Na chlámání i pro rozímání

27. června 2011 v 19:59 | marky-tánka |  About me
Seriál je sled kapitol, která jsou většinou psány "za pochodu", přičemž pojmem seriál mohou být označeny i pouze dva díly stejnojmenného celku:), který se drží jednoho žánru a je typický tím, že lidské problémy dovede k dokonalosti a cesty osudu jsou značně spletité.

Ze seriálu postupně odpadávají hrdinové, většinou z důvodu opruzení seriálem nebo dostáním mnohem lepší nabídky, a proto jim scénaristé napíší smrt, případně jiný odchod "na míru", jako uvědomění si marnosti svého jednání apod. Ostatní epizodní roličky přicházejí a odcházejí, případně přicházejí a umírají v míře zvýšené (akční, kriminální, scifi či dobrodružné seriály).
Občas se diváci dočkají smrti jednoho z hlavních hrdinů a to úmrtím na následky zranění od střelné či bodné zbraně, či smrtí na rakovinu. Věkem a špatným postupem lékaře umírají lidé pouze v seriálech z nemocničního prostředí, soap oper či rodinných seriálů typu Ordinace v růžové zahradě.

My Češi jsme nasáklí černým, inteligentním humorem a notkou dávkou sarkasmu a škodolibosti, proto máme velkou oblibu v britských seriálech:) (Červený Trpaslík, Haló, haló; IT Crowd, Naše rodina). Občas se vyskytne i podařenější americký sitcom či seriál (Jmenuju se Earl, HIMYM, M*A*S*H*, Ted a spol., Teorie velkého třesku).

Speciálně tu vychválim dokumenty od BBC, které patří k nejlepším a nepřesnějším co do dat tak do zpracování (Putování s dinosaury apod.:)).

A jaké se líbí vám? Taky se rádi zasmějete u obrazovky?:)
HAUK:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama