Za černou dírou a ještě dál:)

13. června 2011 v 11:09 | marky-tánka |  About me
Taky občas čučíte na noční oblohu s hlavou pěkně zakloněnou a zdá se vám, že se nebe hýbe? Cítíte se v tuto chvíli opravdu součástí vesmíru? Já jo.Ve dne mi tak nepřipadá, že kolem mě jsou miliardy hvězd, sluncí, supernov, černých děr či červených trpaslíků, pokud se zrovna nedívám na Červeného Trpaslíka:). Až se západem slunce, jak všechno tmavne, si to (občas:)) uvědomím. Většinou se tím ale kochám, než abych přemýšlela jako astronom:), že.

Hm, teď mě napadla astrologie. Co je na tom pravdy, že hvězdy ovlivňují naše osobnosti a tím i životy? Buď lidi tenkrát kdysi před stovkami let někdo uměl hodně dobře odhanout a všiml si nějakých spojitostí mezi lidmi narozenými ve stejnou dobu, nebo byl někdo hodně dobrý psycholog na svou dobu.
Já si myslím, že na astrologii něco je, hlavně co se týká osobních a partnerských horoskopů. Ale spíš než "přečtení" jsme jen "dobře otipovaní".

Jak se tak motám myšlenkami o vesmíru, myslím, že jednoho dne nás jako lidskou populaci zlikviduje buď vlastní blbost a nepřizpůsobivost (války, atomový bomby, biologický zbraně...), příroda (sopky, hora, sucha, větry:), zemětřesení a všechno rychle za sebou) nebo právě vesmír.

A kde vesmír vůbec končí? Je divný, aby byl nekonečný, ale co by zase bylo za jeho "koncem"? Nebo to všechno rotuje a na konci je nějaká "černá stěna", za kterou vás to už nepustí?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | Web | 13. června 2011 v 11:40 | Reagovat

Před půl rokem se mi dostalo astrologického výkladu od jedné kolegyně, tehdy jsem s ní mluvila a viděla ji prve. Věděla věci, o kterých nikdo krom mé rodiny nebo jen mne neví. Musím říct, že i mne to zarazilo. Denní horoskopy v novinách nečtu, ale takové zkušené astrološce věřím, tedy aspoň té, s kterou jsem měla tu čest, se setkat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama