Fantazijní představy kterékoli hlavy:))

18. října 2010 v 17:13 | marky-tánka |  About me
Fantasy, to je jasný, to je žánr, kterej si zakládá na tom, co všechno je schopná vymyslet vaše fantazie. Vymyšlené postavy, tvorové a prostředí jsou za hranicemi možností reality a mají co dočinění s nadpřirozenem, magií, náboženstvím, mytologií, pověrami a tak dále bla bla bla:).
Člověk si to nedokáže pořádně představit jako součást svého běžného života (např.: asi těžko si představim ducha stojícího v koupelně, kterej mě zaujatě sleduje, když se sprchuju:), nebo: nikdo mi nesežere výmluvu na otázku učitele, proč nemam domácí úkol, že mi sešit někam schoval domácí skřítek:))

Fantasy knížky a filmy jsou takové "koření" pro lidskou představivost.

Já osobně mám nejradši upíry a vlkodlaky, s tim si vystačim:) Jako vlkodlak je to první, co si představim ve tmě (ach, ty Psí vojáci:)), a pak ty představy rychle zahánim:), ale abych si myslela, že když usnu na palouku, tak kolem mě budou běhat víly:) nebo že při procházce lesem potkam jednorožce:), to už je trošku fantasmagorický i na mě:) Co nemam ráda jinde než v Pánu Prstenů, jsou Elfové.

Poznamenaná krásnejma ruskejma pohádkama z knížky Krása nesmírná, ze který mi vždycky četla babi, a českejma, nepohrdnu pohádkama (kromě některejch americkejch), což by se vlastně taky dalo zařadit mezi fantasy.

Čest FANTASY:)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 18. října 2010 v 17:41 | Reagovat

Jo, elfy taky nemám moc ráda. Jsou nechutně dokonalí :D

2 marky-tánka majitelka blogu marky-tánka majitelka blogu | 18. října 2010 v 19:08 | Reagovat

[1]: Nechutně dokonalí:))) Vlastně máš pravdu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama