Červenec 2011

Ewa odpovídá na otázky - PL

27. července 2011 v 19:37 | marky-tánka |  Articles+interviewsAlžběta Kolečkářová - Andělskej flám - oficiální videoklip

27. července 2011 v 8:44 | marky-tánka |  About me

Až na ty tejpečky, který představujou její anděli (i ďábli) nebo snad zvrácený anděli?:), se mi docela líbí. Hlavně Bětce se žlutou mašlí to fakt sluší, pěkný retro.
Ale na Paloma Faith to hudebně ani klipově nemá:). Ale vim, že tady nejde o to, se opičit.

Bětka na YouTube ujistila, že budou i autorský písničky na desce a koncerty taktéž, za což bude hodně bojovat.
Kapelu zatím nemá, ale to prý přijde.

Když mi Bětka odepsala na koment, dost mě to překvapilo, až jsem si říkala, jestli to neni fake. Je nebezpečný vystupovat na netu pod svým jménem sami za sebe, když jste slavný, ale Bětka začíná a přece jenom je to normální holka. Tak jsem si jí přidala do přátel:)).

Ewa v polském časopise Joy

27. července 2011 v 8:13 | marky-tánka |  Gallery

Ewa Farna na okładce magazynu JOY!Ewa v pořadu Dzień Dobry

26. července 2011 v 20:35 | marky-tánka |  Videos

Farna: Tour in USA and a clip in Miami!

26. července 2011 v 20:08 | marky-tánka |  NEWS

Ewa goes for a tour in USA in September!
It starts in San Francisco and ends in New York, but how many concerts contains was not said yet. The public will be formed by Czech, Polish and Slovak emigrants. One or two concerts will take place in some American music clubs.
And Ewa and her team will use the "trip" to make a new videoclip in Miami, but isn´t known for which song.

The only thing she is afraid of is all to be well arranged and to comunicate to the public. Expressions that may be choosen will be "put your hands in the air; you´re great, thank you, that´s all what I want to say" and the like:).

She´s started to learn to drive the car at a driving school, so she put out a warning for pedestrians in Prague. She chose Prague as a place for her driving because when she comes home to Vendryně, it will be calmer and less stresfull than in the opposite way.
The lessons of driving school aren´t the only ones she attends. The other courses are English, playing the guitar and drums, dance, pilates and traditionally - singing. All because of her birthday-concerts(one in PL and one in Czech Republic, both in September). ,,I want it to be perfect."

She said that her guests at the Czech birthday-concert will be a Czech band Toxique and a wizard Robert Fox, among others. In Poland, there will be a bit "zoo". There will be a live lion on the stage! But in a cage only:). ,,Because I´m Leo, I got an idea and because I´ve got a totally crazy producer, I wrote him:,,What about to have a live lion on the stage." And he replied:,,I´m arranging it.":)

A DVD will be recorded on both sides of the border, as well.

ewafarna-star.blog.cz

Farna: tour po Americe a klip v Miami!

20. července 2011 v 17:33 | marky-tánka |  NEWS
V rozhovoru pro pořad Pražení, na kterej se právě koukam:), Ewa prozradila, že v září vyráží na turné po Spojených státech.
Šňůra začíná v San Francisku a končí v New Yorku, kolik koncertů obsahuje, sice Ewa neřekla, ale jisté je to, že její publikum budou převážně čeští, polští a slovenští přistěhovalci. Jeden nebo dva koncerty proběhnou i v amerických klubech.

Své cesty využijí i pro natočení videoklipu, a to v Miami.

Jediná věc, které se obává, je, aby se na koncertě vše dobře domluvilo a i to, sdělit něco anglicky. Výrazy, které asi zvolí, budou "put your hands in the air; you´re great, thank you, that´s all what I want to say"apod.:).

Vydala také upozornění pro pražské chodce, že začala s autoškolou. Pokud se ale touláte po centru, jste prý v bezpečí, protože tam tudy nejezdí. Mezi autoškolou v domovině a v Praze si vybrala právě tu pražskou, protože až prý přijede do Vendryně, tak to bude klidnější a míň stresové, než obráceně. (Pravda, pravda:))).

Lekce autoškoly však nejsou ty jediné, kterých se Ewa zúčastňuje. Dalšími jsou kurzy angličtiny, hry na kytaru a bubny, tance, pilates a tradičně zpěvu. Vše kvůli narozeninovému koncertu. ,,Chci, aby to bylo vynikající."

Prozradila i, že její hosté na narozeninovém koncertě v České republice budou, mj. Toxique a kouzelník Robert Fox, a že v Polsku si zahrají na zoo. Na pódiu totiž bude živý lev. Prý ale jen v kleci:). ,,Protože jsem Lvice, tak jsem dostala nápad a jelikož mam úplně šílenýho producenta, tak jsem mu napsala:,, Co kdybychom měli na pódiu živýho lva." A on říká:,,Zařizuju to." Zároveň se na obou stranách hranice bude točit DVD.Ewa Farna: V Polsku po ní hodili růžová tanga

19. července 2011 v 20:26 | marky-tánka |  Articles+interviews
Že by Poláci pod vlivem euforie z koncertu zvolili novou ikonu lesbiček? Zpěvačka zanedlouho oslaví osmnáctiny, takže proč ne...
Idol mnoha chlapců a dívek Ewa Farna oslaví už v září své osmnácté narozeniny. A přestože má pouze jediné přání, vlastnit řidičák a auto, fanouškové v Polsku vyznávají jiný názor. Mladinká Čechopolka z toho má trauma ještě dnes...

"Zpívala jsem tam na koncertě a poprvé v životě se mi stalo, že n
a mě jako holku hodili dvoje kalhotky.... Růžový tanga," svěřila se se silným zážitkem Farna v pořadu Pražení TV Metropol.
Idol mnoha chlapců a dívek Ewa Farna oslaví už v září své osmnácté narozeniny. A přestože má pouze jediné přání, vlastnit řidičák a auto, fanouškové v Polsku vyznávají jiný názor. Mladinká Čechopolka z toho má trauma ještě dnes...

U našich severních sousedů patří Farna obecně mezi megastar, což potvrdilo i pět nominací na ceny Viva Komet, z nichž čtyři proměnila.

"Získala jsem cenu za album roku, hit roku, klip roku a image roku... to poslední nechápu. Moji fanoušci jsou asi slepí, nebo co," nechala se slyšet puberťačka, která si ještě moc pozor na jazýček nedává.

Na začátku července absolvovala Ewa první jízdy v autoškole a pokud všechno dobře dopadne, mohla by se už od září prohánět po ewafarna-star.blog.czčeských i polských silnicích. Na účtu, na který ji rodiče pustili poprvé až nyní, má zjevně penízků dost a nejspíš už se chce také trochu osamostatnit.Bětka Kolečkářová - Zmůže se jen na cover?

18. července 2011 v 19:30 | marky-tánka |  About me
Před dvěma minutama mi ségra sdělila, že Bětka má první singl. Tak si ho najdu na YouTube a se zvědavostí na něj klikám. Prej ho napsal Xindl-X, hm, to bude asi dobrý, Andělskej flám, zase se opakuje s "andělskou" tématikou, ale to se vstřebá. Někdy v dubnu vypadla a hned singl, dost rychle...

ANDĚLSKEJ FLÁM - ČESKÁ PÍSNIČKA. VELKEJ PRD.

Začíná to hrát. Tohle mi něco připomíná. Ale to snad ne. Sotva Bětka otevře pusu, poznávam písničku UPSIDE DOWN od britské zpěvačky Paloma Faith. Já na tuhle chytlavou skladbu poznala koncem listopadu, ale byla uvedena dřív. Zřejmě využili toho, že tato interpretka u nás není tak známá a ukořistili jí písničku. Upřímně, jsem zklamaná, protože Bětka nepotřebuje vyjídat ostatní. Ale složte nějakou pořádnou písničku za 3 měsíce, že. Každopádně to neni dobrá vizitka pro první desku. Navíc všichni očekávali, že se Bětka dá na rock, ale touto písní míří spíš do tanečních, i když vkusných, vod. Oproti originálu je to, podle mě, ale dost bez náboje.

KUJME ŽELEZO, DOKUD JE ŽHAVÉ.

Prostě je to odfušovaná práce, ne-li přímo podvod a předpokládam, že bude doprovázen mystifikací, kdy nebude uváděn původní interpret a možná dokonce se bude tvrdit, že písnička je česká. Však na YouTube se pár takových důvěřivých neználků už našlo, hned v komentech pod tímto videem.
Jinak doufam, že má Bětka vyřešena autorská práva.

Dost mě to rozhorčilo, páč pro mě Bětka byla jasnej favorit a "coververzování" nemá zapotřebí.

A originál.

Paloma Faith má o dost "řezavější" hlas než Bětka.


Jak Bětka sama napsala na YouTube, na desce budou i autorské písničky. A jsem ráda, že není tajeno, že tahle autorskou písničkou není.
Takže se jen na cover nezmůže. Jsem na desku zvědavá, má ve mně pravděpodobně kupce už teď:).

Król to ty - You are the king (Ewakuacja)- English translation

15. července 2011 v 9:32 | marky-tánka |  EWAkuacja - translations

To ty jsi král/Král jsi ty
Ewakuacja

I´m calling for the hundredth time,
but the silence still lasts.
You were the fairytale of my days,
good bye, the rythm is going quiet.

Today only a tear is on guard.
Everybody knows your songs,
in the reality the truth is only one.
You are the king.

Ch.: The heart is burnt with a sorrow,
because your dream was a better world.
Here he goes to the wind
as lonely as me.
And a hope is dying inside of us,
you played me in a dark night.
For a million hearts
you are the king.

The echo is still playing,
your music live in us.
So who will tell me today,
how to live and where to go?

A bitter tear is on guard.
Everybody knows your songs,
in the reality the truth is only one.
You are the king.

Ch.: The heart is burnt with a sorrow,
because your dream was a better world.
Here he goes to the wind
as lonely as me.
And a hope is dying inside of us,
you played me in a dark night.
For a million hearts
you are the king.

Forever you
are the king,
forever you
You alone wanted to save the world,
they laughed to your advices.
But I know, a day will come,
when your dream come true.

Ch.: The heart is burnt with a sorrow,
because your dream was a better world.
Here he goes to the wind
as lonely as me.
And a hope is dying inside of us,
you played me in a dark night.
For a million hearts
you are the king.

For a million hearts.


MŮJ PŘEKLAD!!! COPY WITH SOURCE!!!

Ewa kopíruje Avril! Obě jsou růžové princezny!

15. července 2011 v 9:02 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna se právě stala "ambasadorkou" nového parfému značky Oriflame, Rock Angel. Na netu se již objevily první tiskové materiály, které ho promují. Češka pózuje v dlouhé, nadýchané, růžoové sukni s černým páskem v pase (který zůstal o něco zúžený v grafickém programu).
Reklamy Ewy velmi připomínají tu, ve které se v červenci 2009 objevila Avril Lavigne. Právě tenkrát do obchodů na celém světě dorazil první parfém zpěvačky, Black Star.
Myslíte si, že ta do očí byjící podoba je náhodná?

O typu vůně, jejím vzhledu, o promofotkách a celkové reklamě rozhoduje kdo? Oriflame. Takže Ewa nemůže za tu výraznou podobnost její kampaně s Avrilinou. Hold si svět teď žádá růžový bezchybný retuš...

---
Tak každopádně to není chyba Ewy, co s fotkami udělali a jaký styl oblečení a designu vývojáři zvolili. Této podoby jsem si všimla už dřív. Navíc Ewin retouche [retuš]:) je to očí byjící. Na vrchní fotce je noha nepřirozeně hrobolatá a celkově Ewino tělo anatomicky neodpovídá realitě. Ewa je pěkná holka sama o sobě, ale celý svět je posedlý umělou krásou a každý fotograf přece ví, jak holku předělat, aby se líbila většině, že. Každýho udělají hubenýho, super vlasy a pleť atd., a pak děvčata nemaj mít komplexy, že nevypadají stejně. Hnus, hnus, hnus. Neříkam, že by mi nevadilo nemít lepší pleť nebo celkovou konstrukci, ale to je věc jiná:).

Další věc, kterou sdílí obě dvě, je píseň I´m with you. Přesněji, Avril má originál a Ewa cover. A když začínala, média ji připodobňovala k Avril. Schválně, jestli Ewa přijde s písní Rock Angel jako Avril se slaďárnou Black Star.
imagebam.comimagebam.com

zdroj textu v polštině: perfect-ewa.blog.cz
překlad: ewafarna-star.blog.cz

S kým leze Farna do postele?

15. července 2011 v 8:42 | marky-tánka |  Articles+interviews

Ewa Farna udělala rozhovor s časopisem Show (PL). Deníku přiznala, mimo jiné, kohomiluje a s kým ráda chodí do postele:). Světe, div se! Ukazuje se, že zpěvačka má slabost pro plyšového míšu. To jeho si denně bere do postele.

,,Vůbec se za to nestydím. Mám ho hodně let a mám ho moc ráda. Nakonec jsem ještě díte, ne?"

Zpěvačka také přiznala, že není do větru. ,,Tak popravdě jsem měla jenom jednoho kluka. Byla jsem s ním kolik let, rozešli jsme se v přátelství. Teď mám znovu někoho a jsem s ním velmi šťastná."


(P.S.: To je novinka/zpráva...:). Rozhodla jsem se to přeložit ještě dřív, než jsem si to přečetla, a prostě se mi to už nechce mazat.:))

Farna akusticky - ČT 12.7.

14. července 2011 v 14:08 | marky-tánka |  VideosVideo of photoshoot for Oriflame - Rock Angel

13. července 2011 v 16:52 | marky-tánka |  Videos

Článek, který toto téma přibližuje, můžete najít v rubrice News nebo Articles and interviews, teď nevim, kam jsem ho dala:).

Tak Ewo, kdy bude ten novej klip?

13. července 2011 v 8:39 | marky-tánka |  NEWS
Už v květnu, nebo dokonce už v dubnu, Ewa hlásila, že se můžeme těšit na nový klip, který s
e údajně točil v zahraničí.
Uběhly už dva měsíce a klip pořád nikde. Ani nebylo ohlášeno, jakou písničku doprovodí.

Možná to bude k písničce Beautiful Day. Když ale říkala, že bude točen v zahraničí, předpokládám, že to bude ve Švédsku, kde Ewa byla v únoru pracovně k
vůli Oriflame. Mohla by to být i jiná písneň z desky Virtuální, ale na Déšť no nevidim. Spíš Břehy ve tmách nebo Kdo víc dá.Třeba si ale Ewa připravila úplné překvapení a třeba to bude k písničce, která vzešla z Oriflame soutěže. To by ale nejspíš neohlašovala ještě před tím, než soutěž skončila, že:).

No, uvidíme, ale docela se nudim a další klip by byl aspoň něco novýho do tý nudy:).

Navíc, poslední klip, který vyšel v Česku, kromě Stejný cíl mám dál, je Maska. Tak už by náš taky mohla potěšit, po tom roce:).

Videa - koncert Uherské Hradiště

12. července 2011 v 14:42 | marky-tánka |  Videos


8.7.2011

Rozhovor z pokaženého koncertu v U.Hradišti

11. července 2011 v 19:31 | marky-tánka |  Articles+interviews

Hudbě se věnuje od dětství, pět a půl roku navštěvovala ZUŠ v Třinci (hra na klavír). Dva roky se věnovala pohybové výchově (soubor Rytmika při HV PZKO Český Těšín). Ráda sportuje, byla členkou oddílu sjezdového lyžování Ski Beskyd Velká Rača.

• Máte natočený nový klip k písni Bez lez z alba Ewakuacja. Jak se vám na něm pracovalo? Odlišuje se něčím od těch předcházejících?
Každé točení je docela náročné, i když to tak na pohled možná nevypadá. Zrovna u toho klipu mě hrozně dlouho - pár hodin - líčili, aby to paradoxně v důsledku vypadalo normálně a přirozeně. Taky by se mi hodily větší herecké schopnosti… Práce s polským týmem byla ale velmi příjemná, jsou to profesionálové a důraz se kladl na každý detail.
• Jak dnes vzpomínáte na své první vystoupení na veřejnosti? A které to vlastně bylo?
Jestli máte na mysli úplně první, tak to bylo ve školce. Byla jsem z vystoupení tak natěšená, že jsem nestačila zajít na záchod a během vystoupení jsem se po… V živé paměti mám také společné vystoupení s polskou hvězdou Marylou Rodowicz. Vyhrála jsem soutěž o její písničku a mohla si paewafarna-star.blog.czk večer zazpívat s ní, bylo mi dvanáct a přede mnou dav několika tisíc lidí. Před nedávnem jsem s ní opět stála na jednou pódiu, a to na festivale v polské Opoli, kde jsme soutěžily o desku roku - dojalo mě to.
• Jako nejmladší česká zpěvačka jste vyrazila na turné. Jak jste cesty, noci na hotelích a vše kolem prožívala?
Všude se mnou byl někdo z rodičů. Vytvářeli mi na cestách takový malý domov, kdekoliv jsme byli. Starali se, radili, pečovali a chránili mě. Jsem moc ráda, že to se mnou absolvovali, teď už ale jezdím sama.
• Máte na kontě řadu alb. Je mezi nimi nějaké srdcové, to které stojí na vašem žebříčku nejvýše?
V těch deskách je zaznamenán můj vývoj, moje cesta, spousta zážitků, lidí... Když si třeba pustím "Měls mě vůbec rád", říkám si, že je to strašně dávno! To jsou ty zkušenosti, které za mnou dneska stojí, a já jsem ráda, že to má pořád pokračování. Tajně doufám, že nejlepší budou desky, které přijdou v budoucnu.
• Také jste vyhrála řadu cen. Které si vážíte nejvíce?
Každá cena je pro mě jedinečná a všechny mám nad postelí a děkuji za ně každý večer. Kdybych však měla vybrat nějakou pro mě nejvíce emotivní, tak je to Anděl 2009. Uznání lidí z branže mě opravdu dojalo k nefalšovaným slzám.
• Máte taky nějakou poličku slávy?
Ano, nedávno jsem přidělala police , a jednu navíc, kdyby náhodou...
• Byla jste už někdy v Uherském Hradišti? Naše město je pulzujícím centrem folkloru. Zazpíváte si někdy i folklorní písničku?
Ano, byla. A dokonce v Uherském Brodě startovalo moje Ewa Tour 2008. Bylo vyprodáno a publikum bylo super! Na folkloru jsem vyrostla a kroj, to je moje nejsvátečnější róba. Tatínek má folklorní kapelu, takže se u nás doma odmala hrálo a zpívalo. Letos jsem byla hostem na svátečním tour s Čechomorem - bylo to bezvadné. Zpívala jsem letos i na celostátním folklorním plese v Praze s Ondrášem, kde moje přítomnost v kroji po babičce hodně účastníků velmi překvapila...
• Vy prý také ráda sportujete. Které sporty jsou vaše nejoblíbenější? A jak jste na tom s beach volejbalem?
Mám- li říct pravdu, tak na sport teď nemám čas. Kdysi jsem závodně lyžovala, hrála trochu tenis. Teď jsem ráda, když si občas zaběhám nebo zaplavu. Sport mám ale ráda a myslím si, že člověka naučí mnoha ewafarna-star.blog.czpotřebným věcem. Třeba si člověk uvědomí, že bez tréninku a dřiny to nepůjde, že občas prohrát je normální. Beach volejbal? Už jsem ho zkusila, od písku se nejde tak dobře odrazit, občas to klouže a písek je pak všude. Hlavně, když je veselo...
text: ewa-farna.blog.cz
úprava textu: ewafarna-star.blog.cz

Farna vs Chopin :)

11. července 2011 v 15:45 | marky-tánka |  Articles+interviews
Dneska tu máme zajímavý duel:).
Ewa nazpívala pro hru o Mozartovi (nebo o Chopinovi?) předělávku písně od Chopina Polonéza A-dur op. 40 č. 1 . Její verze se jmenuje Beautiful Day, bohužel, autora jsem nenašla. Ze začátku je podobnost slyšet, jinak se Beaufiful Day liší v podstatě "v celé délce".Moje video k Beautiful Day najdete v horním obxu pod menu.


Pár fotek - Very Me

11. července 2011 v 15:17 | marky-tánka
Pár fotek