Největší problém Lady Gagy!

29. srpna 2011 v 16:19 | marky-tánka |  About me
Další z mých názorů...


Lady Gaga je považována za světový fenomén. Její píseň Just dance jí nastartovala světovou kariéru. Téměř se zdálo, že její singly nebudou nikdy jiné než ty elektro taneční. Přitom Lady začínala úplně jinak: u klavíru. Oblíbila jsem si ji právě kvůli jejím klavírním písničkám doprovázeným živou kytarou a bubny s texty o lásce v různých obměnách. Díky bohu ukázala svým posledním siglem ukázala, že umí opustit i ty prachobyčejné průměrné vody ducavého mainstreamu a v písni Yoü and I odhalila svou křehkou dušičku, čehož se, mám pocit, do teď trochu bála.

Možná se bála reakce na pomalou píseň, kterou doteď do hitparád nepustila. Reakci publika na taneční písně měla už totiž jasně vyzkoušenou. Tím by se ale jasně ukázalo, kdo je opravdový fanoušek a kdo je jen úchylnej na klubovou "muziku".

Klip je opět extravagantní a značně "psycho". Někomu se to už může zajídat. Opět zamotaný příběh, nyní o několika druzích ženské lásky k muži. Taneční scény, Gaga jako chlap, mořská víla, týrání, sex, bohaté kostýmy a opět moře nápadů...

Všimli jste si? Každý klip je spektakulárnější a spektakulárnější. A PTÁTE SE PROČ? Čistě jenom proto, že si

LADY GAGA NASADILA PŘI SVÝCH ZAČÁTCÍCH MOC VYSOKOU LAŤKU!!!

Lady Gaga ráda šokuje. A sílu šokování si uvědomila ještě předtím, než se pustila do mezinárodních vod. Kdo je slušný a klidný, většinou příliš nevynikne ve světovém měřítku, co se nejen taneční hudby týče. Proto zvolila provokaci a sexualitu. A šaty z masa nebo průhledné. Nejdřív jen trochu, postupně ale musí odhalit víc a víc, aby se to zaujalo a šokovalo znovu. ABY SI UDRŽELA STANDARD EXTRAVAGANTNÍ PROVOKATÉRKY.

A stejné je to s klipy. O hudbě zatím nemluvím, ta, kterou vypouští do rádií, je u ní v podstatě pořád stejně znějící. Jen fanoušci, kteří zabrouzdají po YouTube, objeví její opradové hudební poklady. Ale ty klipy. Zvykla si, že ji prodává hlavně její vzhled. A ten ze zvuku singlu neodtušíte. Proto si zvolila jako hlavní způsob UDRŽOVÁNÍ SVÉHO STANDARDU photoshooty a právě videoklipy.

Každý byl tanečnější, spektakulárnější, měl složitější příběh. Paparazzi počínaje, přes Telephone a Alejandra pokračuje a Yoü and I konče.

Naskýtá se ale otázka: KAM TOHLE POVEDE?

ČÍM NÁS HODLÁ LADY GAGA PŘEKVAPOVAT DÁL?

NEVYČERPALA UŽ VŠECHNY SVÉ MOŽNOSTI?

NEPŘEKONALA JIŽ PŘÍLIŠ SAMU SEBE?

Ano. Největším problémem Lady Gagy je to, že si nasadila moc vysokou laťku.
Její turné prý bylo samá show alá cirkus-muzikál-divadlo, výpravně velmi bohaté. Ale jaké turné udělat příště, že? To dá hodně práce a přemýšlení, aby bylo opět ZAJÍMAVĚJŠÍ než to předchozí.

Myslím, že Lady Gaga sama musí cítit ten tlak. Možná i proto ji to žene k intenzivní práci a tím i k rychlému vyčerpání. Možná proto trpí pochybnostmi o svém vzhledu, jestli je pořád dost dobrá, a drží diety. Jedno je jisté: toto tempo se nedá udržet. Buď Lady Gaga padne totálním vyčerpáním, vyhoří buď její osobnost nebo její kariéra, nebo zvolní tempo a přejde na jiný styl propagace sama sebe.

Druhá věc je jasná: JESTLI TAKHLE BUDE POKRAČOVAT, ZA CHVÍLI UŽ NEBUDE MÍT VŮBEC CO PŘEKONÁVAT!

Vyčerpá všechny nápady a všechny umělecké i neumělecké způsoby, jak se prodat světu a jak se vyjádřit.

Její kariéře dávám maximální trvanlivost dva roky...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gagovič Gagovič | Web | 6. září 2011 v 17:50 | Reagovat

Vždycky je co překonávat ;-)

2 katka katka | 6. září 2011 v 17:50 | Reagovat

větší kravinu jsm nečetla a nikdy jsem se takhle nezasmála → autorovi !

3 marky-tánka - majitelka blogu marky-tánka - majitelka blogu | Web | 9. září 2011 v 16:21 | Reagovat

Děkuji, že v tobě budím tak silné emoce.

4 Nicole * Nicole * | 10. listopadu 2011 v 20:55 | Reagovat

Ježiši, ty jsi píča..:'D

5 ewafarna-star ewafarna-star | Web | 11. listopadu 2011 v 18:43 | Reagovat

[4]: Slušně by to nešlo, že. Když tě tvoje slovní zásoba tak omezuje, tak se radši ani nenamáhej k něčemu se vyjadřovat. Tvůj komentář je jen další z těch zbytečných a nepřínosných. Sbohem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama