Říjen 2011

DVD COVER???

31. října 2011 v 19:29 | marky-tánka |  Gallery

Farna - Nie przegap (Taniec s gwiazami 30.10.2011)

31. října 2011 v 13:29 | marky-tánka

Nie przegap (text/lyrics here on blog). NEW POLISH SINGL!

Nie przegap bude asi "dělat reklamu" DVD v Polsku jako NOVÝ SINGL, které vyjde 14.11. v Polsku.

Farna:,,Zatím ničeho nelituji a těším se tím, co je"

31. října 2011 v 13:18 | marky-tánka |  Articles+interviews
PŘEKLAD POLSKÉHO ROZHOVORU! KOPÍROVAT SE ZDROJEM!

!!!!!www.EWAFARNA-STAR.BLOG.CZ!!!


Svoje první kroky v hudební branži budovala ještě jako malá holka. Od času debutu z roku 2006 nahrála šest studiových alb a má hodně fanoušků jako v Polsku, tak za naší jižní hranicí. 14. listopadu se na trhu objeví její nové dílo, nahrané během narozeninového koncertu v hale Expo Silesia.


Popularita a nárůst ohlasu, to je z jedné strany vrchol snů a z druhé prokletí pro současné hudebníky. Je těžké být v centru pozornosti? Nechybí Ti ta léta, kdy se nevědělo, kdo je Ewa Farna?

Snažím se žít normalním životem a považuji se za obyčejnou holku. Ano, občas mě někdo pozná, nebo poprosí o autogram, ale já toho opravdu nelituji. Jsou plusy, jsou mínusy, ale takové to je v každé práci. Občas je to nepřijemné, protože kecají hlouposti nebo píšou nepravdy, nebo dělají z komára velblouda. Je třeba se si na to zvyknout a nezaobírat se názory lidí, obzvlášť těch, kteří na sebe upozorňují svými kritikami přes média. Zatím se ale dobře bavím!

Nakolik se počítá hudba a to, co se postoupí umělci v dobách, kdy se ho všude slyšet? Mým oblíbeným příkladem je fenomén Lady Gagy. Stala by se královnou popu, kdyby nebylo jejích kreací? Co podle Tebe způsobí, že lidé sklízí úspěch v hudební branži a co doopravdy znamená "sklidit úspěch"? Sláva a peníze? A může obecně za uznání i úcta?

To je komplikované téma a dalo by se o něm polemizovat hodiny. Lady Gaga na sebe strhla pozornost svým nezvyklým oblečením a šokováním, ale podle mě je to úžasný produkt. Nemůže se popřít, že dokáže zpívat. Má opravdu dobrý hlas a její akustické verze s doprovodem fortepiana, navíc sama na něj hraje, jsou nadpozemské. Nevím, jestli celý ten divný vzhled je nakonec její ´´problém". Dala trhu to, co očekával. Nicméně ona je idolem. Lidé chtějí skandály, prahnou vidět divné věci. Kdyby se objevila jen jako zpěvačka hrající na piano, to ve Státech se najdou tisíce takových holek. Na druhé straně, kdyby neuměla zpívat a neměla hudební talent, netvořila by hity, jen na kreacích nevystavěla kariéru. Nejsem hudební rasistka, Lady Gaga je hodně dobrá. Ačkoli sama přiznávám, že pro mě je to víc kreací vizuálních než hudebních. To je můj pocit. A úspěch je pro každého něco jiného. Pro mě osobně - uznání a úcta.

Nedomníváš se, že když nahraješ hit, nebo několik hitů, staneš se zároveň jejich otrokem? Jsi pak nucena hrát je na prakticky každém koncertě. Publikum se může cítit nenasycené a být zvědavé, jestli daná píseň se neobjeví na seznamu písní na příští koncert. Ještě Ti nepůsobí nepříjemnosti zpívat např. Cicho?

Ja s tím zatím nemám problém, zpívám písničky, které se mi libí. Hodně se mi líbí Cicho a ráda ho zpívám. Ačkoliv fajn je, když zpívá také publikum. Ano, přiznávám. To je o dost lepší!:)

Co si myslíš o tom, že domácí umělci zpívají anglicky? Proč se tak málo někomu přihodí získat mezinárodní úspěch? Takové rozhodnutí je pro ně velké riziko a v případě neúspěchu se někdy stávají objektem žertů.

Osobně považuji angličtinu za jeden z nejzpěvnějších jazyků. Tam opravdu "I need yu" zní velmi dobře. Některé písně opravdu ztrácí power, ztrácí energii, když se přeloží do polštiny nebo češtiny. Takový je podle mě případ Afromental. jejich písničky jsou super a myslím, že hodně velkou zásluhu na tom má angličtina. Ačkoliv pro mě cokoliv chlapci udělají, má groow a moc. A proč se zřídka sklízí úspěch za hranicemi? To je podle mě jednoduché. Například ve Wiśle je jedna super zpěvačka, ve Varšavě 5, v Polsku 50, v Evropě 300 a na světě uuuh... A nejde jen o hlas, jde o repertoár, texty, osobnost, charisma, schopnost kompromisu, jestli skládá sám, nebo někdo jiný, jestli umí tancovat, jestli je pracovitý, jestli má talent atd. To všechno podle mě na například úžasná Beyonce. Je těžké se probojovat za hranice, hlavně na trhu ve Velké Británii a Spojených státech. A jazyk, který se naučíme, nikdy nebude znít jako rodný. Krátce ještě na téma - proč by se mi Amerika měla klanět, když vím, že vlastní tisíce mě podobných umělkyň? Aj, vraťme se na zem! Pro mě je ohromným úspěchem to, že můžu koncertovat v Polsku, v Čechách a na Slovensku.


Nebojíš se, že kdesi v daleké budoucnosti Tvoje kariéra může skončit, protože se prostě omrzí zpěv a přestaneš pociťovat tu radost z celého vystupování? Máš plán EWAkuace na takové časy?

Baví mě to, cítím se na scéně jak doma. Spíš se obávám, že omrzím posluchače. Budu se snažit změnit se hudebně, chtěla bych zkusit jiné styly, nap. jazz, možná blues. Ovšem počítám s tím, že všechno může jednoho dne skončit. Ačkoliv to není mým největším přáním:). To je důvod, proč se pořád učím a mám úmysl jít na vysokou. Navíc by mě zajímalo studium práv.
Jsi v privilegiované pozici vůči jiným polským umělcům, když známá jsi rovněž v Česku. Jak moc se liší česká média a čeští fanoušci od místních? Jsou tam "Pudlíki (???)" a bulvární časopisy tak vlezlé?
Dovolím si tvrdit, že česká média jsou o dost víc "zlá". Co se týká paparazziů, dávají v Polsku o sobě víc vědět, ale čská redakce vymýšlí horší hlouposti.
Fanoušky nerozděluji podle národností. Když se skvěle baví, poslouchají hudbu a rozhodnou se obětovat dvě hodiny svého času, aby přišli na můj koncert, je mi jedno, jestli jsou Poláci nebo Češi, bílí nebo černí, hrubý, moudří atd. Základ je, že spolu strávíme fajn čas.
Neuvažovala jsi o tom, že bys přiblížila Polákům českou kulturu a byla něco jako pomyslný most mezi těmito dvěmi zeměmi? Však hodně Čechů dodnes neodpustila událost z roku 1938 spojených se zabavením Zaolší. Nebo doopravdy v některých svitcích (?) je cítit jistý negativní postoj vůči Polákům?

V Zaolší možná trochu. Máme dvojjazyčné tabule ve městech a polské nápisy jsou poničené, popsané atd. Potkala jsem se dokonce s tím, že nějaký chlap mi pověděl, abych nemluvila polsky, že se nacházím v Čechách, ale ignorovala jsem ho. Prostě jsem dál mluvila se spolužačkou. Myslím, že to spíš vzniká z neznalosti historie a ničení nápisů je projev vandalismu. V Zaolší Poláci žijí léta, neemigrovali jsme z Polska, žijeme na tom samém území a jsme Poláky. Toliko moje babička měla rakousko-uherský pas, táta československý a já český. Hranice se změní, ale dodnes v Zaolší žije kokem 30000 Poláků. Máme polské školy, domy kultury, podniky, organizace. A oni si myslí, že jsme se sem nastěhovali a teď chceme bojovat o svá práva.
Kdybys měla doporučit, řekněme tři, české bandy, o které stojí za to se zajímat, jaké bys vybrala a proč právě ony?
Charlie Straight, Tomáš Klus, Toxique. Charlie Straight pochází z toho samého místa, co já, zpívají anglicky, ale neobyčejně. Jsou hodně talentovaní a hrají dobrou hudbu. Tomáš Klus je úžasný zpěvák. Hraje folk, který je v Čechách oblíbený. V jeho tvůrčími trumfy jsou texty, baví slovem, kritizuje. Písně Tomáše jsou často politickými satirami nebo milostnými vyznáními. Ale abyste rozuměli jeho odkazu, bylo by třeba přeložit slova. Toxique jsou moderní kapela, mají styl a ujetou, energickou zpěvačku.

Každý rok získáváš množství hudebních cen. Co si myslíš, že je hlavní příčinou Tvého úspěchu?
Skvělí fanoušci:).
Na Viva Comer s Tedem jste vykonali mash-up (remix Cicha). Jak došlo k té spolupráci a k tomu v Polsku neobvyklému nápadu?
Navrhla to stanice VIVA. Já o den dříve moderovala české Grammy, což bylo debutem pro mě v té roli, na živo, s mý vyjadřováním!:) Skončila jsem ve 3 ráno. V 5 do Varšavy, v 8 ráno zkouška s Tedem. Další dvě zkoušky a vystoupení, nebyly žádné velké přípravy, místo velké blbosti ten mash-up by se měl nazívat velká spontánnost!:)

Jako úspěšné dítě ses zúčastnila mnoha hudebních soutěží, mezi nimi Šance na úspěch. Doporučuješ mladým účast v televnizních programech a přehídkách?

Jak si kdo vybere a záleží, jaký má cíl. Já byla pozvána do programu přes Jacka Cygana, se kterým jsem se seznámila v jisté soutěži. Jsem, upřímně řečeno, u vytržení z programu Voice of Poland. Viděla jsem jen pár dílů, ale nápad je to geniální! Navíc skvělá porota. Lidé, kteří mají vědomosti a ohromné zkušenosti za sebou.

Na hudebním trhu jsi debutovala ve 13 letech. Z časovým odstupem, jsi za to ráda, nebo nemyslíš, že to je brzo na začínání svého dobrodružsví s hudbou?
Je to hodně brzo. První desku jsem nahrála ve 12 letech. Kdyby bylo mé úžasné, podporující rodiny, nedopadlo by to tak dobře. Měla jsem štěstí na lidi, kteří jsou kolem mě, poznala jsem fajn team, se kterým spolupracuji dodnes. Jak jsem řekla, podle mě, věci se dějí tak, jak se mají dít. Zatím ničeho nelituji a těším se tím, co je. Carpe Diem! (využij dne)
Co bys poradila začínajícím umělcům, kteří se ucházejí o to, být např. ,,druhou Ewou Farnou"? Na co se připravit a jaké překážky na ně čekají? Jaké překážky potkaly Tebe?
Hlavně aby nechtěli být druhou Ewou Farnou, ale sebou. To je hodně důležité. Je třeba cvičit, cvičit a být vytrvalý, ale nemít příliš ambicí. Je třeba využít příležitosti, ale nebýt vlezlý. Je třeba mít hodně štěstí, ale nevstázet všechno na jednu kartu, mít alternativu. Je třeba bojovat o to své, ale být schopný kompromisu. Je to hodně komplikovaný svět, ve kterém se nevyznám. Dělám to, co mě baví, snažím se pracovat a neusnout na vavřínech. Pamatuji si také, že odpočinek je také částí práce... aaa!!!! Jedním slovem je to svět plný protikladů!! Úspěchu!:)

WWW.EWAFARNA-STAR.BLOG.CZ

KOPÍRUJ SE ZDROJEM!!!!!!


„Na razie niczego nie żałuję i cieszę się tym, co jest.” 2 czast

31. října 2011 v 10:37 | marky-tánka |  Articles+interviews
Co roku zdobywasz mnóstwo muzycznych nagród. Jak myślisz, co jest główną przyczyną Twego sukcesu?

Świetni fani:)

Na Gali Viva Comet razem z Tede, wykonaliście mash-up. Jak doszło do tej współpracy i do tego niecodziennego w Polsce pomysłu?

Zaproponowała to stacja VIVA. Ja dzień wcześniej prowadziłam galę czeskich Grammy, co było moim debiutem w tej roli, w dodatku na żywo, z moja dykcją! :) Skończyłam o 3 rano. O 5 lot do Warszawy, o 8 rano próba z Tede. Kolejne dwie próby i występ, żadnych wielkich przygotowań nie było- zamiast WIELKIE JOŁ, ten mash-up powinien nazywać się WIELKI SPONTAN!:)

Od dziecka z powodzeniem brałaś udział w wielu muzycznych konkursach, między innymi w "Szansie na sukces". Czy doradzasz młodym zespołom branie udziału w przeglądach i w programach telewizyjnych?

Jak kto woli i zależy jaki ma cel. Ja zostałam zaproszona do programu przez Jacka Cygana, z którym poznałam się na pewnym konkursie. Jestem, szczerze mówiąc,zachwycona programem Voice of Poland. Co prawda widziałam chyba tylko kilka odcinków, ale pomysł genialny! W dodatku świetne jury! Ludzie, którzy mają wiedzę i ogromne doświadczenie za sobą.


Na rynku muzycznym zadebiutowałaś już w wieku 13 lat. Czy z perspektywy czasu - jesteś z tego zadowolona, czy nie uważasz że to jednak za wcześnie na rozpoczynanie swojej przygody z muzyką?

To bardzo wcześnie. Pierwszą płytę nagrałam mając 12 lat. Gdyby nie moja wspaniała, wpierająca mnie rodzina, nie poszłoby tak dobrze. Miałam szczęście do ludzi, którzy są wokół mnie, poznałam fajny team, z którymi współpracuję do dziś. Jak mówiłam, według mnie, rzeczy dzieją się tak, jak powinny się dziać. Na razie niczego nie żałuję i cieszę się tym, co jest. Carpe diem!

Co byś poradziła początkującym artystom aspirującym do bycia, np. "drugą Ewą Farną"? Na co powinni się przygotować i jakie przeszkody na nich czekają? Jakie przygody spotkały Ciebie?

Przede wszystkim nie chcieliby być Ewą Farną, lecz sobą. To jest bardzo ważne. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i być wytrwałym, ale nie mieć przerostu ambicji. Trzeba korzystać z okazji, ale nie być nachalnym. Trzeba mieć wiele szczęścia, ale nie stawiać wszystkiego na jedną kartę, zostawić sobie alternatywę. Trzeba walczyć o swoje, ale być zdolnym do pójścia na kompromis. To bardzo skomplikowany świat, na którym się nie znam. Robię to, co mnie bawi, staram się pracować i nie spoczywać na laurach. Pamiętam też, że odpoczynek to również część pracy...aaaa!!!! Jednym słowem to świat pełen sprzeczności!!! Powodzenia!:)


Rozmawiał: Artur Kasprzyk

Návštěvnost 24.10 - 30.10.

31. října 2011 v 10:11 | marky-tánka
Navstevnost za minuly tyden (24.10. 2011 - 30.10. 2011) je:
Pondeli/Monday: 35
Utery/Tuesday: 48
Streda/Wednesday: 67
Ctvrtek/Thursday: 63
Patek/Friday: 42
Sobota/Saturday: 62
Nedele/Sunday: 55

Celkem: 372

Nádherný číslo. Děkuju moc.
Nejzajímavější na sledování návštěvnosti je počet cizinců, kteří vyhledávájí informace o Ewě a z jakých zemí pocházejí. Každý den je nejméně polovina návštěvníků ze zahraničí, ze států jako jsou USA, Mexiko, samozřejmě Polsko mezi jinými evropskými zeměmi, které jsou pak v menšině. Těší mě, že mezi hlavními taháky jsou moje překlady písní, které na můj blog navedou valnou většinu.

DĚKUJU MOC!
THANK YOU VERY MUCH!
MUCHAS GRACIAS!
DANKE SCHÖN!
DIEKUJE BARDZO!
MERCI BEAUCOUP!

Ewa at school

30. října 2011 v 16:28 | marky-tánka |  Gallery

New photoshoot soon

30. října 2011 v 16:23 | marky-tánka |  NEWS
Ewa dnes natofila nový photoshoot pro polskou TV Viva. Těšit se na něj můžeme již brzy:).


Ewa made a new photoshoot for Polish TV Viva today. We can look forward to it soon:).

I will always love you + Wyrwij sie

29. října 2011 v 16:31 | marky-tánka |  Videos

Setkání polského fanclubu 26.6.201, v Lubni.

Celý Wyrwij sie by bylo timhle stylem zajímavější a fajnšmekrovější:).

Farna - covers and publishing

29. října 2011 v 15:55 | marky-tánka

Sestřih písní, které nazpívala nejen Ewa.

Tam gdzie Ty - polský text: Mirosława Szawińska (2006)
- I´m with you - Avril Lavigne (2002)
autor: A. Lavigne, Scott Spock, Lauren Christy, Graham Edwards

Klam - český text: Jana Rolincová (2006)
- Opowiem ci - Virgin (2005)
autor: Tomasz Lubert, Dorota Rabczewska

Měls mě vůbec rád - český text: Petra Glosr Cvrkalová (2006)
- Teenage Superstar - Kim Lian/Belinda atd.
autor: Daniel Gibson, Jurgen Ringqvist (2003)

Zapadlej krám- český text: Petra Glosr Cvrkalová (2006)
Tam gzdie nie ma juz drog - polský text: Mirka Szawinska (2007)
- In the sky - Miz (2005)
autor: Daniel Gibson, Han´some

Oto ja - polský text: (2008)
- This is me - Demi Lovato (2008)
autor: Andy Dodd, Adam Watts

Kočka z rozpálený střechy - český text: Petra Glosr Cvrkalová (2006)
Kotka na gorancym dachu - polský text: Mirka Szawinska (2007)
- Catfight - Katerine (2006)
autor: L. Alea, Andreas Hemmth, Stefan Fernande

Kdo víc dá - český text: Petra Glosr Cvrkalová (2009)
Kto wiecej da - (2010)
- Kiss it goodbye - Miley Cyrus (2010)
autor: Ch. Vikberg, Jacob Hazell, Charlie Mason

Stejný cíl mám dál - (2010)
Nie zmieniajmy nic - (2010)
- Wouldn´t change a thing - Demi Lovato (2010)
autor: Adam Einar Anders, Par Hakan Astrom, Nicole Ann Hassman

Ty jsi král - český text: Petra Glosr Cvrkalová (2009)
Król to Ty - (2010)
- Happy - Emily Robins
autor: Jeff Franzel, Chani Krich, Eve Nelson

Déšť - Benefice Linky bezpečí (28.11.2011)

29. října 2011 v 10:51 | marky-tánka |  Videos

Déšť je asi fakt ta nejlepší písnička, kterou zpívat na podobných akcích.
A na konci tím dlouhým tónem chce ukázat, že už si líp ochočila bránici:).

Video - best performances

28. října 2011 v 18:08 | marky-tánka |  Videos

Video složené z vyzpívávání, občas i vyřvávání výšek, i když i to je občas umění:) a občas je obdivuhodný Ewin rozsah. Ale osobně si myslím, že nejde jenom o tohle - měly by sem patřit i jemnější a citlivější vystoupení.

Wywiad:„Na razie niczego nie żałuję i cieszę się tym, co jest.” 1.czast

28. října 2011 v 18:02 | marky-tánka |  Articles+interviews

Popularność i wzrost zainteresowania czyjąś osobą, to z jednej strony szczyt marzeń, a z drugiej przekleństwo dla współczesnych muzyków. Ciężko jest być w centrum uwagi? Nie brakuje Ci tych lat, w których nie wiedziałem kim jest Ewa Farna?

Staram się żyć normalnym życiem i uważam siebie za zwykłą dziewczynę. Tak, czasami ktoś mnie rozpozna, albo poprosi o autograf, ale ja naprawdę nie żałuję. Są plusy, są minusy, ale tak jest w każdym zawodzie. Czasami jest nieprzyjemnie, bo gadają głupoty albo piszą nieprawdę, czy robią z igły widły. Trzeba się do tego przyzwyczaić i nie przejmować opiniami ludzi, szczególnie tych, którzy kierują się swoimi osądami poprzez media. Na razie jednak dobrze się bawię!


Sběr novinky 2: Ewa vypadla z nominace na cenu MTV!

28. října 2011 v 17:57 | marky-tánka |  NEWS
Ewa vypadla z nominace na cenu MTV EMA 2011.
Uvedl to servek kotek.pl.
Nepotvrdí tak úspěch z minulého roku.
Ačkoli Poláci rozhodli, že nejvhodnější osobou v jejich kraji, která by se měla ucházet o titul Najlepšího Světového umělce, je Ewa Farna, bohužel obyvatelé Evropy ji neuznali za nejlepšího reprezentanta kontinentu. Tento rok jím bude německé zpěvačka Lena Meyer-Landrut, která se proslavila díky výhře soutěže Eurovize minulý rok.

Jak to Ewa okomentovala na svém oficiálním profilu?

,,Dovolte, abych poslala obrovské díky těm, kteří se rozhodli dát mi svůj hlas a podpořit mě v tak prestižní záležitosti, jakou je MTV EMA. Přeji Vám hodně štěstí a já se jdu šprtat, protože zítra píšu z biologie."

Sběr novinek

28. října 2011 v 17:35 | marky-tánka |  NEWS
Ewa v následujících dnech opět vyrazí na promoakce do Polska, poté, co dnes vystoupí na benefičním galavečeru na ČT1 od 20.00 hod. Ewa před rokem byla sama hlavní aktérkou této akce, kdy jejími hosty byl například Nasty, Čechomor nebo Pavel Šporcl.

V Polsku bude Ewa hostem natáčení pořadu Tanec s hvězdami, kde v neděli zazpívá. Předtím ale ještě ráno bude hostem ranního pořadu DDTVN. Všichni fanoušci jsou zváni do Kafejky DD TVN ve Varšavě. Plánovaný začátek setkání je od 8.30 hod.

Za pár dní se účastní Šance na úspěch, pěveckého pořadu, kde si jí v roce 2006 všiml Lešek Wronka. Pravděpodobně bude porotkyní (jestli tam takový post je:)), říkala totiž, že bude to bude zajímavé z druhé strany.

Blíží se konec hlasování v anketě Český Slavík Mattoni. Ewa už od roku 2008 obsazuje krásné třetí místo v pořadí nejoblíbenějších zpěvaček. Doufejme, že se nepropadne a pozici obhájí, ne-li neposkočí výš (osobně si myslím, že má kvalitnější tvorbu než Lucka Vondráčková, ale já s tim nic neudělám:)). Takže hlasujte, cena sms je nějakých 9 Kč. Přímý přenos proběhne 26.11.2011. Ewa pravděpodobně zazpívá nový singl Sama sobě.


Hauk:).


Ewa v užším výběru na cenu MTV EMA 2011

26. října 2011 v 15:15 | marky-tánka |  NEWS

European Music Awards 2011


Ewa se právě probojovala do širší nominace na MTV European Music Awards 2011. Byla vybrána jako Best Polish Act, to znamená, že bude reprezentovat Polsko a bojovat o hlasy v podstatě po celé Evropě!
Jestli chcete Ewu vidět 6.11.2011 v Belfastu, tak HLASUJTE, HLASUJTE, HLASUJTE a společně dobijeme EVROPU!!

VOTING ZDE! HERE!!!

Ewa has reached the narrower nomination on MTV European Music Awards 2011. She was chosen as the

Best Polish Act,

which means, that she will be the representant of Poland and fighting for votes across whole Europe and

Worldwide Act European Nominees !!!!!

If you want to see Ewa in Belfast on 6/11/2011, VOTE, VOTE, VOTE and together we will
VOTE!!!

VOTING IS POSSIBLE UP TO 4/11/2011 !!!
The live program on 6/11/2011!!!


Tak jí pomožte, je to pár klicků:).


Farna - Stylissimo (23.10.2011)

25. října 2011 v 20:38 | marky-tánka |  Videos


Ewa Farna - Sama sobě - Official version

25. října 2011 v 20:28 | marky-tánka |  Videos

Překlad do aj, šj a pl je v dispozici v rubrice TRANSLATIONS.
The translation to English, Spanish and Polish is available in the rubric TRANSLATIONS.

Nádhera:), jedna z jejích nejlepších písní vůbec. Fakt mě okouzlila.