Srpen 2011

Další etapa života začíná, hehe:)

30. srpna 2011 v 20:32 | marky-tánka |  About me
Od narození (ne že by mi to v tý době vadilo) jsem v podstatě zavřená doma. Ne že bych se nezabavila, což o to, jsem samotář a mam plno koníčků. Ale přece jenom po maturitě bych si chtěla zvýšit možnosti pro získání práce, kterou chci. U nás ve vsi a okolí je ale opravdu dostanu. Možná kdybych chtěla bejt (pořád ještě) ornitoložka, zemědělec nebo lesník. To by mi bylo hej.

Možná je mym problémem právě to, že vim až moc dobře, co chci. Vim, kde jak bydlet, jakou práci bych chtěla a jak se k ní nejspíš dostat. A možná mym problémem je to, že mý rodiče moje představy vidí nereálný k uskutečnění. Tlumočnice a překladatelka ze španělštiny?? Bože, co si to představuju. Akorát se mě mamka před chvílí zeptala, jestli někdo ještě chce překlady, že stejně nejspíš plno lidí umí jazyk a přeloží si to sama, což je napůl pravda. Vždyť stejně jednou skončim ve fabrice, jak mi řek ve chvíli opory a optimismu taťka.

Kdyby bylo po mým, platila bych si většinu sama: nájem, jízdné, jídlo a další provozní věcičky. Jenom to školný by mi zaplatili rodiče. Nebo přinejhoršim ten nájem. Nevim proč, ale asi se chci trhnout. Trhnout se od tradice, že se kusy rodiny akumulujou do určitejch oblastí a ty kusy nemají plno peněz nazbyt. Ale co je špatnýho na tom, že chci bejt samostatná a soběstačná? Ale dokud nemam přijmy, tak to prostě nejde.

Navíc mě rodiče drželi příliš dlouho pod zámkem a já už toho mam dost. Ale to přece neznamená, že rodiče nemam ráda nebo si nevážim toho, že mi většinu potřebnejch věcí platí. Jsem ale frustrovaná tim, že nemůžu ukojovat svý potřeby a touhy a kdybych zůstala na vsi, asi bych se totálně užrala depkou. Proto jsem protivná. Protože vim, co chci, ale nemůžu to mít, což se týče víc věcí. Kromě toho, že jsem tkz. frustrovaná sama sebou, což je ale jiná kapitola.

Ale k čemu mi v životě bude to, že jsem finančně závislá na rodičích, tudíž nemůžu jet, kam se mi za chce (koncert někde, výlet například). Já si představuju svůj život bez něčí pomoci. Nechci se spolíhat na to, že mi někdo pomůže platit mý věci, že mi vždycky někdo dohodí práci, že mi někdo poradí a pomůže.

Mam ráda svý rodiče, i když to ode mě neslyší, ale chci si začít žít po svým. A budou si muset zvyknout, že ne každej víkend přijedu domů, nebo že něco udělam bez toho, že jim to ohlásim.

Asi se ze mě stává workoholik, nebo kariéristka nebo nevim... Ale nechci bejt "semletá trhem práce:)", jak říkam a spokojit se s nějakou prací napořád jenom proto, že mi nic jinýho nezbývá. Neříkam, jako studentka bych vzala hodně druhů, od uklizečky, po nějakou zapisovatelku či co já vim. Jedním z mých životních cílů je dosáhnout práce, kterou jsem si vysnila. A jestli ne, tak budu o to frustrovanější. Ale vim, že se budu muset hodně namakat, než si to všechno (pokud možno:)) splnim.

Největší problém Lady Gagy!

29. srpna 2011 v 16:19 | marky-tánka |  About me
Další z mých názorů...


Lady Gaga je považována za světový fenomén. Její píseň Just dance jí nastartovala světovou kariéru. Téměř se zdálo, že její singly nebudou nikdy jiné než ty elektro taneční. Přitom Lady začínala úplně jinak: u klavíru. Oblíbila jsem si ji právě kvůli jejím klavírním písničkám doprovázeným živou kytarou a bubny s texty o lásce v různých obměnách. Díky bohu ukázala svým posledním siglem ukázala, že umí opustit i ty prachobyčejné průměrné vody ducavého mainstreamu a v písni Yoü and I odhalila svou křehkou dušičku, čehož se, mám pocit, do teď trochu bála.

Možná se bála reakce na pomalou píseň, kterou doteď do hitparád nepustila. Reakci publika na taneční písně měla už totiž jasně vyzkoušenou. Tím by se ale jasně ukázalo, kdo je opravdový fanoušek a kdo je jen úchylnej na klubovou "muziku".

Klip je opět extravagantní a značně "psycho". Někomu se to už může zajídat. Opět zamotaný příběh, nyní o několika druzích ženské lásky k muži. Taneční scény, Gaga jako chlap, mořská víla, týrání, sex, bohaté kostýmy a opět moře nápadů...

Všimli jste si? Každý klip je spektakulárnější a spektakulárnější. A PTÁTE SE PROČ? Čistě jenom proto, že si

LADY GAGA NASADILA PŘI SVÝCH ZAČÁTCÍCH MOC VYSOKOU LAŤKU!!!

Lady Gaga ráda šokuje. A sílu šokování si uvědomila ještě předtím, než se pustila do mezinárodních vod. Kdo je slušný a klidný, většinou příliš nevynikne ve světovém měřítku, co se nejen taneční hudby týče. Proto zvolila provokaci a sexualitu. A šaty z masa nebo průhledné. Nejdřív jen trochu, postupně ale musí odhalit víc a víc, aby se to zaujalo a šokovalo znovu. ABY SI UDRŽELA STANDARD EXTRAVAGANTNÍ PROVOKATÉRKY.

A stejné je to s klipy. O hudbě zatím nemluvím, ta, kterou vypouští do rádií, je u ní v podstatě pořád stejně znějící. Jen fanoušci, kteří zabrouzdají po YouTube, objeví její opradové hudební poklady. Ale ty klipy. Zvykla si, že ji prodává hlavně její vzhled. A ten ze zvuku singlu neodtušíte. Proto si zvolila jako hlavní způsob UDRŽOVÁNÍ SVÉHO STANDARDU photoshooty a právě videoklipy.

Každý byl tanečnější, spektakulárnější, měl složitější příběh. Paparazzi počínaje, přes Telephone a Alejandra pokračuje a Yoü and I konče.

Naskýtá se ale otázka: KAM TOHLE POVEDE?

ČÍM NÁS HODLÁ LADY GAGA PŘEKVAPOVAT DÁL?

NEVYČERPALA UŽ VŠECHNY SVÉ MOŽNOSTI?

NEPŘEKONALA JIŽ PŘÍLIŠ SAMU SEBE?

Ano. Největším problémem Lady Gagy je to, že si nasadila moc vysokou laťku.
Její turné prý bylo samá show alá cirkus-muzikál-divadlo, výpravně velmi bohaté. Ale jaké turné udělat příště, že? To dá hodně práce a přemýšlení, aby bylo opět ZAJÍMAVĚJŠÍ než to předchozí.

Myslím, že Lady Gaga sama musí cítit ten tlak. Možná i proto ji to žene k intenzivní práci a tím i k rychlému vyčerpání. Možná proto trpí pochybnostmi o svém vzhledu, jestli je pořád dost dobrá, a drží diety. Jedno je jisté: toto tempo se nedá udržet. Buď Lady Gaga padne totálním vyčerpáním, vyhoří buď její osobnost nebo její kariéra, nebo zvolní tempo a přejde na jiný styl propagace sama sebe.

Druhá věc je jasná: JESTLI TAKHLE BUDE POKRAČOVAT, ZA CHVÍLI UŽ NEBUDE MÍT VŮBEC CO PŘEKONÁVAT!

Vyčerpá všechny nápady a všechny umělecké i neumělecké způsoby, jak se prodat světu a jak se vyjádřit.

Její kariéře dávám maximální trvanlivost dva roky...


Farna: Víc než pití mě lákají volby!

29. srpna 2011 v 14:55 | marky-tánka |  Articles+interviews


ROZHOVOR: Není jen čtrnáct dní plnoletá, je také velmi krásná, přizená a vypadá to, že má v životě celkem jasno. "Radši půjdu volit, než bych chodila do hospody," říká v prvním plnoletém rozhovoru. Přišla na něj o chvilku později, proplétala se ulicemi s autoškolou.

Tak už jste auto zkrotila?
Mám polovinu autoškoly za sebou. Ale dnes jsem jezdila poprvé v centru Prahy. Na Václaváku! Chcíplo mi to jen jednou, když jsem se rozjížděla na trojku. S tím mám někdy problém, jak jsou jednička a trojka blízko u sebe.


Extra videa - Łódź 27.05.2011

28. srpna 2011 v 16:41 | marky-tánka |  VideosFarna: Chci si své tělo uchovat pro svého muže!

27. srpna 2011 v 19:25 | marky-tánka |  Articles+interviews
Toto je můj překlad rozhovoru pro polský časopis Newsweek. Přišel mi zajímavý oproti jiným. Překlad dal práci, tudíž prosím, abyste ho kopírovali se zdrojem.

COPY WITH SOURCE!!!

Ewa Farna

JSEM TROŠKU ŽENOU!

,,Nebojím se namalovat, vyjít na scénu a strhnout pozornost. Ale ve smlouvě mám napsané, že všechno má být ve shodě s desaterem přikázání," říká zpěvačka Ewa Farna, Polka ze Zaolší, které za dva týdny bude 18 let, v rozhovoru s Magdalenou Rogamonti.

• Už jste dospěla?
Asi, 12. srpna mi bude 18. let. Ačkoliv ve skutečnosti se od 12. roku života, čili od chvíle, kdy jsem nahrála první desku, nacházím ve společnosti dospělých lidí. Všichni - produceni, muzikanti - jsou oproti mně dost starší, takže musím dodržovat pravidla dospělého světa. Ne často se děje, aby náctiletá měla jako já důkladně naplánovaný čas, den po dni, na přinejmenším půl roku dopředu. A to vůbec není bezstarostný plán, že dnes jdu do pizzerie s kolegy a zítra na nákupy s kamarádkou.

.:Více v celém článku:.

Oh, happy day - Hrad Houska (6.8.2011)

27. srpna 2011 v 15:48 | marky-tánka |  Videos
Ve 2:45 je hodně zajímavá věcička. Těžko říct, co z toho bylo zamýšlený nebo jestli to trošku neujelo a Ewa to dobře vyřešila:). Každopádně pěknej rozsah.


Farna: Ještě dlouho zůstanu dítětem!

26. srpna 2011 v 21:17 | marky-tánka |  Articles+interviews
Zpěvačka s polskými kořeny Ewa Farna oslavila osmnácté narozeniny. Na rozdíl od svých vrstevnic se ale jako plnoletá nechystá rychle "vylítnout z hnízda", rodinné zázemí si chce ještě nějakou dobu užít. "Mám tady rodinné teplo, čistou lásku, pohodu, bezpečí, co víc si přát?" řekla v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ populární brunetka.
Co jste si přála k osmnáctinám?
Ačkoli to zní jako klišé, je to tak: láska, zdraví a štěstí jsou to nejdůležitější. Žádné konkrétní materiální požadavky nemám.
Co se pro vás plnoletostí změnilo?
Změní se spíše formality typu řidičský průkaz, volební právo, zodpovědnost sama za sebe, možnost podepsání smluv bez zákonného zástupce. Jinak asi ještě hodně dlouho zůstanu dítětem…
Nemrzí vás, že dětství a puberta tak rychle utekly?
Strašně rychle, na druhou stranu mi všichni přáli, ať si užiju ta nejlepší léta, takže myslím, že to pořád bude fajn. Já měla trochu zvláštní dětství, takže možná v tomhle ohledu se moc nic nezmění.
Máte v plánu jako plnoletá odstěhovat se od rodičů?
Vůbec! Proč? Vždyť celých pět let, co zpívám, jsem doma nebyla úplně každý den, pořád někde na cestách. Mám tady rodinné teplo, čistou lásku, pohodu, bezpečí, co víc si přát? Mamka výborně vaří a ačkoli na papíře je mi osmnáct, mnohdy to neznamená, že je člověk opravdu ewafarna-star.blog.czdospělý a připravený na samostatný život. Já nevím, jak jiní, ale já tady doma plánuju ještě chvíli pobýt.
Jak budou probíhat oslavy?
Oslava s kamarády už proběhla, pak 12. srpna jsem měla oslavu s rodinkou a jinak plánuji snad už jen velký narozeninový koncert v Brně 23. září, kde to oslavím se svým týmem a fanoušky - jak jinak než pořádnou dávkou hudby.

tyden.cz

Ewa Farna in Polish magazine Newsweek

26. srpna 2011 v 18:52 | marky-tánka |  Articles+interviews

,,Chci zachovat svoje tělo pro muže."Ewa Farnaloading

loading

loading

loading

Sexy Ewa Farna

26. srpna 2011 v 16:07 | marky-tánka

Svět je plnej sexismu a vzhledem k tomu, že plno lidí se na můj blog dostane díky vyhledávání odkazů na googlu na téma "ewa farna sexy"(mam jeden článek se 2 fotkami Ewy s název 2 sexy photos:)), využívám pohledávky na trhu a přidávam tenhle článek:))). Snad sem přijde o to víc zvědavců:))). Nůjů nu, čim víc lidí na blogu, tím líp:)).

Ewa Farna & Tap Tap - Eskymák /16.12.2009/

26. srpna 2011 v 15:17 | marky-tánka |  Videos

.:Ewa Farna & Tap Tap - Eskymák - Spolu Proti Bariérám - 16.12.2009:.

Tenhle článek tady už byl, ale když jsem se na něj koukala, tak uživatel, který video nahrál, smazal účet, tudíž nešlo přehrát. Takže je tu tahle originální studiová verze místo videa přímo "z místa činu" - nahrávacího studia.


Deszcz - La lluvia - album Ewakuacja - Spanish translation

26. srpna 2011 v 11:49 | marky-tánka |  Translations
DESZCZ - LLUVIA
Ewakuacja (2010)
Desde el principio volver a empezar a explorar el mundo,
por la centésima vez vuelvo a correr, lanzar start,,
sigo soňando, siento el silencio.
Tantos sueňos se quedaron para ser cumplidos y
quiero cumplirles, pero sé que me impide.
Es posible quejarse, llorar, maldecir el destino,
voy a sobregritar a todos, que ya estoy harte de ello.

La noche se acerca, ya cierra los párpados,
acerca un sueňo a su mente como un ángel custodio,
deseo mucho, voy a aceptar el lloro,
muestra tu fe, voy a dar la certeza.

Es.: La lluvia va a desteňir el negro,
empieza un día nuevo,
va a iluminar la sonrisa en la que estoy esperando,
el lloro se pierde en la distancia,
los ojos me dirán: Thank You.

Quiero conocerles, acariciarle, decir "hey",
su piel negra compara con la mía blanca,
conocer la belleza de otro planeta.
Cada uno de nosotros ha leído, oído y sabe, como es,
en las portadas, muerte con miseria cambian
y en la memoria rápidamente todo se convierte en una sombra.
Es.: La lluvia va a desteňir el negro,
empieza un día nuevo,
va a iluminar la sonrisa en la que estoy esperando,
el lloro se pierde en la distancia,
los ojos me dirán: Thank You.

No cambies tus deseos,
no tengas miedo de convertirte en algo grande,
no cambies tus deseos,
no tengas miedo de convertirte en algo grande.

Es.: La lluvia va a desteňir el negro,
empieza un día nuevo,
va a iluminar la sonrisa en la que estoy esperando,
el lloro se pierde en la distancia,
los ojos me dirán: Thank You.

La lluvia va a desteňir el negro,
los ojos me dirán: Thank You.

ZDROJ/SOURCE/TU FUENTE: EWAFARNA-STAR.BLOG.CZ !!!

Farna o smrti Amy Winehouse

26. srpna 2011 v 11:22 | marky-tánka |  Articles+interviews
Polské hvězdy nemluvily o nedávné smrti Amy Winehouse moc přívětivě. Ewa Farna je jedna z těch, které se rozhodly tuto událost okomentovat. A okomentovala to dost specifickým způsobem...
Polské hvězdy reagovaly na zvěst o smrti Amy. Většina ale nemluvila na toto téma příliš obšírně. Ewa Farna v rozhovoru pro "Fakt" se ale rozhodla zachovat se jinak. Hvězdička se vyznala, že ji smrt Michaela Jacksona vystrašila značně víc.

,,Větším šokem byla pro mě smrt Michaela Jacksona, poněvadž jsem odchovaná na jeho muzice. Tenkrát jsem brečela. Amy byla velkou umělkyní, měla ohromný talent. Škoda, že tak rychle odešla..."
--------------
Polish stars didn´t speak about the death of Amy Winehouse very nicely. Ewa Farna is one of those who decided to comment this event. And she commented it with a specific way...
Polish stars reacted to the news about Amy´s death. The majority didn´t speak very widely about this theme. But Ewa Farna decided to behave differently in the interview for Fakt. The little star confessed, that Michael Jackson´s death had frightened her much more.

,,The biggest shock for me was the death of Michael Jackson, because I´m was grown on this music. That time I cried. Amy was a great artist, had a huge talent. What a pity that she has gone so fast..."

zdroj/source: ewafarna-star.blog.cz

Photoshoot for the magazine Woman

26. srpna 2011 v 8:00 | marky-tánka |  Gallery
imagebam.com imagebam.com imagebam.comimagebam.com imagebam.com imagebam.com
Časopis Woman.

A beautiful photo!

25. srpna 2011 v 19:59 | marky-tánka |  Gallery

Farna: Opravdová od Mattela!

25. srpna 2011 v 19:42 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna
.:Více ve článku:.

Hledá se největší český hit!

25. srpna 2011 v 19:30 | marky-tánka |  Articles+interviews

Nejoblíbenější českou písničku bude hledat nová původní show pod názvem To byl náš hit, kterou od října začne vysílat TV Barrandov. Stanice chystá jedenáct přímých přenosů s živou hudbou a populárními hosty, informoval ředitel vlastní tvorby a marketingové komunikace Janis Sidovský.
Diváci mohou do 25. září nominovat skladby do televizního kola, kde bude soutěžit vždy sedm písní z jedné dekády od 30. let do současnosti. Do semifinále postoupí dvě písně z každého období a jedna pak bude vyhlášena největším českých hitem.
Hosté, mezi nimiž podle organizátorů projektu budou hvězdy české populární hudby, budou nejenom zpívat, ale také vyprávět o době, kdy hity vznikly. Show kromě písniček představí design, módu a ikony různých dekád, v nichž hudební produkce vznikala.

Stanice vybrala zhruba 200 domácích skladeb, z nichž diváci budou moci nominovat své favority pro televizní kolo. Kritériem pro výběr byla úspěšnost písní v českých rádiích, zajímavý příběh vzniku hitu i původní česká autorská tvorba. Mezi nominovanými se objevují vedle jmen jako Matuška, Gott, Vondráčková nebo Nohavica i Dan Bárta, Marek Ztracený, Ewa Farna či David Deyl.

New photoshoot soon + Ewa´s new image (?)

25. srpna 2011 v 19:25 | marky-tánka |  NEWS


• Today - photoshooting! Sesja 18-tkowa z lekko zmienionym wizerunkiem.
I przejazd na generalki do koncertu, wsio sie zbliza... Jak tam?:-)
• 18-tkove foceni s trochu novym image;-) a pak generalky k narozeninovemu koncertu, blizi se to.. Jak se mate?;-)

18-year-age photoshoot with a bit new image ;-). And then the general rehearsals for the birthday concert, it´s coming near... How are you?;-)

V sobotu žhavte Óčko!

24. srpna 2011 v 20:03 | marky-tánka |  NEWS
Óčko TV v sobotu ve 12.00 nabídne výběr Ewinných nejlepších klipů.

Vyhraj vůni Rock angel!

24. srpna 2011 v 19:59 | marky-tánka |  NEWS
Óčko vyhlašuje soutěž o nový parfém od Oriflame - ROCK ANGEL!
Šanci na výhru máte do 28.6.2011. Stačí odpovědět na otázku,v jakém roce Ewa slaví (oslavila:)) osmnáctiny:
2011 nebo 2012.

Bližší informace najdete ZDE!!!


Vůně Rock Angel

Farna si konečně koupí bourák!

23. srpna 2011 v 17:35 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna je už plnoletá. Nemůže se dočkat, až si koupí své první auto

Zpěvačka Ewa Farna oslavila v pátek své osmnáctiny a pro Blesk.cz exkluzivně prozradila, co si hodlá za své vyzpívané peníze pořídit. Do toho však šokovala prohlášením, že v den svých narozenin vůbec nebyla se svým přítelem, zpěvákem Tomášem Klusem (25)!
Ewa Farna chtěla oslavit vstup do světa dospělých obyčejným, ale "chutným" způsobem. Strávila proto den se svou maminkou, která připravila Ewino nejoblíbenější jídlo. "Přímo v den narozenin jsem byla se svými rodiči a sourozenci, mamka mi na oslavu udělala moje milované tradiční slezské placky," svěřila se čerstvě dospělá zpěvačka.
Ta plánuje uspořádat hned několik oslav -ewafarna-star.blog.cz pro každou část svého blízkého okolí zvlášť. "Svoje osmnáctiny budu slavit rovnou natřikrát. Jednou s nejbližšími přáteli, jeden den jsem strávila jen s rodinou a 23. září všechno završím v Brně velkým narozeninovým koncertem pro fanoušky," řekla Farna pro Blesk.cz.

Vydělala miliony, konečně si koupí bourák

Ewa zároveň odtajnila, že se poohlíží po svém prvním dospěláckém daru - pracuje na získání řidičáku, ke kterému bude zákonitě patřit pořádný bourák.
"Nikdy si sama nic nenaděluji, ale osmnáct je přece jen trochu jiný věk. Začala jsem se koukat po autech, protože bych si moc přála si nějaké pořídit. Sice se už těším na řidičák, ale jinak mám docela obavy z dospělosti, zodpovědnosti a pocitu, že už jsem velká holka," dodala na závěr úspěšná mladá hvězdička.