Únor 2012

Ewa Farna - winner of Viva Comet!

24. února 2012 v 14:45 | marky-tánka |  Articles+interviews


Včera proběhlo slavnostní předávání cen Viva Comet, kde hlasují fanoušci pro své oblíbence. A jak dopadla Ewa, která byla nominovaná ve třech kategoriích?

Vyhrála všechny!
Umělkyně roku - Ewa Farna
Nejlepší na viva-tv.pl - Ewa Farna - Bez Łez
Vyzvánění roku - Ewa Farna - Bez Łez

----------
Yesterday in the evening, there was the solemn giving of awards of Viva Comet in Poland, where fans send their votes for their favourite artists. Ewa Farna won in all the three categories where she had been nominated in:
The artist of the year, the best on viva-tv.pl and the ringtone(?) of the year.

!!!CONGRATULATIONS!!!


Ewa Farna i zespół Video triumfatorami Viva Comet

Ewa Farna

Ewa Farna w krótszych włosach na Viva Comet 2012 (FOTO)
Ewa Farna w krótszych włosach na Viva Comet 2012 (FOTO)

Ewa Farna w krótszych włosach na Viva Comet 2012 (FOTO)

Ewa Farna w krótszych włosach na Viva Comet 2012 (FOTO)

Ewa v Musicbloku (18.2.2012)

23. února 2012 v 17:07 | marky-tánka |  Videos


Toxique - první singl bude ten s Ewou!

22. února 2012 v 14:46 | marky-tánka |  NEWS
Toxique právě dodělali novou desku Tips for Grown Up kids". Co je pro nás, farnoušky, nejzajímavější, je fakt, že PRVNÍM SINGLEM BUDE PÍSEŇ TOXIQUE GIRLS, kterou si střihli s Ewou. Videoklip by se měl objevit v tom měsíci. Doufejme jen, že Ewu si na nahrávání studiové verze pozvali zase oni, když ona je na svůj narozeninový koncert, kde tuhle "pecku" předvedli.Secret Scenes from Glogów

21. února 2012 v 12:30 | marky-tánka |  Videos

Farna klofla kravaťáka: Jmenuje se Víťa, je o víc než deset let starší

21. února 2012 v 12:29 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna sbalila na plese v Bohumíně sympatického Víťu. Dokonce ho chtěla představit svým rodičům.
Ewa Farna sbalila na plese v Bohumíně sympatického Víťu. Dokonce ho chtěla představit svým rodičům.
Foto: Ivana Žáková

VIDEO: Bronzová slavice Ewa Farna (18) sbalila o více než deset let staršího hezouna Víťu. Stalo se to o víkendu na reprezentačním plese města Bohumína. Tak se jí zamlouval, že dokonce uvažovala o tom, že ho hned přivede ukázat rodičům.


Měj mě, Víťo, rád," prosila Farna svůj nový objev. Nechtěla ho od sebe pustit ani na krok, a dokonce mu nabízela, jestli by s ní neodjel do Třince. "Vezmu si tě do auta a pojedeme společně za rodiči, které musím vyzvednout z plesu. A já jim řeknu - tak, a to je Víťa," laškovala s pohledným mužem Farna a pak se ho prosebným hlasem zeptala: "Zavoláš?"


Zdá se, že mezi Ewou a jejím objevem opravdu přeskočila jiskra. Víťu si zpěvačka vytáhla k sobě na pódium a střihli si spolu taneček na skladbu Měls mě vůbec rád. Víťa na dračici Farné mohl oči nechat. Pohledná zpěvačka je od listopadu sama, kdy se rozešla s o sedm let starším Tomášem Klusem. "Zůstali jsme dobří přátelé, a i když se mi Víťa líbí, opravdu nemám na lásku pomyšlení," prozradila Blesku Farna.


VIDEA: http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/169140/farna-klofla-kravataka-jmenuje-se-vita-je-o-vic-nez-deset-let-starsi.html#video1191750

S Ewou na pódiu křepčil i její fanoušek Víťa

Ewa Farná tančila a zpívala jako o život
Ewa Farna nemá žádné zábrany


Ewa zpívala na plese. Přidal se i Víťa


Ewa by si Víťu prý hned vzala domů

Víťa to na pódiu s Ewou rozbalilP.S.: Fanouškům je více než jasné, že Ewa měnila text písničky Měls me vůbec rád podle situace, jako to dělává.

Novinky u Ewy - února 3.týden

21. února 2012 v 10:19 | marky-tánka |  NEWS
Je tu soubor novinek, které by mohly fanoušky zajímat.

1. Ewa v nedávném rozhovoru prozradila, že v osmnácti plánovala založit vlastní vydavatelství, kde by pomáhala novým mladým kapelám. Prý od tohoto plánu ustoupila, prozatím, když si o tom, co všechno to obnáší, četla. V dálné budoucnosti s tím ale možná můžete počítat.

2. Ewa se o víkendu objevila v pořadu MUSICBLOK na ČT2. Byla odvysílána její reportáž o tom, jak se teď po překonání osmnáctky cítí, jaký byl narozeninový koncert (ta reklama kvůli zvýšení prodeje nového alba prostě musí bejt:)) a další věci, na které si už nepamatuju:).

Tady někde by to mělo bejt, ale kromě videoklipu jsem nic jinýho nenašla.

3. 10.3. ji v Polsku, téměř po měsíci od koncertu posledního, čeká práce ve Świdnici od 20.00, vstup zdarma.


Rozhovor - Paparazzi

21. února 2012 v 10:00 | marky-tánka |  Articles+interviews


Módní policie Spy (února 2012)

21. února 2012 v 9:57 | marky-tánka |  Gallery


Ewa Farna - Poranek 7:03

20. února 2012 v 18:43 | marky-tánka |  Videos

La la laj jazz version

17. února 2012 v 17:44 | marky-tánka |  Videos

Vote! Viva Comet!

17. února 2012 v 17:42 | marky-tánka |  NEWS

Farna: Bojím se, že nebudu umět na maturitu

17. února 2012 v 17:38 | marky-tánka |  Articles+interviews
Rozhovor s Ewou o novém albu, vztahu k módě a jejím studentském životě
Pospíchala jsem napříč Václavským náměstím, zrovna odbíjela osmá hodina večer a ve čtvrt na devět už jsem měla být v Paláci Koruna - to je úplně dole na Václaváku, naproti New Yorkeru. Už když jsem vstoupila do dveří, viděla jsem prostě milou a usměvavou slečnu. Během našeho následujícího rozhovoru jsem taky zjistila, že mimo to je i neskutečně vyrovnaná, chytrá, zábavná - to zdůrazňuji, nad věcí a ví, co od života chce. Ačkoli jsem měla mít na rozhovor jenom 15 minut, Ewa mi dala ochotně prostor pro všechny moje otázky. Do budoucnosti jí moc fandím, přeju ještě více úspěchů, především úspešně složit maturitu a doufám, že se ještě někdy potkáme u dalšího rozhovoru!

Co bys mi řekla o DVD 18 live a stejnojmenném novém albu?
Je to vlastně záznam z koncertu, kde jsem oslavovala svoje 18. narozeniny. Jeden koncert byl v Polsku, jeden byl v Čechách a z toho jsem vydala toto DVD. Zároveň tedy jenom hudební stopu, což je to live CD. Jsou tam písničky od začátku, od singlu Měls mě vůbec rád až po dnešek. Jsou tam i různé aranže, pak tam mám hosty Toxique, se kterýma zpívám jednu věc, je tam i kouzelník, který mi utrhne hlavu... Prostě fakt myslím, že to byla velká show - jsou tam pyrotechnické efekty a jiné. Tedy i bonusové materiály a jsou tam i klipy. Mám strašnou radost z toho DVD, protože si myslím, že se fakt povedlo.

Slyšela jsem, že i sama skládáš, tak bych se tě chtěla zeptat, jestli tam máš i nějaké písničky, co jsi složila sama?
Texty určitě. Texty skládám od 14, 15 let. Třeba singl La La Laj, Toužím je můj text. Písnička Déšť, která je úplně na konci, tak je jak textově, tak hudebně moje. To je vlastně moje hudební prvotina. A k singlu Sama sobě, který promuje DVD, tak jsem taky napsala text. Jinak jsem se tomu moc nevěnovala, protože kvůli škole je složité zvládat ostatní věci a sedět doma a tvořit vyžaduje čas a prostor, aby se člověk a jeho osobnost mohla rozvíjet, takže na to zatím moc prostoru nebylo, ale chystám se na to zaměřit a budu psát a skládat. Teda teď, jak čtu ty knihy k maturitě, tak jsem začala tvořit trošku v jiných věcech, poezie a tak ;-) Teď si ještě budu užívat ten studentský život a potom se zaměřím zase na hudbu.

Když jsme u toho tvého studenstkého života... Co maturita? Máš už to všechno přesně naplánované? Jako třeba rozpisy a tak?

Mám. Už teď jsem totálně omezila všechny aktivity a vlastně ani o víkendech skoro nekoncertuju. Prostě se učím. Fakt si k tomu sednu.. Akorát mám trošku strach, že je to krátkodobá paměť, že se to naučím, a pak když přijde maturita, tak to nebudu umět. Ale to jediné, z čeho mám strach. Přijde mi, že nejlepší motivací pro to si k tomu fakt sednout a naučit se to je představit si tu ostudu... Jako že celé Polsko a celé Česko by si šuškalo o tom, jak je Ewa Farna blbá a nedala maturitu... Tak mě to docela děsí, se přiznám.

Ewa Farna
Ewa loni skončila na Slavíku na třetím místě v kategorii zpěvaček. (Foto: profimedia.cz)


A z čeho maturuješ?

Státní maturita... To znamená čeština a výběr mezi matematikou a angličtinou, což je u mě určitě angličtina. A další věc je školní maturita. Tam musím maturovat z polštiny, protože chodím na polskou školu. A navíc ještě ZSV - jakoby volitelný předmět.

Co je tvojí inspirací pro skládání a kde nejčatěji to probíhá?

To je různý. Inspirace je všechno kolem nás - situace, nějaký stav, nebo to, že se mi líbí ta kytka, tak řeknu tyo a prostě mě to bude inspirovat. Nebo nějaký pocit, emoce. To všechno je inspirací. Jenom jak to člověk uchopí. A kde skládám? Tak třeba svůj první text jsem napsala v autě v garáži, to mi bylo tak 14. Sedla jsem si do něj, pustila jsem si tu písničku a začala jsem psát. Za dvě hodiny jsem vylezla a text byl hotovej. A pak jsou třeba věci, kdy je ten člověk nucen časem to napsat rychle - to se mi stalo nedávno. A s tím textem jsem měla problém. Buď vás to prostě chytne a máte to za chvilku, nebo je to strašně zdlouhavý proces.

Ten text, co jsi složila v autě. Využilas ho někde?
No, to bylo přímo na desku Ticho a je to text Nemám na vybranou.

Jak moc řešíš módu v osobním životě?

Moc ne, no. Baví mě módní věci, baví mě móda, ale já se hlavně zaměřuju na krk. Nejen protože zpívám, ale potřebuju mít zakrytý krk, takže nosím šály. Často se mi stává, že nestíhám, takže jdu s mokrou hlavou ven, a to znamená nasadit čepici. Jo, a potřebuju velké kabelky, protože v nich nosím strašně moc věcí. Co se týče podpatků… Nemůžu existovat normálně na podpatcích, takže mám ráda hlavně pohodlné boty. Takže barevně to nějak sladit, ale důležité pro mě je, aby to bylo opravdu pohodlné, aby mi bylo teplo. To, abych byla krásná, abych byla líbivá a abych vypadala k světu, tak to už pak mají na starosti odborníci. Udělají mi masku a udělají ze mě člověka. Pak přijdou stylisti a tak dále ;-) A to pak na těch fotkách vypadá... Ale takhle normálně v životě? Nenalíčená, culík a pojďme ven.

Máš oblíbené shopping centrum tady v Praze? A co nějaký oblíbený obchod?

Mmm. Často chodím do Palladia, když jsem v Praze. Ale jinak, já v poslední době strašně málo nakupuju, a když už, tak v Polsku. To spíš když máme nějaké focení, tak paní stylistka přinese hrozně moc variant a já si to vyzkouším. A když to mám na sobě, řeknu to, to, to, to a to… A odkoupím si to od ní, než abych chodila po obchodech. Já totiž vydržím maximálně dvě hodiny a pak mi elektrizují vlasy a všechno a mě to strašně unavuje. Jsem v tomhle takovej chlap, možná.

Stalo se ti někdy, že bys potkala někoho ve stejných botech, tričku nebo tak?
Ne, ne, ne, to se mi stává málokdy, protože mám ráda, když nemám úplně stejné věci jako někdo jiný. Kdyžtak tričko z HM má asi každý, to je takový to obyčejný, a to je to nejlepší.

Ewa Farna
Nakupování moc nemusí, ale přesto jí to sluší. (Foto: profimedia.cz)


Přemýšlela jsi někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby tě neznala celá Česká republika, Polsko a kdo ví kdo kde ještě?
Nepřemýšlím, protože mě nebaví přemýšlet nad věcmi, se kterými nemůžu nic udělat. A je to pro mě ztráta času a takové to kdyby je naprosto zbytečné a já ráda uvažuju racionálně ve věcech, se kterými můžu něco udělat a je jich strašně moc a nic s nimi nedělám, takže radši ten čas využiju v těch věcech, se kterými si můžu hrát. No. Samozřejmě by to bylo asi něco jiného, ale to zásadně nijak neovlivňuje můj život. Takže i kdybych nezpívala, tak se chovám úplně stejně. Jsem prostě potrhlá puberťačka, které je jedno, jestli se na ni někdo kouká. A jestli má chuť tančit na letišti, tak prostě bude tančit ve 3 ráno na letišti. A to, že by to bylo druhý den v novinách? Tak co? Tak jsem prostě tančila na letišti, nedělala jsem nic špatného, za co se mám stydět. A i když se děje něco zlého, tak je to přece úplně normální a zažívá to každej druhej. A to, že se to stane tady Frantovi za rohem, nebo mě, je úplně jedno, protože jsme úplně stejní lidé. Akorát moje práce je sledovaná veřejností a v některých věcech je to super, v některých horší. A je třeba si uvědomovat ty pro a proti a umět s tím nějak vnitřně pracovat a ocenit to a zároveň si užívat života. Neomezovat se tím, co si ten člověk pomyslí a co mám dělat, protože takhle bysme se nikdy nikam nedostali. Naučila jsem se žít s tím, aby mi bylo jedno, co si o mě kdo myslí.

Co děláš tak normálně o víkendu? Chodíš na kafe s kámoškama, nebo třeba když máš náladu mrknout na film, tak se podíváš na film…? Máš na tohle čas?
Spíš ne.Teďka se učím, ale i tak o víkendech převážně hrajeme. Spíš když jdu do školy, tak po škole si můžu jít s kamarádkami někam sednout. Když je to teda normální den, protože v pátek taky většinou hrajem a samozřejmě, když se nemusím zrovna nic učit. Je to hodně spontánní, není to
plánovaný. A to je vždycky nejlepší.

Ewa Farna
Ewa nejčastěji vystupuje o víkendu. (Foto: profimedia.cz)


Seriály The Vampire diaries, The Secret circle a další fenómény současnosti teda asi nestíháš sledovat?
Ne, neviděla jsem to. Něco jsem o tom slyšela, tomu se nedá vyhnout, ale nesleduju.

Nepřipadáš si oproti svým vrstevníkům v některých věcech vyspělejší? Protože přece jenom se pohybuješ v jiném světě, který tě vlastně donutil se mnohem dříve posunout vpřed…
Někdy v něčem možná. Ale jen díky tomu, že kdyby byl kdokoli jiný na mém místě, tak by to úplně stejně vnímal, protože ty okolnosti a ty situace, kterými by prošel, tak ho vždycky nějak ovlivní. A myslím, že mě neovlivnili nějak nepřirozeně. Že každý by byl na mém místě ovlivněn a možná by mu to dalo i něco navíc, protože ty věci mu dávají jisté privilegia v tomhletom. Že se naučí v tom chodit. A zase mi unikají jiné věci, takže si myslím, že je to vyrovnané. Já když přijdu do třídy, tak jsem největší děcko a největší blbec, protože oni mají přečtený všechny knihy, všechno naučený... Já tam prostě přijdu z úplně jinýho světa. Rozumím třeba víc těm praktickým věcem, takovým těm ze života, což podle mě je třeba lepší, ale na druhou stranu zase nechápu některé věci, třeba v té škole. Takže takhle to vnímám, ale jinak si myslím, že jsem stejná jako oni, cítím se tak a občas si říkám. Je toho hodně. A pak když vidím svoji kamarádku ze třídy, která se sama se svojí mámou stará o 13 dětí, které adoptovali, tak si říkám, co já tady mám za problémy. To je neuvěřitelné. Já obdivuju hrozně moc lidí a je hrozně moc lidí, kteří by se měli obdivovat mnohem víc, než já tady. Já si jenom zpívám pro radost a baví mě to. A jsem vlastně jenom dítě štěstěny, že můžu dělat to, co mě baví. A je tady mnohem víc lidí, kterým by se měl dávat prostor a obdiv.


Ewa Farna: Vypálenou desku nepodepisuji!

17. února 2012 v 17:02 | marky-tánka |  Articles+interviews
Zpěvačka Ewa Farna letos maturuje a hlásí se na práva. Ráda by studovala obor, který má - na rozdíl od hudební branže - nějaká pravidla. V osmnácti už má ale jasno v řadě dalších věcí; baví ji knihy Václava Havla, chce si začít psát vlastní texty a do budoucna plánuje založit hudební vydavatelství. Že si lidé její desky stahují z internetu? To Ewě nevadí. Jen je nesmějí přinést k podpisu.
Nedávno ti vyšlo DVD 18 live, které se natáčelo na brněnském koncertě. Mění se tvoje publikum, anebo roste s tebou?
Roste se mnou, zároveň ale přibývají noví fanoušci, mladší i starší. Je fajn, že se prolomil stereotyp a že starším lidem není trapné na můj koncert dorazit. V Brně jsem ale v publiku viděla i lidi, kteří byli na mém úplně prvním koncertě.
Ewa Farna

V srpnu jí bylo 18 let. V nejbližší době jí čekají přijímačky na práva v Praze a Varšavě, pak maturita na polském gymnáziu v Českém Těšíně.

Na konci listopadu 2011 jí vyšlo DVD 18 live, kvůli škole ale letos omezila koncertování na minimum.

Na dospělosti Ewu baví mimo jiné to, že může řídit a vyjadřovat se ke společenským událostem. Kromě povinné četby do školy má ráda hry Václava Havla a naposledy se jí líbila kniha Na Chesilské pláži od Iana McEwana.
Po rozchodu s písničkářem Tomášem Klusem je bez přítele v nejbližší době na tom nehodlá nic měnit.
Ty si pamatuješ tváře fanoušků?
(Ewa se rozzáří). Jasně, pamatuju, znám je jménem! Je to můj fanklub, který se mnou všude jezdí. Delší dobu jsme se teď neviděli, a když jsem si uvědomila, jak jsme spolu vyrostli, měla jsem úplně slzy v očích.
Na desku jsi zařadila také písničky, se kterými jsi jako malá holka začínala, třeba Měls mě vůbec rád. Nevadí ti v osmnácti letech zpívat skladby, které vznikly pro Ewu-školačku?
Vůbec ne, deska jsem pojala částečně retrospektivně, takže chápu jako samozřejmost, že na ní zhodnotím, co jsem prožila. Zrovna písničce Měls mě vůbec rád vděčím za mnohý úspěch i fanoušky, takže bych byla sama proti sobě, kdybych ji nezpívala.
Jasně, ale je přeci přirozené, že zpěváci se posouvají, chtějí zpívat nový repertoár.
Určitě, i z toho důvodu měníme aranže. Je ale třeba myslet na to, že fanoušci si zaplatili lístek a přišli zapařit na to, co znají. Podle mě je blbost hrát si něco pro sebe, to můžu dělat doma v koupelně. Mám tu písničku ráda, chtěla jsem, aby se z ní stal singl, tak si přeci nebudu sypat popel na hlavu.
Loni v létě ti bylo osmnáct. Jezdí s tebou na koncerty pořád ještě táta?
Ne, přestával se mnou postupně jezdit už v sedmnácti. Začal mi důvěřovat. Má přeci jen svoji práci a další dvě děti.
Máš za sebou management a do loňského roku i velkou podporu rodiny. Podařilo se jim ochránit tě před kiksy, které muzikanty na běžně potkávají na klubových koncertech?
Je pravda, že díky týmu jsem měla problémy jen minimálně. Ale vzpomínám si, jak jsme jednou hráli na náměstí. Zazpívala jsem tři písničky a vypadl proud. Přede mnou plno, lidi bučeli. Mezi slzama jsem na ně křičela, že se jim alespoň podepíšu; dvě hodiny jsem se pak opravdu podepisovala, ale v tu chvíli jsem byla fakt nešťastná.
Mezi aktuální "osmnáctkou" a poslední českou řadovkou Virtuální máš ještě polskou desku Ewakuacja, která dostala po šesti týdnech platinovou desku. V Polsku jsi nedávno hrála v seriálu, získala jsi tam také několik hudebních cen. Čím to, že máš u sousedů v tomto směru výrazně větší úspěch než v České republice?
Ewakuacja je vlastně polská Virtuální s několika novinkami od polských autorů, mezi jinými je tam i písnička, kterou jsem posléze přepsala do češtiny a premiérově ji zařadila na nové DVD... A čím to? Popravdě nevím.
Možná zafungovalo to, že jsem do Polska přišla starší, roli ale hrají také předsudky. V Polsku na vás lidi přijdou, protože vás slyšeli v rádiu a líbilo se jim to, tady chtějí všichni vidět, jak se "ta malá vytáhne". Hudební kultura v Polsku je v tomhle směru úplně jiná.


V Polsku se také na rozdíl od České republiky mohutně protestovalo proti ACTA, kontroverzní mezinárodní dohodě, která má postihovat internetové pirátství. Vadí ti, když si lidé stahují tvoje desky?
Pokud nejste Madonna nebo Lady Gaga, prodejem desek nebo DVD se neuživíte, takže podstatné dneska je, že se vaše hudba k lidem dostane. Podepsání ACTA by pro muzikanty mělo být jako že plus, ale já to nevnímám tak černobíle; díky internetu přeci existuje spoustu kapel, o kterých se jinak nemáte jak dozvědět. To, že si někdo stáhne moji desku, je podnět k tomu, aby zašel na koncert, což je pro mě zásadní.
Mám ale jednu zásadu - vypálenou desku nepodepisuju. Její koupí interpreta přeci jen alespoň z principu podpoříte. A podle prodeje se v neposlední řadě určuje, jestli vám někdo vydá další desku... Je to začarovaný kruh.
V současné době se chystáš na maturitu a na zkoušky na právnickou fakultu. Proč zrovna tam?
Je to kontra svět k hudbě, právo má na rozdíl od hudební branže řád a zároveň mi dává široké spektrum možností. Já vím, že se tam nedostanu, ale chtěla bych to zkusit. Motivuje mě to k učení, hrozně mě baví se v tomhle směru bičovat.

Hlásíš se do Varšavy i do Prahy, kam bys raději?
Do Prahy. Mám tu tým, kapelu, zázemí, mohla bych se víc věnovat hudbě. Navíc potřebuju fungovat ve městě, které mi dává možnost projít se a nasávat atmosféru. Prahu miluju. Varšava je spíš město pro byznys, které kvůli tomu, co ji potkalo za války (silně ji poničilo bombardování), nemá tolik historických památek. Navíc bych tam vlastně byla sama, z gymplu (Ewa studuje gymnázium v Českém Těšíně) nejde do Varšavy skoro nikdo. Ale uvidíme, budu ráda, když mě vůbec někam příjmou.
Mluvila jsi o tom, že až ti bude osmnáct, založíš si firmu, která bude spravovat všechny tvoje aktivity.
Hodně jsem si o tom četla a rozhodla jsem se, že se založením firmy počkám. Jednou na ni ale určitě dojde, ráda bych totiž měla vlastní vydavatelství. Chtěla bych zkusit podporovat mladé kapely, vydávat jim desky.
Jaké jsou tedy tvoje plány pro nejbližší měsíce, pro dobu po maturitě?
S kapelou budeme hrát na festivalu České hrady, na to se strašně těším. Taky bych ráda zkusila napsat nějaké písničky; řada lidí mi vyčítá, že jsem jenom interpret, ale já taková být nehodlám být, do budoucna určitě počítám s tím, že si texty napíšu sama.
Ostatně na DVD 18 live už jeden můj text je, k písničce Sama sobě. Chtěla bych lidem dokázat, že těch šest let na scéně nebyla náhoda.
Na konec rychlý dotazník. Lady Gaga, nebo Madonna?
Lady Gaga. Rozhodně.

Lyže, nebo snowboard?
Haha. Spíš asi to, v čem jsem si jistější; lyže.

Sukně, nebo kalhoty?
Kalhoty. Nejradši tepláky.
Čeština, nebo polština?
Zpívaná polština, mluvená čeština.
Oblíbený spisovatel?
Mám ráda Václava Havla, moc se mi líbilo Odcházení a třeba i Antikódy věnované Jiřímu Kolářovi. Nedávno jsem dočetla Na Chesilské pláži od Iana Mc Ewana, bavilo me, jak na sto dvaceti stránkách rozvedl to, co by se vešlo na dvacet. Ale teď čtu hlavně hrozně moc povinné četby.

Ewa a Walentykowy koncert 11.2.2012

12. února 2012 v 13:07 | marky-tánka |  Videos
Aniž by to Ewa věděla, včera večer si zazpívala písničku zpěvačky, která v noci na dnešek zemřela. Whitney Houston. Suverénně předvedená I will always love you. Dále Raise your glass a latinskoamerický pokus s Ewinným tanečkem a následně úžasné Lukášovo sólo na bicí.


Delší video na začátku a na konci obsahující i výše uvedené ↑.


Sama sobě


Nie przegap

Śmiej sie

Bez lez

O tom, jak spadla na snowboardu.


Ekranowa lalka


Další na účtu usera, který nahrál poslední 4 videa.

Ewa v Rozmówki polsko-czeskie

12. února 2012 v 12:46 | marky-tánka |  Videos
Někteří z vás možná už zaregistrovali pořad, který vysílají v neděli dopoledne, kdy jeden český a jeden polský moderátor uvádí zajímavosti ze Slezska, z obou stran hranic a přináší rozhovory se zajímavými lidmi. To jsou Rozmówki (rozhovory) polsko-české. A v nich se dneska objevila i Ewa.

Ewa se objevuje v reportáži o gorolském bálu v Mostu u Jablunkova, která začíná v 8:20. Ewa mluví polsky a je simultánně překládána do češtiny, což je neobvyklý:).

,,Pro mě je gorolský bál tradice. Prima zábava, skvělé soubory, kulturní program a setkání s s mnoha kamarády a kolegy. A je to jedna z mála akcí, na které chodím s rodiči."

Jelikož na bál je vstup doporučován v krojích, Ewu uvidíte v tom svém.

,,To je kroj, který jsem dostala od rodičů k osmnáctinám. Jsem ráda, že mám svůj kroj, mám ho dnes na sobě poprvé a mám radost, že se tady mohu procházet ve svém vlastním kroji."Cicho dvakrát platinové!

12. února 2012 v 12:26 | marky-tánka |  NEWS
eska.pl

Na 60 tisíc fanoušků jsi již koupilo album "Cicho". Ewa Farna má důvod k radost! Díky tomu se její album pokrylo platinou... nadvakrát! Gratulujeme!
11.02.2012(1/1)


Ewa Farna, ačkoliv v tomto roce bude dělat maturitu, už si vydobila ohromnou popularitu ve dvou zemích. Dokonale ji znají její fanoušci v Česku a Polsku. Tím víc nás těší úspěch Ewy, kterou Radio Esk

a podporuje od počátku její kariéry v Polsku.
Dvojitá platina je cena, kterou umělkyni přejí fanoušci a ne kritici nebo hudební branže. Fanoušci "hlasují" svými peněženkami. Je třeba dodat, že takovým prodeje se nemůže pochlubit moc zpěvaček v naší zemi (Polsku).
Obecně Ewa Farna promuje svoje nejnovější studijní album "EWAkuacja" a koncertové vydání "Live".

23. února finále Viva Comet a novinky

11. února 2012 v 15:31 | marky-tánka |  NEWS
Jak je známo nám, věrným fanouškům, kteří se zajímají nejen o "českou", ale i o "polskou" Ewu, naše Slezanka proměnila před rokem 5 nominací na 4 ocenění právě v této hudební anketě Viva Comet. Image roku, zpěvačka (umělec roku), Videoklip a Píseň roku (opravte mě, jestli kecám:)). Nyní má sice o jednu nominaci méně, ale je znovu velká pravděpodobnost, že si sošky odnese ona, tentokrát v katerogii Image roku, Umělec roku, Nejlepší na Viva.pl a Zvonek roku (?).

Jak její fanouškovská základna zahlasovala, se dozvíme již 23. února. Videa budou zajisté na YouTube:).

Dnes čeká Ewu koncert, zřejmě poslední na dlouhou dobu, a to Valentýnový koncert v Glógowě od 19.hod.

Další novinka z Polska: Ewinno CD+DVD Niezapomniany koncert urodzinowy je platinové.