Farna: Co čekat od její první "dospělácké" desky?

1. července 2011 v 15:22 | marky-tánka |  Albums
Ewa Farna v srpnu dospěje. Stane se dospělou, aspoň, jak sama říká, technicky:).

Před týdnem skončila soutěž s Oriflame o píseň pro Ewu, ze které vzešlo 5 vítěžů a ještě jeden
se k nim v červenci připojí.
Na stránce oriflamesoutez.cz slibují, že budou zveřejněny, zatím se ale můžeme jen domnívat, o jakém tématu pojednávají a jestli jsou lepší, než od Ewinných placených textařů. Pro případ nouze budou mít k dispozici 6 textů, které zaplní půlku alba:).
Přidat úplnou koninu do svých textů umí třeba Petra Glosr Cvrkalová, se kterou bych být Ewou, spolupracovala jen minimálně. Takže to bude chtít HLUBŠÍ TEXTY, nějaké ty METAFORY, které umí vymyslet i sama Ewa (např. znát víc než rám); když nastoupí téma "láska", tak klišovité fráze hodit do smetí a vymyslet něco originálního, upustit od rýmů typu "na trh s kůží za sto růží", tebe-nebe, sen-den, od vyjádření typu "chci spát", které se v jejích písních vyskytuje až příliš často a DÁT PROSTOR EWINĚ TVORBĚ, která nemusí být špatná, jak dokazují její texty z Virtuální a úžasná Písnička s velkým P Déšť.

A určitě zazní i ANGLIČTINA.


Sama Ewa v pořadu TV Óčko Face2Face prozradila, že udělat "přerodovou" desku, která by zněla už dospěle, bude těžký úkol. Její předchozí deska Virtuální obsahovala jen jednu píseň, která za moc nestála a tou je Soulad smyslů, ke které náhodou Ewa napsala text sama (můj názor, upozorňuju:)). Rychlejší rockovější písničky (Maska, Virtuální, Obrazová víla, Soulad smyslů), ve kterých se pojilo elektro s rockem, však (mým uším) nezněly zrovna "stoprocentně". Takže velký díl na nové desce bude hrát ZVUK. Jestli kytary a bubny na příští desce budou odfušovány, půjde celé album do kopru...

A v neposlední řadě samotné písně. Předpokládám, že album bude aspoň z poloviny autorské - buď přímo z Ewiny propisky:), nebo Leška Wronky, případně dalších českých autorů.

Že album bude čiště "české", je, myslím, vyloučeno.

Takže je načase, aby Ewa oprášila svůj program na PC, s jehož pomocí napsala Déšť a výsledky špatné nebudou. Svou troškou do mlýna by MĚL přispět i Marcus Tran, Ewin bývalý a Ewin bývalý kytarista-kapelník:), protože jeho melodie patří k nejvýraznějším. Honza Ponocný by mohl napsat Ewě na tělo nějakou rockovku, jakou je jeho Ponorka. Aspoň na 2 písně se šáhne do hudební databáze vydavatelství, dost možná, že i pro první singl.


A ZPĚV:). Na Virtuální se vyskytovalo až podezřele moc písniček s pasážemi v horní části notové osnovy. A proč? Aby se světu ukázalo, že Ewa není špatná zpěvačka, ale že má velký rozsah. Ewa ale ještě nemá techniku na to, aby výšky zazpívala bez většího tlaku na hlasivky a že s tím má problémy, je slyšet. Doporučuju Ewě lépe si "ochočit" bránici.


Radila bych zvolit na desku aspoň jednu "citlivější a náruživější" písničku, kterou je třeba hodně ozdobit a procítit. To jde Ewě o dost líp než vyřvávat výšky.

Hudební styl se asi moc nezmění, i když Ewa chce, aby album bylo jiné, ne-li dokonce úplně jiné:), než to předchozí. Pokud bude světu vládnout elektro pop, objeví se tam kousky podobně laděné. Typla bych si jednu ducavější, jednu funky a jednu rockovou, víc nářezovou písničku. Velký experiment se asi konat nebude, páč by to znamenalo risknout ztrátu fanoušků.
MÁME SE NA CO TĚŠIT ZA ROK, PRAVDĚPODOBNĚ NA PODZIM. Nahrávat se nejspíš začne po Ewině maturitě a přijímačkách na práva (do Brna a Prahy). Jestli ale Ewa nemá právo podrobněji teď na škole, na práva se nedostane, to jí říkam rovnou:). Chodila jsem na obor veřejná správa. Tak jí zbyde to FAMU:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama