Ewa: Vždy lze jít dál

2. února 2012 v 17:50 | marky-tánka |  Articles+interviews
Image

Zpěvačka Ewa Farna

VŽDY LZE JÍT DÁL
Mladá rocková zpěvačka, která nedávno oslavila osmnácté narozeniny, už dokázala svým zpíváním vystoupat do oblačných výšin popularity a obdivu - doma i v Polsku. Vlastně díky rodině a tomu, že chodila na základní školu s vyučovacím jazykem polštinou, je i u našich severních sousedů doma. Přiznám se, že se mi její zpívání líbí, třebaže věkem přináležím k jejím prarodičům.

Prozradíte něco o vašich prarodičích? Jezdívala jste k nim na prázdniny?
To u nás tradicí nebylo. U babičky jsem však bývala často, maminka mého táty mě navíc přivedla k víře a naučila modlitbu Otče náš. Před dvěma lety zemřela a na desce VIRTUÁLNÍ jsem jí věnovala písničku Břehy ve tmách. Rodina pro mě znamená všechno, čili i k prarodičům jsem měla a mám velmi hezký vztah.
Jako malá holčička jste si hrála na princezny? A kdy jste začala snít, že budete zpěvačkou?
Ano, já jsem přímo princeznou být chtěla. Byl to můj sen (úsměv). Zpěvačkou jsem nikdy být netoužila, jen jsem měla ráda zpívání jako takové. Paní učitelka mě nutila do různých pěveckých soutěží. A když jsem si vybrala písničku, která mě bavila, chytlo mě to. Na jedné soutěži si mě všiml pan Wronka, jež je dodneška mým producentem.
Vystupujete na charitativních koncertech. Proč je podle vás důležité pomáhat potřebným?
Přesně, jak jste to řekl, právě proto, že je to potřebné. Pokud mé vystoupení může pomoci, vždy se ráda přidám. Zbožňuji, když dokážu někomu udělat radost či pomoct. Nesnáším bezmoc.
Stala jste se patronkou Linky bezpečí. Jak důležitá je tato instituce?
Velmi, poněvadž se zabývá problematikou mladých lidí, kteří se nemají komu svěřit. Každý v sobě kryje spoustu emocí, pocitů, bolů. Obzvlášť v tomhle věku je potřebujeme ventilovat. Kvůli častým rozvodům a tím neplnohodnotným rodinám děti vyrůstají s pocitem jistého standardu, který podle mého by standardem být neměl. Rodiče se naplno nemohou věnovat dětem, a ty kolikrát strádají.
Linka bezpečí je zde právě pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že jejich potíže nebudou nikde sdělovány, že zůstanou anonymní a že se jim dostane potřebné rady. Navíc každý rok Linka pořádá benefiční koncerty, které mě strašně baví.
Celý rozhovor si přečtete v tištěné Xantypě...........
Pavel Taussig
xantypa.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama