Hledá se největší český hit!

25. srpna 2011 v 19:30 | marky-tánka |  Articles+interviews

Nejoblíbenější českou písničku bude hledat nová původní show pod názvem To byl náš hit, kterou od října začne vysílat TV Barrandov. Stanice chystá jedenáct přímých přenosů s živou hudbou a populárními hosty, informoval ředitel vlastní tvorby a marketingové komunikace Janis Sidovský.
Diváci mohou do 25. září nominovat skladby do televizního kola, kde bude soutěžit vždy sedm písní z jedné dekády od 30. let do současnosti. Do semifinále postoupí dvě písně z každého období a jedna pak bude vyhlášena největším českých hitem.
Hosté, mezi nimiž podle organizátorů projektu budou hvězdy české populární hudby, budou nejenom zpívat, ale také vyprávět o době, kdy hity vznikly. Show kromě písniček představí design, módu a ikony různých dekád, v nichž hudební produkce vznikala.

Stanice vybrala zhruba 200 domácích skladeb, z nichž diváci budou moci nominovat své favority pro televizní kolo. Kritériem pro výběr byla úspěšnost písní v českých rádiích, zajímavý příběh vzniku hitu i původní česká autorská tvorba. Mezi nominovanými se objevují vedle jmen jako Matuška, Gott, Vondráčková nebo Nohavica i Dan Bárta, Marek Ztracený, Ewa Farna či David Deyl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama