, ztráta motivace a úbytek radosti a energie. Ozavírka cesty.

Naděje jsou růžové brýle.

Naděje je možnost, šance a držené palce. ,,Třeba ho klofnu." ,,Ať se to povede." ,,Doufam, že přijde." ,,To dam. Přece jsem se na to připravovala."

Abych tak řekla, žijeme tím, co se stalo, děje a tím, co se může stát. Ne tím, co se stane. Ztráta týhle možnosti je jako krutej stěr od vážený osoby. Kurde, já jsem filozof:).

Farna: Nic moc mi nejde, ale instinkt mám dobrý:)

12. září 2010 v 15:08 | farnynka |  Articles+interviews
Vkládám, aby řeč na blogu nestála:).


Už to jsou čtyři roky, co se na naší hudební scéně objevila mladičká (a maličká) Ewa Farna (17). Ewa nám vyrostla, zkrásněla, zmoudřela, stala se uznávanou pěnicí a... zůstala normální.
Ewi, naposledy jsme se spolu bavily na loňském předávání cen TýTý. Co se za ten rok a kousek všechno událo?
Byla jsem v Anglii, takže se učím intenzivněji anglicky - chystáme totiž do konce roku anglické album. Obecně jsem pracovala na tom, abych měla v pořádku vysvědčení, hraju hodně koncertů, teď hlavně v Polsku, a aktuálně si užívám sluníčka.

Tehdy jsi mi říkala, že i tebe štve, jak média řeší tvou postavu, váhu, míry... Ještě tě to trápí?
Štve mě, že prosazují nějaký trend, který sice na fotkách vypadá dobře, ale v reálu z toho bolí oči (smích). Myslím si totiž, že lidi jsou bohužel hodně ovlivnění reklamou, časopisy a podobně. Já se tomu podřizovat moc nechci. Mám prostě čokoládu ráda, a když na ni dostanu chuť, tak si ji klidně dopřeju. Žijeme jen jednou. Jasně že se nepřežírám, ale pro mě je nejdůležitější zdraví, takže radši budu zdravá s normální ženskou postavou než vychrtlá a hladová.
ewafarna-star.blog.cz


Naprostý souhlas. Co považuješ za nejtěžší v showbyznysu?
Těžká otázka... Asi mě mrzí ztráta soukromí. To dřív nebo později postihne každého člověka, o kterého se média aspoň trochu zajímají. Člověk může být šťastný v centru zájmů foťáků, ale soudím, že přijde moment, kdy by radši zapadl mezi lidi, byl inkognito. Nevím, jak pro ostatní, ale pro mě právě tohle  bylo asi nejtěžší - nějakým způsobem si na to zvyknout. Soukromí totiž považuju za jednu z nejcennějších věcí, které člověk vlastní. A spousta lidí je právě jen v soukromí sama sebou... Rozhodně to neberu jako krok zpět, naopak!

Viděla jsem v bulváru tvoje fotky, jak dovádíš se spolužáky na dovolené v Chorvatsku. To asi není moc příjemné, když se nějaký rádoby kamarád snaží celý týden ulovit tvou peprnou fotku, aby ji hned po návratu domů mohl nabídnout nějakému plátku...