Duben 2012

VIP zprávy 24.4.2012

30. dubna 2012 v 10:58 | marky-tánka |  Videos

Ewa od 9:15.
Reportáž o učící se Ewině.Ostravský trhák (duben 2012))

19. dubna 2012 v 16:57 | marky-tánka |  Videos

Máš co říct?

5. dubna 2012 v 17:33 | marky-tánka |  About me
Co je svoboda slova? Znamená to, že si můžu říct, co chci a kdy a kde chci? Ano i ne. Jde-li váš proslov rozvinout podotázkami typu: o kom chci, jak chci, proč chci, musíte si dávat pozor. Svoboda slova se občas milně zaměňuje za urážení všeho druhu, které přeci musí být legální, jelikož je to přece taky "slovní" komunikace. Pokud někoho z vašeho okolí, kdo se nějak nepodílí (i podílí) na veřejném životě, urážíte a pomlouváte, musíte si vždy dávat bacha, jak svoje myšlenky formulujete. Z vašeho naštvání či momentálního rozhořčení se může vyklubat třeba pokuta, veřejná omluva, případně nějaký z trestných činů. Musíte si dávat pozor. Takže svoboda slova je i není. Ale že by u nás nebyla vůbec, jak jsem viděla název jednoho z článků k tématu týdne, to není pravda. Už jenom to, že si onen bloger i my všichni ostatní můžem plácat játra na svých blozích, je svoboda slova.

Někdo se ohání, že za totáče svoboda slova nebyla. Nebo že svoboda nebyla vůbec. Toto období se zkrátka ukazuje jako typický příklad všech nesvobod. Ale není to pravda. Svoboda je velmi individuální pocit v každé oblasti a každé situaci života. Je to něco navrch, co si můžu dovolit. Pro někoho je to možnost rozjet se autem po Evropě, pro někoho příležitost koupit si dražší boty, nebo po nemoci opět vyjít ven. Pokud vám chybí pud sebezáchovy a zdravý rozum, ať si jste, nebo nejste vědomi hesla, že každý svého štěstí strůjcem, pak se nedivte, když si na vaší (ne)vymáchané puse smlsne režim, nebo méně abstraktní nepřítel.

Druhá věc, kromě toho, jestli se smím či nesmím svobodně vyjadřovat, je i to, zda mám co říct. To je stejné jako se svobodou pohybu, k čemu mi je, když si ji nemůžu kvůli penězům či např. zdraví, dovolit. Je plno lidí, co mají co říct, ale okolí je neposlouchá. Pak je plno lidí, kteří co říct nemají, ale uši jsou k nim nastraženy ze všech stran. Někdo nepřemýšlí o tom, co říká, hlavně že mluví. Někdo nemluví, protože přemýšlí, co říct. V tom je citelný rozdíl. Asi bychom všichni měli žít tak, abychom o tom mohli vyprávět. Ale nezáleží na tom, jestli jsme kaskadéři, co každý den mohou zemřít, nebo uklizečka, kterou den za dnem vítá špinavá podlaha. Nebo spisovatel. Jde o to, jak formulujeme myšlenky a jak smýšlíme o životě.

V našich končinách je tedy spíš otázkou, ne zda máme svobodu slova, ale spíš to, jestli chceme a máme co říct.

V pondělí Ewa na Barrandově v Legendy televizní zábavy!

5. dubna 2012 v 16:56 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna s novou vizáží.
Ewa Farna s novou vizáží.Foto: archiv TV Barrandov

Co je to za nařvanou zrzku? Budoucí polská právnička Ewa Farna změnila dramaticky image

2. dubna 2012 13:36
Nejpopulárnější teenagerka v Česku Ewa Farna (18), která nedávno konečně dosáhla plnoletosti, ale přesto nemá přístup ke svým miliónům, se rozhodla radikálně změnit vizáž. Dívka, která se před časem rozešla s idolem všech dívek a žen Tomášem Klusem, patrně už dál nechce být sama, a tak se možná rozhodla dát svým ctitelům nový impuls. A taky chce, aby jí to ve Varšavě, kam se hlásí na právnickou fakultu, opravdu slušelo.

Ewa se s novou image objevila v dalším dílu cyklu Legendy televizní zábavy s podnázvem Ostravský trhák, jenž televize Barrandov odvysílá v pondělí 16. dubna. Mladičká zpěvačka říká, že na rodiče si nemůže stěžovat, dodnes u nich má dokonalý servis, přesto ale zvláště k tvrdému otci má jednu zásadní výtku.
"Táta už se mnou přestal jezdit na koncerty, už mě pouští s kapelou v dodávce. Když se mnou jezdil, byl ke mně vždycky přísný. Přišla jsem z koncertu úplně vyřízená do šatny, kde jsem měla patnáct minut na to, abych se připravila na autogramiádu a v těch patnácti minutách mi taťka stihl přečíst ze svých poznámek výtky ke koncertu," vzpomíná na drsný otcův dril Ewa. A i když si změnila barvu vlasů, sama se dušuje, že kvůli chlapům to není. Prý je ráda, že má před maturitou čistou hlavu. Farnou dokonce už v sobotu čekaly přijímačky na práva v Praze, za čtrnáct dní ale pro jistotu zkusí ještě i stejnou fakultu v polské Varšavě.
"Když na škole zjistím, že právničina pro mě není, že nejsem schopná pochopit to logické propojení, že jsem tupá, tak zůstanu u zpívání. Ale chtěla bych to zkusit," vysvětluje překvapivý zájem o obor plný paragrafů a právních kliček. Hluboce věřící Ewa, která se chlubí s tím, že její koncerty jsou v souladu s Desaterem přikázání (přestože nedávno na jednom ukázala víc, než chtěla), se patrně v dětství málo dívala na show Rowana Atkinsona alias Mr. Beana. Jinak by totiž věděla, že všichni právníci přijdou do pekla...

Ewa se rozhodla přihlásit se na práva.

Když se jí nebude dařit, vrátí se prý ke zpěvu.
Nová image Farne údajně nesouvisí s balením kluků.

Ewa Farna má popularitu na háku.

Tatínek Ewu konečně pouští na koncerty samotnou.


Meeting with a lawyer on Ewa´s grammar school

1. dubna 2012 v 10:22 | marky-tánka |  Gallery
ewa-farna-teksty.bloog.plConcerts June-July

1. dubna 2012 v 10:14 | marky-tánka |  NEWS

Každý týden přibývají nové koncerty.

28.4.2012 od 20.00 Třinec, Hala STARS

Navíc:
14.7.2012 - Festival Hrady - Točník - Ewa vystoupí
20.-21.7. - Festival Hrady - Švihov - Ewa má zrovna koncert v Polsku
27.- 28.7 - Festival Hrady - Kunětický hora - těžko říct, jestli bude:)
------
3.- 4.8. Rožmberk nad Vltavou
10.-11.8. Veveří
17. - 18.8. Hradec nad Moravicí
24. - 25.8. Bezděz
31. 8. - 1.9. Bouzov
Vstupenky v předprodeji 200,-, na míste 350,-, nevím, jestli je to stejné na každém koncertě.

Ewu prozatím od dnešního dne čeká do konce července 14 koncertů.
Na srpen termíny zatím ohlášeny nejsou.

OK! Magazín

1. dubna 2012 v 9:55 | marky-tánka |  Articles+interviews