Červenec 2012

Je špatná doba na optimismus, nebo co?

17. července 2012 v 13:03 | marky-tánka |  About me
Název tématu týdne mě jaksi zaujal. Optimismus v dnešní době. Jakoby tato doba, ve které žijeme, nebyla vhodná proto, být optimistický, jakoby to nešlo, jakoby se to vylučovalo. Jak přesně mi zní aktuální téma týdne.

Ano, naše doba je plná nesnášenlivosti, válek, bojů, korupce, mocenských bojů, bojů o koryto, škubání lidí o peníze a bohatnutí elit. Ale není to pořád stejné?

A nebylo to náhodou horší?

Představte si naší Evropu třeba ve středověku. Když vás nesežral medvěd při obstarávání něčeho do huby, tak vás popravili, mučili, věznili, okrádali kněží i šlechta, z baráku vám odtáhli všechny činů schopné chlapy do války, museli jste makat na pánovo a vaše jste nestíhali, špatně jste se pomodlili a hned jste kacíř a na hranici, okradli vás loupežníci, stádo sežrali vlci.... Tohle snad byla dobrá doba pro optimismus? Nebyla hlavně proto, že se slovo optimismus nejspíš nepoužívalo:). Ale byli snad všichni zdeptaní, nechal se každý vnitřně sešrotovat? Ne. Někdo se radoval z toho mála, co měl, z rodiny, ze střechy nad hlavou, z toho, že táhnoucí vojska vaši ves tentokrát minula.... Někoho sebralo i to, že ráno šláp do louže. A někoho to sebírá i teď:).

My máme ten luxus žít v době, která je, aspoň v Evropě, snad nejbezpečnější, i když mám ošklivý pocit něčeho hnusného, co se na nás valí. Jediný, co nám brání, je naše vlastní psyché, naše vlastní mentalita. To, jak jsme se naučili o věcech přemýšlet a jak jsme se naučili reagovat. Je to totiž všechno jenom o našem vlastním přístupu. Způsob myšlení jde, i když ne snadno, přeučit. Ale všechno jde. Třeba ukázat, vypíchnout to nejlepší, co v životě máme a toho se držet, snažit se zlepšovat si život a být spokojený. Vidět jinak podstatu věcí, brát si z nich to dobré.

Zase je zbytečné být pesimistický, ale i optimistický ke světovým otázkám. Jejich děj je ovlivňován tisíci jinými lidmi a událostmi, naučenými postupy chování a pokroucenou morálkou ostatních atd., které nikdy neovlivníme. Můžeme doufat v co nejlepší konec, aby se to nestalo nám, v nabrání správného směru některých záležitostí, odsuzovat a mít předsudky, hledat si o tom info, ale nějak jinak se angažovat opravdu nemá cenu.

Někdo se optimistou rodí, někdo se jím stane, někdo přejde na temnou stranu. Ale všeho moc škodí. Každopádně i přes možné překážky a hráze, které nám optimismus postaví v naší víře ve vše dobré do cesty, je lepší být pozitivní, protože pesimismus jich staví v některých situacích mnohem víc.

Zkrátka, když něco nemůžu ovlivnit, tak mi to může být jedno, můžu se o to leda zajímat.

Dovolit si zklamání, když náš optimismus zalže, si můžeme jen ve věcech, které pro nás něco znamenají.


Photo

16. července 2012 v 18:45 | marky-tánka |  Gallery

Ewa a Klus se k sobě pořád mají!

16. července 2012 v 18:43 | marky-tánka |  Gallery
Tomáš proto k sobě Ewu v zákulisí přitiskl, vřele ji objal a pak s ní probral všechno možné. Práci, školu a asi i vztahy… Bylo vidět, že se tihle dva mají pořád rádi! Pracovní vytíženost a neustálé cestování (důvody rozchodu Kluse a Farne) by ale jejich vztahu pořád nepřály!
Ekranowa lalka - DVD

16. července 2012 v 18:26 | marky-tánka |  Videos


Photos from the place of the accident

13. července 2012 v 18:59 | marky-tánka |  GalleryThe house of Ewa Farna´s family

13. července 2012 v 18:54 | marky-tánka |  Gallery


Farna: zpráva z facebooku

12. července 2012 v 9:01 | marky-tánka |  NEWS
Strategie je prostá.
TÉMA:
- šířící se informace
- vybarvení události
- nové "úvěryhodné" zprávy o informaci "z blízkého okolí"
- komentáře slavných "kolegů" čili výstavba PR (public relations?) vybledlé mediální osobnosti

Však já to taky dělám:D:D.
Kontroverze, to jsou pohledy a dělání menšiny. A tak, logicky věc -?-, je vždy v opozici k většině.
Kontroverze inteligentů je nepatrným producentem, zmiňované již výše, menšiny.

Ve světě plném spěchu, stresu, materialismu a kyselých obličejů je třeba časem zastřihnout křídla a nabrat odstup, lehkosti, úsměvu a vědomí toho, co je doopravy důležité.
Protože z výšky se všechno zdá menší...

" národnostně vymezená " autorka

Zřejmě Ewina reakce na nepravdivé články o své osobě, možná konkrétně právě na ten o jejím údajném novém příteli.Farna randí s kadeřníkem!

12. července 2012 v 8:38 | marky-tánka |  Articles+interviews

Farna randí s kadeřníkem

Ewa Farna má konečně nového přítele.
Ewa Farna má přítele

Zpěvačka Ewa Farna už konečně není sama. Poté, co se v říjnu rozešla s populárním zpěvákem Tomášem Klusem, se po jejím boku dlouho žádný partner neukázal. Mladá zpěvačka se s rozchodem složitě vyrovnávala, píše deník Aha!. Nyní, jak se zdá, je truchlení konec. Farna na svém profilu na Facebooku vyvěsila fotografii, kde objímá svůj nový objev. "Děkuji, že jsi," píše u fotografie. Jejím vyvoleným je její kadeřník, který rovněž stojí i za její vizuální proměnou. Farna si nechala nedávno vlasy zkrátit a obarvit na červeno.

Ewa tuto informaci okamžitě dementovala:
:-D
Mili fanousci, dozvedela jsem se na cestach v Polsku, ze pry mam pritele. Chci Vam oznamit, ze tenhle mladik, muj polsky kadernik ma bohuzel jineho... pritele:-).
Vidime se 14.7. na hrade Tocnik!(?)
Tesim se na Vas! Zdravime s kapelou!

Videos DVD Sosnowiec

9. července 2012 v 9:38 | marky-tánka |  Videos


Farna to jail?!

7. července 2012 v 20:23 | marky-tánka |  NEWS
In some Polish magazines, which don´t have a clue about Czech penal code, the reporters write WRONG that Ewa will go to prison for 10 years because of the accident she had had. THAT´S A NONSENSE!!! She will pay a fine, about 20,000 Czech crowns, and probably will lose her driving license for 1 or 2 years. But why should she go to prison for ONE accident ever happened in her life during which NOBODY was killed and the only damage made was on a tree and her own car??!!
So, Polish and foreign fans, don´t believe everything you hear.

Farna: Už nechci o nehodě ani slyšet!

7. července 2012 v 20:18 | marky-tánka |  Articles+interviews
Ewa Farna udělila rozhovor časopisu Show. Hvězda hitu Nie Przegap (nepropásni) mluvila o nehodě, jaká se stala pod vlivem alkoholu. Teď Farna tvrdí, že její slova byla pozměněna redakcí časopisu!
,,Chtěla bych upřesnit, že ten rozhovor, který se ukázal v Show, nebyl autorizovaný a byl v některých chvílích špatně pochopený. Špatně interpretované odpovědi, které dávají mému opravdovému trzení opačný smysl. Trochu mě to šokuje. Konec s tím tématem a hned:(. Děje se zbytečně moc. Zdravím a užijte barevné letní prázdniny."

Jen štěstí, že Ewa zamýšlí víc se tématem nehody v médiích nezabývat. Takové vylévání bolu nekončí dobře pro image hvězd. Ale redaktoři si určitě otázky na toto téma neodpustí...

www.eska.pl