Březen 2012

Ewa - concert in Czech Republic

30. března 2012 v 19:52 | marky-tánka |  NEWS
28.4.2012 od 20.00 Třinec, Hala STARS

Mé malé bezvýznamné já

30. března 2012 v 18:31 | marky-tánka |  About me
Já,
Mé malé já,
které jen mně patří
a mnou se nazývá.

Já,
mé malé bezvýznamné já,
co nabízím, co já dávám
ve všem průměrná?

Já,
to malé ušlapané já,
které ze dna stěží zvedám,
stále tížená.

Já,
jsem já snad
něco míň
než ty davy zmalovaných,
kam nezapadám?

Báseň snad po roce, to jsem se překonala:). Má největší múza - deprese - se sice asi už odstěhovala, ale nechala mi tu komplex méněcennosti, který už nejde umělecky víc ždímat:).

New photos from google

30. března 2012 v 18:13 | marky-tánka |  GalleryNew Monster High photo

30. března 2012 v 18:06 | marky-tánka |  Gallery

Commercial - MTV Mobile with Ewa Farna

30. března 2012 v 18:03 | marky-tánka |  Videos

Ewa about DVD

30. března 2012 v 18:03 | marky-tánka |  Videos

Ewa v další reklamě

24. března 2012 v 20:55 | marky-tánka |  NEWS
Ewa umí vydělávat peníze. Je o ni zájem a toho nepřestává využívat. Proto se vrhla do sítí nové telekomunikační společnosti - MTV Mobile. Ta má začít běžet od 29. března.
Ewa se k této "brigádě" dostala díky společnosti Viacom International Media Networks a Polska Telefonia Cyfrowa. Bude ve dvou verzích, z nichž obě jsou zaměřeny hlavně na mladé uživatele.

MTV Mobile je dostupná už i v jiných zemích Evropy.


Ewa can earn money. She´s wanted so she uses that situation. That´s why she has jumped into the web of a new telecommunication company - MTV Mobile. That is said to start working on 29th March in Poland.
Ewa got to this "part-time job" because of Viacom International Media Neworks and Polska Telefonia Cyfrowa. It will be available in two version. Both of them are orientated mostly at younger users.
MTV Mobile is accesible in other European countries.

Ewa ginger! New image

24. března 2012 v 20:43 | marky-tánka |  GalleryConcerts Poland summer 2012

24. března 2012 v 20:39 | marky-tánka |  NEWS
On Ewa´s official website you can find dates of concerts planned for June and July in Poland.

23.6. 21.30 Gizalki - stadium - entrance free
24.6. 19.00 Oźarów - at the stadium - entrance free
30.6. Mielnik - entrance free
7.7. 21.00 Rzeszów - festival Carpathia - entrance free
15.7. 21.00 Rzaśnia - at the grammar school - entrance free
21.7. 20.00 Ujsoly - amfiteatr - entrance free


There are no Czech concerts possible to find.

Ewa - interview in English - Pollywood

24. března 2012 v 9:51 | marky-tánka |  Videos

Ewin primitivní rozhovor anglicky.
Nejzajímavější otázka, co padla, bylo, zda Ewa neuvažuje o proniknutí na asijský trh. V komentářích pod videem se sice jeden uživatel rozplývá nad tím, že tohle je důležitý bod, že Ewa by mohla být úspěšná např. v Korei, protože by kontrastovala s holčičími popovými kapelami z té oblasti, ale myslím, že Ewa se pro Asii nerozhodne.

Press conference in Świdnica

11. března 2012 v 12:21 | marky-tánka |  Videos

REcenze 18 Live - musicserver.cz

11. března 2012 v 12:14 | marky-tánka |  Articles+interviews
V roce 2006 třináctiletá Ewa Farna prožívala svých prvních pár minut slávy. Kdekdo by tehdy řekl, že to bude i těch posledních patnáct. A přesto o pět let později, se třemi studiovými zářezy, třemi bronzovými Slavíky v poličce, je stále tu, s fanoušky oslavuje osmnáctiny a všechno to pak vydává na CD+DVD "18 Live".

Do dospělosti Ewa Farna vstoupila sice už dvanáctého srpna minulého roku, narozeninový večírek sel uspořádala až v brněnské sportovní hale Vodova o měsíc později, třiadvacátého září. Pokud jste se nějakým nedopatřením nemohli dostavit, není nač zoufat. Zpětně ho můžete prožít alespoň prostřednictvím tohoto DVD a CD záznamu, druhého svého druhu v její kariéře.
Pod obalem "18 Live" najdete celkem dva disky. Na prvním, DVD, se skrývá zmiňovaný záznam celého koncertu plus bonusy v podobě tří videoklipů ("Monster High", "Toužím", "Maska") a zhruba devátenáctiminutý sestřih ze zákulisí, který vás zasvětí do příprav celé akce a hlavně vám v něm pak své pocity sdělí sama hlavní protagonistka. Na druhém disku si pak dvanáct vybraných skladeb můžete poslechnout i ve vašem CD přehrávači.
Ať už si o Ewě myslíte cokoliv, jedno se jí upřít nedá. To, kam se dokázala ve svých letech propracovat a jak se svým úspěchem dokázala naložit, je obdivuhodné a kdejaká starší kolegyně by si z jejího počínání mohla brát příklady. Samozřejmě kromě jejího nezpochybnitelného talentu je to hlavně práce manažera, šikovných producentských ručiček a obecně týmu lidí shromážděného kolem ní, bez nichž by si vůbec kdy mohla například dovolit uspořádat právě takovou velkolepou show. Tyhle lidi si ale na pódium už nebere. Tam stojí sama za sebe, jen se svou kapelou. Nemusím snad ani připomínat, že nikde jinde se hudební interpret neodhalí, neukáže, co opravdu se v něm skrývá, jako tam, když stojí před stovkami hlav a má před nimi předvést pokud možno obstojnou hudební podívanou, kde je forma i obsah v kvalitativním souladu.
Z tohoto hlediska Farna prošla. Rádi ji mít stále nemusíte, ale aspoň němé pokynutí hlavou na znamení uznání ji od vás po zhlédnutí "18 Live" náleží. Koncert k oslavě jejích osmnáctin je od začátku až do konce promyšlená rocková show a Ewa je jejím jasným tahounem. Všechno má jako ten největší profík pod kontrolou a ani na chvíli na sobě nedá znát sebemenší známku nejistoty nebo pochybení. Střídá převleky, hraje na bicí i na kytaru, tančí, škádlí se s kluky z kapely, ale také třeba stihne do písně "Maska" vložit kouzelnické číslo. V setu se fanoušci dočkají všech zásadních hitovek včetně dvou nových písní "Sama sobě" a "Vyřvi se!". Čekat také můžete duet se zpěvačkou Toxique Klárou Výtiskovou, s níž si střihne skladbu "Toxique Girls", nebo "La la laj" a "Ty jsi král" v akustické podobě. Je potřeba také vyzdvihnout muzikanty, kteří s Ewou dokonale drží tempo a vysoké nasazení.
Jedinou výtku bych možná měla k publiku. Problém s komunikací Farna po celou dobu trvání koncertu určitě neměla, lidi reagovali, ale přesto mi přijde, že si její energií nabitá show zasloužila více té energie i před pódiem a že lidi mohli skákat třeba i jindy, ne pouze když o to byli požádáni. S fanoušky to ale má Farna holt těžké: Holky plus mínus dvanáct let, které tvoří drtivou většinu její fanouškovské základny, pořádný kotel zkrátka ještě neudělají a z lidí starších nad tento věkový průměr v publiku jsem měla pocit, že neměli ani šajnu, kde se zrovna ocitli. Před pár lety možná ještě bylo ostudou na Ewu chodit, ale dnes je to přinejmenším záživná hudební událost, aniž byste museli být do její tvorby nějak extra zažraní. Snad ji tedy aspoň ty fanynky vydrží, dorostou a příště to bude rock'n'rollový mejdan se vším všudy. Ewa Farna si ho zaslouží.


P.S.: nic neříkající recenze, která se soustředí jen na hrubý popis snadno viditelných věcí, autor zřejmě není muzikant. Neurazí-nenadchne.

Ewa Farna + Toxique - Toxique Girls

4. března 2012 v 13:50 | marky-tánka |  Klipy

Farna: S Klusem jsem chtěla miminko!

2. března 2012 v 16:48 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa vyžaduje od partnera pokoru ale zároveň i sebevědomí

ROZHOVOR: Fotografie někdy opravdu nelžou. Zpěvačka Ewa Farna (18) je krásná i ve skutečnosti. A navíc chytrá, milá, zábavná a nezadaná. Což je hodně výbušná směs. "Vyznávala jste někdy lásku?" zeptám se a ona pohotově odpoví: "Myslíte klukovi?"

Vy jste ji vyznávala i dívce?
"Takhle jsem to nemyslela. Ale třeba rodičům vyznávám lásku každý večer. Vážně, bez legrace. Než si jdu lehnout, řeknu rodičům, že je miluju. Až potom můžu v klidu spát."
To není úplně obvyklé.
"Pocity a city dávám hodně najevo. A neplatí to jen ve vztahu k mámě a tátovi. Hrozně se totiž bojím situace, že se člověku stane něco zlého dříve, než mu stačím říct, co k němu cítím. Zřejmě bych si to nedokázala odpustit."
V tom případě jste asi odbornicí na vyznávání lásky.
"A víte, že klukovi jsem ji vyznávala jenom jednou? Bylo mi tuším deset let a platonicky jsem milovala o dva roky staršího kluka z našeho lyžařského oddílu. Odhodlávala jsem se snad čtyři tréninky, než jsem našla odvahu a celá nervózní mu na konci neohrabaně řekla: Víš, já bych chtěla, aby to bylo víc než kamarádství. Hrozné klišé."
Jak na to zareagoval?
"Řekl, že holku už má. Ve vteřině bylo po všem. Byl to první a poslední pokus, kdy jsem klukovi vyznala lásku jako první. Chlap by se měl o ženskou snažit."
Jak vám tedy vyznávali lásku?
"Jeden kluk mě namaloval. Ale z toho nic nebylo."
Protože se vám nelíbil obraz, nebo ten malíř?
"Vlastně byl hezký jak obraz, tak i jeho autor. Ale já jsem k němu nic necítila. Neuměla jsem si představit, že bych s ním mohla žít, mít s ním děti a stárnout po jeho boku."
Počkejte, ten kluk s vámi chtěl jít jenom na rande!
"Jenže co z toho, když jsem v tom neviděla budoucnost? Být s ním, protože je hezký? Protože by mě teď třeba chvíli bavil? To mne neláká. Když už mám s někým chodit, chci věřit, že je tonapořád, že s ním jednou budu mít rodinu, musí tam být perspektiva společné budoucnosti."
Takhle jste to brala i v případě vašich dvou oficiálních známostí, tedy muzikanta z vaší kapely Marcuse Trana (26) a písničkáře Tomáše Kluse (25)?
"Samozřejmě. S Tomášem jsem chtěla rodinu. Tedy ne hned, ale časem ano."
Prozradíte, jak vás sváděli?
"Byla to taková gesta, náznaky, že tam je sympatie a zájem. To je ale asi normální, ne? A tajné!"
Co by při svádění nemělo chybět?
"Vtip, roztomilost, pokora, ale i sebevědomí. Moc jsem toho nezažila, ale asi by to mělo být v jistém smyslu originální."
Zpíval vám někdo pod oknem?
"Zatím ne, ale polští fanoušci mi pod oknem stanovali, což bylo taky zábavné… No, neuspěli. Snažím se hlídat hranici mezi mým veřejným a soukromým životem."
Vybavíte si první rande?
"Můj mladší patnáctiletý brácha šel na první rande a vyzvídal na mně, co a jak. A já jsem si uvědomila, že mu vlastně neumím poradit, protože jsem na žádném prvním rande nebyla."
Jak to?
"První v tom smyslu, že by mne někdo neznámý pozval na večeři a na konci toho večera bychom si řekli: Tak jo, zkusíme spolu chodit. Marcus byl v kapele a také Tomáše jsem potkala během práce, když jsme se chystali na udílení Andělů. Oba jsem poznala v práci a posléze, s pomocí času, se z toho vykrystalizoval vztah."
A časem se také ukázalo, že to asi ta životní láska nebyla…
"Třeba to životní láska byla a člověku to dojde až časem. A právě čas je také lék, jak rozchod zvládnout."
Co vám ještě pomáhá zvládat rozchody?
"Osobně pocituji částečnou úlevu z vypovídání se. V mém případě si to všechno vyslechla maminka. Potom analyzuji, proč to vlastně ztroskotalo, hledám v sobě chybu, kterou se snažím odstranit."
K čemu jste při té analýze dospěla?
"Většinou závěr, ke kterému dospějete, je prakticky k ničemu a akorát se utápíte v minulosti. Je dobré se poučit a jít dál. V mém rozjímání jsem bohužel často dospěla k tomu, že náš vztah trpěl časem. Tedy jeho nedostatkem."
Tohle trochu znělo jako odpověď Tomáše Kluse. Jste v kontaktu?
"Ano. Jako partneři jsme se rozešli, ale nerozešli jsme se jako lidé. Myslím, že pokud to jde, mělo by to tak být."
Jen je otázka, jak tyhle poměrně těsné vztahy s bývalými láskami rozdýchá váš budoucí partner…
"To může být problém?"
Někdy docela zásadní, když muži žárlí na předchozí milence.
"Fakt? A proč ? Vždyť je to minulost. Pokud jim dám dostatečně najevo, že žádný návrat nehrozí, tak proč by žárlili? Důvěra je přeci základ!"
Copak neznáte rčení o staré lásce, která nerezaví?
"To znám, ale přátelství je někdy víc než zásah!" (směje se)
Pokud by váš nový partner trval na tom, abyste se s předchozími muži nestýkala, udělala byste to pro něj?
"Ať řeknu cokoliv, bude to jen hypotéza. Nenalhávala bych mu, že je můj vztah vůči bývalému partnerovi naprosto neutrální. S danou osobou prožijete spoustu věcí, nikdy nemůže být na citové úrovni s člověkem, kterému řeknete Ahoj, jak je? Vždy tam budou společně prožité chvíle. To by byl podle mého úkaz neupřímnosti k sobě samému."
Vám nevadilo, když se vaši partneři scházeli s bývalými láskami?
"Nevzpomínám si na takové situace. A jestli už, tak soudím, že trochu žárlení nezaškodí, pokud je to ve zdravé míře! přijde jako roztomilý důkaz toho, že vám na partnerovi záleží."
Pochopil jsem z vašich slov správně, že teď jste sama?
"Ano, učím se být sama. Chodím se samotou. Člověk se nejdříve musí naučit být sám, aby měl a žil svůj život. Pak dochází k případům, kdy někdo zůstává ve vztahu jen proto, že nechce nebo neumí být sám. Jen ze zvyku, a ne z lásky."
To mluvíte z vlastní zkušenosti?
"Ne, to jsou důkazy z okolí,Spíš mi to zknížek, z mé subjektivní psychoanalýzy jedince - takže vlastně moje hypotézy."
Není vám teď trochu smutno, když kolem sebe vidíte zamilované dvojice?
"Tohle mi problém nedělá. Jednou, když jsem také byla sama, jsem šla 1. máje na Petřín. Fakt. Byla jsem tam asi jediná sólo, ale byla jsem veselá, protože mám kolem skvělé lidi, u kterých vím, že když zavolám, že je nejhůř, budou tady pro mě. Víte ale, co je mnohem horší?"
Dám se poddat.
"Když vás doslova dáví davy, myslí si, jak je vám dobře a vy se přitom cítíte úplně sám. Všichni okolo se baví a mne zevnitř rozežírá pocit totální prázdnoty. Tohle občas zažívám třeba po koncertech."
Jak s tím bojujete?
"Napíšu mámě - mé nejlepší kamarádce. Vím, že mi co nejdříve odepíše, vím, že mne potěší a vím, že mne miluje víc, než kdokoli jiný."

Farna: Na chlapy nemám ani pomyšlení.

2. března 2012 v 16:46 | marky-tánka |  Articles+interviews
Tohle jsou Ewiny zatím nejvyšší podpatky, které kdy měla na sobě.

Z teenagerovské zpěvačky Ewy Farny (18) se vyklubala pořádná sexbomba a dračice! Obzvlášť poslední dny, kdy vyměnila džíny a tenisky za svůdné červené šaty a lodičky s patnácticentimetrovým podpatkem, na kterých si dokonce střihla i rockový nářez od kapely AC/DC. Všichni chlapi mohli na ní oči nechat. Ale ona má myšlenky jen na učení.


Zpěvačka končí studium na střední škole a řádně se připravuje na zkoušky na vysokou a maturitu. Také proto poslední dobou takřka vůbec nekoncertuje a výjimečně se objeví jako host zejména na plesech. Tam však přítomné doslova šokuje.
"Všichni chlapi mohli na ní oči nechat. Když se objevila v krvavě zbarvených šatech a u ní až nebývale vysokých podpatcích, šli jsme do kolen. Vyrostla v nádhernou mladou ženu, prostě hotovou sexbombu," přiznal Blesku Pavel Jach, který zpěvačku viděl na reprezentačním plese v Bohumíně.
Bronzová slavice všem ukázala, že i ve večerní róbě a na patnácticentimetrových podpatcích dokáže být rocková dračice a na umplage si v nich bez okolků zazpívala i AC/DC. Blesku pak znovu předvedla, že umí na tak vysokých jehlách i dobře skákat. "Trénovala jsem pilně na podpatcích už ve svých patnácti letech, kdy jsem šla na Českého Slavíka, abych si neudělala ostudu," řekla Blesku Ewa.
Přestože tenisky jsou jí mnohem bližší, na podpatcích se až tak špatně necítí. "Tyhle jsou moje opravdu ty extrémně nejvyšší, co mám. Vybrala jsem si je i proto, že lodičky jsou na platformě. To abych na nich měla větší jistotu," přiznala dále zpěvačka. Jednu velkou výhodu zvládnout chůzi na podpatcích to podle ní přece jen má.
"Vždycky jsem si chtěla vybírat boty podle toho, jaké se mi líbí, a ne takové, na kterých zvládnu chodit," podotkla s úsměvem Ewa. A že chlapi po ní šílí, obzvlášť když se hodí do večerní róby, na to jen stroze odpověděla: "Nemám na ně ani pomyšlení, v hlavě se mi honí jen přijímačky a maturita."
blesk.cz
Tohle jsou Ewiny zatím nejvyšší podpatky, které kdy měla na sobě.