Pod zimou, před zimou...

5. října 2010 v 19:03 | farnynka |  About me
Mlha skrývá kopce na horizontu a vrcholky stromů jako padlý mrak. Snižuje viditelnost o kilometry. Listy se krčí pod tíhou chladného vzduchu a ubývá jim sil. Jejich pouto s rodnou kůrou slábne. Zelená přiškrcená žloutne a rezaví v molekulách lezavé vlhkosti. Odumírající listí se postupně loučí jako páry trousící se z končící oslavy. Padají. Políbil je podzim...

Tráva a květiny slábnou ve vysílených kolenou. Tolik energie a krásy v nich proudilo v uplynulých měsících a teď jsou spát. Zývají, až jim z toho odpadávají poslední známky života.

Jedna vlaštovka jaro nedělá. Ale její odlet dělá podzim...

Ticho v lesích. Ticho v parcích, zahradách a polích. Dráty neověšují už ani špačci. A žádná lezoucí ani létající havěť. Všechno si stele ve vlhnoucí kůře, zemi a pod tíživými kameny. Nebem táhnou hejna emigrantů a z lesů se stahují sýkorky sondovat u krmítek.

Studená je mez a krvavějící křoviny nabízí červené šípky. Potok temně zurčí. Už nemá, čí nohy by sváděl do svých vod. Srny se za oponou z mlhy krmí odumírající travou a auta s kárami staví u silnic, aby jejich posádka sklidila zakázané ovoce.

Hrníček s čajem a teplý svetr, knížka do ruky a výhled z okna na tu uzavírající se krajinu.
Smutné je babí léto trávené v pokoji...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FifinQa FifinQa | Web | 5. října 2010 v 19:17 | Reagovat

Pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama