Kajínkova Samota

11. října 2010 v 19:36 | marky-tánka |  About me
Vyprodané kino, sobota večer.
[kájínek]
Proč to tak vlastně vyslovujem?

Film se mi líbil fakt hodně. Nemluvě o tématu, je technicky úplně perfektní. Je vidět, že neni odfláklej. Krásnej střih, hudba, kamera, scénář, i když námět se "krásný" nazvat nedá:). Zajímalo by mě, kde je vlastně pravda. Já jsem zástáncem toho názoru, že tohle Kajínek neudělal nebo že přinejmenším v tom neni sám. Že to je bouda a zmanipulované. Tohle je jedna z národních záhad. Myslim, že pravda nikdy nevyjde najevo.

"Krásně" vyjádřená kriminalita tehdejší šedivé doby, kdy lidi hnaný dojmem "můžu si dělat co chci" dělali činy alá západ, jaksi "nepřípustnější" za totality, a nějak jim to zůstalo... Tím nechci říct, že teď máme kolem hlavě svatozáře nebo že je všechno dovoleno a opomíjeno! Násilí je hnus.

Kamil Střihavka ze začátku svým "bručením" mi staví chlupy na zádech. Krásnej text, charismatická písnička i zvuk. Kombinace zdánlivě neslučitelných akordů. Líbí se mi, že text nemluví o ničem konkrétním a nechává volný prostor aplikovat si písničku i na jiné situace než jen na vězení a trest.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama