Srpen 2012

Ewa zve na MTV Music Awards 2012

31. srpna 2012 v 13:39 | marky-tánka |  Videos

Ewa zve do Frankfurtu na MTV MUSIC AWARDS 2012. Ewa tam pojede spolu s výherci soutěže od polského T-Mobile.
Těžko říct, jestli bude vystupovat, nevím, jestli vyhrála, aby reprezentovala Polsko, ale uvidíme.

Udělá si Ewa polský řidičák?

31. srpna 2012 v 13:19 | marky-tánka |  Articles+interviews
Super Express píše, že Ewa Farna, která po nehodě ztratila český řidičák, se může snažit získat polské papíry, které jí dovolí jezdit autem.

Právo nezakazuje, aby se v situaci, v jaké se nalezla, ucházela o dokument v Polsku.

Na podzim Farna začíná studia ve Varšavě, také se zúčastní další řady Bitwy o glosy. Zapíše se také do kursu autoškoly?

Zaslouží si druhou šanci?

Ewa Farna


Fajne foto

30. srpna 2012 v 11:18 | marky-tánka |  Gallery

Ewa o smartphonech a Facebooku (23.8.2012, MTV Mobile)

29. srpna 2012 v 13:03 | marky-tánka |  Videos
,,Jsem na Facebooku často a pořád, jsem osobou, co má iPhona, co poslouchá písničky z iPada, jsem bohužel chycená v této technologické éře."
,,Proč bohužel?"
,,Protože si myslím, že technika je původcem agrese, anonymity, a když máš jisté incongito, tak možná o to víc. SVět ztrácí na lidskosti, to si myslím a trochu mě to bolí. Ráda strávím týden v přírodě, kde nemám signál, protože se bez toho obejdu a mám to tak ráda. V takovém světě každý den člověk potřebuje něco zařídit. A opravdu, do domu nechodím bez mobilu, protože mám takovou fóbii, že se zamknu a nestihnu koncert."
,,Sjíždíš na smartphonu Facebook?"
,,Nemám kde. Ačkoliv můj mobil má x aplikací, tak já tam jen píšu smsky, nebo je píšu přes internet, fotoaparát, volábí, používám diktafon, když si nahrávám koncert nebo něco takového, nehraju ani Angry Birds, tak se ta hra jmenuje, ne? Na tohle nejsem, to radši Facebook, protože tam jsem v kontaktu s fanoušky, rodinou, přáteli atd. bla bla bla."

Nahrává Ewa album?

29. srpna 2012 v 12:44 | marky-tánka |  NEWS
Jelikož je Ewa v Praze, dá se předpokládat, že tam je kvůli povinnostem. A jelikož bude od října studijně vytížená, je možné, že nahrává nové album, která má vyjít v jeden a ten samý den u nás i v Polsku.
---
Ewa is in Prague, so we can suppose that she is there because some duties. And because since October she will be studying, it´s possible that now she´s recording new album, which should be out in the same day in CR and PL.

Fotky ze včerejška (28.8.2012, Praha)

29. srpna 2012 v 12:41 | marky-tánka |  Gallery


Co schytala za bouračku?

29. srpna 2012 v 12:34 | marky-tánka |  NEWS
Ewa za květnovou bouračku, při níž jen zázrakem přežila několika odřeninami, od Policie dostala 35 000 Kč pokuty a příští dva roky si nezajezdí. Tímto definitivně končí stupidní spekulace, a to i v Polsku, že Ewa pujde sedět.

---
Ewa got fined for her may car crash, during which she survived by mirage, by the Police of Czech Republic, she will have to pay 35,000 Kč (Czech crowns, aprox. 1400 euros or 1750 USD, which is quite common fine for this act) and won´t be able to drive for next two years because her driving licence had been taken. From now on stupid speculations, even in Poland, that Ewa will go to prison, definitely desapear.


Rozhovor Lidovky (srpen 2012)

29. srpna 2012 v 12:17 | marky-tánka |  Articles+interviews
Zpěvačka Ewa Farna.foto: ČTK

Ewa Farna bude trenérka v polské soutěži Válka hlasů

29. srpna 2012 7:00
Zpěvačka Ewa Farna koncertuje v současné době častěji v Polsku. U severních sousedů se navíc zúčastní jako trenérka jedné ze soutěžících šestnáctičlenných skupin účastníků televizní soutěže Bitwa na glosy (Válka hlasů).
"Skupiny se vždy pojí s daným regionem, já mám region kolem Sosnovce, kde jsem si posbírala svoji šestnáctku, která bude soutěžit s dalšími osmi týmy," řekla Farna.

Hlavní výhra činí v přepočtu přibližně 700 tisíc korun. Část z ní jde na vybraný charitativní cíl v rámci regionu, který soutěžící reprezentuje. V případě Sosnovce jde o školu pro nemocné děti, s níž Farna spolupracuje již delší dobu a věnovala jí například část příjmů narozeninového koncertu ke svým loňským osmnáctinám

O popularitě zpěvačky v Polsku svědčí fakt, že soutěžní týmy vedou přední polští zpěváci a hudebníci. Farna už s úspěchem pronikla na polský trh. V roce 2009 na prestižním polském festivalu Sopoty-Top Trendy 2009 získala ocenění jako nejlepší interpret polského internetu. Ve stejném roce u severních sousedů prodala 50 tisíc kusů alba Cicho, předloni tam uspěla s nahrávkou Ewakuacja, za kterou obdržela zlatou desku za prodej 15.000 kopií.
V Polsku jsem za domácí zpěvačku, říká Farna
"Jsem Polka, zpívám polsky, takže mě v Polsku považují za domácí zpěvačku. I v obchodech se tam moje desky prodávají v sekci domácí tvorba," podotkla Farna, která uvádí polskou národnost, ale státní příslušnost Česká republika.
"Pro mě je jednodušší vyjadřovat se česky, ale co se týká zpěvu, je pro mě lepší zpěvnější polština. Nyní chystáme desku v češtině i polštině, která konečně v obou státech vyjde ve stejný den," podotkla absolventka polského gymnázia v Českém Těšíně. Dodala, že polské publikum považuje za otevřenější směrem na západ.
"Není to taková ta česká hudební kultura, což je rokenrol Kabátů nebo folkaři Tomáš Klus a Jarek Nohavica. Více sledují zahraniční trendy. Základní problém se týká také víry. V Polsku je devadesát procent věřících, v České republice je to pravděpodobně přesně naopak," uvedla zpěvačka nominovaná před lety na Cenu MTV Evrope za Česko i Polsko zároveň.
Farna má za sebou úspěšně složenou maturitu, po které ji však 21. května postihla nepříjemnost, když den po složení zkoušky dospělosti bourala a zcela zničila své auto. Příčinou nehody podle ní byla únava po probdělých nocích před maturitou. Policie však zjistila, že před jízdou požila alkohol. "Dostala jsem finanční pokutu ve výši 35.000 korun a na dva roky ode dne nehody mi odňali řidičský průkaz. Odvolávat se nebudu, trest beru," uzavřela záležitost Farna.

New photos

24. srpna 2012 v 15:26 | marky-tánka |  Gallery
Ewa Farna wystąpi w trzeciej edycji "Bitwy na głosy"Ewa Farna
Nové album na jaře!

24. srpna 2012 v 14:19 | marky-tánka |  NEWS
Ewa v rozhovoru pro Story, který jsem právě přidala na blog, říká, že deska bude nejdříve na jaře. Chce jí vydat zároveň tady i v Polsku.

New album in Spring. It will probably be released in both countries, Poland and Czech Republic, at the same time.

Nuevo album en primavera. Saldrá probablemente en ambos países, Polonia y la República Checa, en el mismo tiempo porque Ewa desea compatibilizar su discografía en los dos mercados.Pytanie na śniadanie - srpen 2012

24. srpna 2012 v 13:50 | marky-tánka |  Videos
,,Na právech budu chodit bez makeupu, tak závistivci můžou dělat moje fotky, i když to můžou udělat kdykoliv, ničeho jiného se od nich nebojím. Jsem tam, abych se učila a ne se malovala, nebo se líbila právníkům. Je to vysoká škola, tak doufám, že tam jsou takoví lidé, kteří nebudou mít zájem dávat moje fotky někam, nevim...:)."
,,Když jsem napsala, že hledám byt ve Varšavě, tak mi začli posílat nabídky fanoušci."
,,Od Bitwy na glosy nemám očekávání, chci se bavit, ne bojovat o výhru."

Farna: Už je čas na moje kozy?

24. srpna 2012 v 13:30 | marky-tánka |  Videos
Już czas na moje cycki? - Už je čas na moje kozy?

Nevím, co Ewu přivedlo k tomu, říct tuhle hodně nevhodnou věc. Co se jí honilo hlavou. Třeba její písnička Ekranowa lalka, která je v polštině o něco říznější než český ekvivalent Obrazová víla. Jisté je to, že tím rozpoltila své fanoušky, kteří neví, jak to mají chápat. Jde jen o špatně pochopený vtip, nebo o známku výrazného odklonu Ewiny osobnosti od toho, jakou jsme si mysleli, že je, nebo jakou doteď byla?

Zkusím rozebrat tu míň příznivou variantu. A tou je to, že se Ewa mění k horšímu.
Nemyslím si, že by Ewa měla tak ovlivnitelnou osobnost, ale je možné. Totiž, že mediální pozornost člověka ovlivňuje a mění, něco od něj vyžaduje a vy si pak ty vzorce chování osvojíte a začnete se chovat tak, aby to v médiích vypadalo "nejlépe", aniž byste se s tím chováním ztotožňovali, aniž byste v reálu doopravdy byli "až takoví". Samozřejmě vaše první setkání s médií probíhají v režii vašich vlastností a osobnosti, v rámci vašich dosavadních zkušeností. Ale někdo má to štěstí, že si svou popularitu drží a je v hledáčku foťáků pořád. Čím déle na nás požadavky médií působí, tím více se jim podléhá. Zkrátka, sotva se objeví kamera, začnete se chovat tak, aby se to médiím líbilo, tak, jak si myslíte, že po Vás média chtějí, abyste se chovali. Pokud je vám pozitivně dokázáno, že to a to, co jste udělali či řekli, bylo ono, bylo to vhodné, jste spokojeni a pokračujete v tom. Postupně si rozšiřujete rejstřík projevů na veřejnosti. Toto je všeobecně aplikovatelné na kohokoliv, v jakémkoli věku.

Ewa začínala ve 13 letech. Neměla konkurenci, žádná jiná takhle mladá zpěvačka tu nebyla. Už jen toto přidá k pocitu vlastní výjimečnosti.
Zároveň za vaši práci dostáváte ceny a ocenění, vaše popularita stoupá, daří se vám, jste úspěšní. Můžete si dopřát věci, které vaši vrstevníci ani ve snu. Děláte práci, kterou se rovnáte dospělým. A stále nemáte konkurenci na trhu, ačkoliv jsou o ní trapné pokusy. Další důvod k pocitu výjimečnosti.
Stárnete a povinnosti se na vás nabalují ze všech stran. Vy zvládnete, co si umyslíte. Spolu s výše uvedenými důvody vám stoupá sebevědomí.
Rostete do krásy, líbíte se jiným i samy sobě, máte peníze na skvělé oblečení, máte skvělý účes, makeup. Jste chváleni za svůj vzhled. Jste sexy. Do toho se stále zlepšujete ve zpěvu, vaše pěvecká technika se stává propracovanější. Do toho sklízíte úspěch, lidi vás mají rádi, jste zajímaví pro okolí a média, která vás vyhledávají.
• A to všechno může, ale nemusí, vést k tomu, že se z vás stane namyšlená, sebestředná kráva, která si myslí, že se z ní všichni po***ou, nad kterou není a ostatní jsou póvl.
• Může to vést k tomu, že si vytvoříte dvě "já", to veřejné a to soukromé s tím, že vaše osobnost, až na to, že je "rozdvojená", je více méně stabilní a neměnná.
• Nebo i k tomu, že se sice vaše osobnost změní, ale najde si to pozitivní a posílí to určité vaše vlastnosti, např. jste trpělivější, cílevědomější, společenštější, klidnější...., chováte se stejně jak před ostatními, ať je to publikum nebo rodina, tak i sama před sebou. Držíte se stále výchozího "prototypu", kým jste byli na začátku. Sláva na vás nemá vyloženě zhoubný vliv.

Tím posledním se zdála být Ewa až doteď. Uvolněná, příjemná, přátelská, otevřená, blízko svým farnouškům, profesionální, cílevědomá, vyrovnaná, zodpovědná, hodná, zásadová, věrná a oddaná tomu, koho miluje, inteligentní.
Mám nějakou dobu pocit, že se nám Ewa nějak odcizuje, změnila se, ale zatím nejevila známky "zhoršení k horšímu".
Doufám, že výše uvedené důvody ji nedovedly k první možnosti, nebo druhé, kde se první já chová jako namyšlená, sebestředná kráva. Pipinek, které svoje kozy ukazují, protože na kozy je přece čas vždycky, máme přespříliš. Ewa je výjimečná, je zajímavá, profesionální atd..., ale prodávat se, jako třeba v tanečku Obrazové víly, nebo ve výše uvedené scénce na červeném "dywanu", opravdu není nutné. Doteď si získávala fanoušky jinak, nepotřebovala k tomu sex-appeal, ani ten nevhodný či nevkusný. Doufám proto, že ta její hláška byla jen špatně pochopený vtip.


Ewa Farna - My heart will go on

24. srpna 2012 v 12:43 | marky-tánka |  Videos
1. mezinárodní setkání fanoušků Pl a CZ fanklubu, Polsko, 18(?).8.2012
Pěkné, ale je hodně slyšet, hlavně ve slokách, že se Ewa hodně inspiruje v interpretaci právě Céline Dion. Ale jinak chvála:).

Bitwa na glosy - rozhovor

24. srpna 2012 v 12:18 | marky-tánka |  Videos

Farna: Chci sjednotit český a polský trh

18. srpna 2012 v 15:05 | marky-tánka |  Articles+interviews

Ewa Farna: Bitwa na głosy


Bitwa na głosy 2012 (Bitva o hlasy 2012), charitativní akce pro Spolek zvláštních škol číslo 4 v Sosnovci a nová deska - o tom Ewa Farna vyprávěla Tomaszowi Szymczykowi z Dziennika Zachodniego.

Zaolšansko-sosnovecké přátelství kvete. Nejdřív ,,Intermuza", potom osmnáctka. Casting od "Bitvy o hlasy" je už Tvůj další pobyt v našem městě.
Ewa Farna: Přesně tak. Do třetice všeho nejlepšího. Je hodně důvodů, proč jsem si vybrala Sosnowiec. Tady, v Zagłębiu, začala moje kariéra. Na Evropském festivalu písně Intermuza, v jejíž porotě seděl Jacek Cygan, jsem před ním zazpívala a ten konkurz vyhrála. Potom, rovněž v Sosnovci, se konal můj narozeninový koncert. Důležitý je jasně i charitativní cíl, který jsem si vybrala okamžitě.To je Zespół Szkół Specjalnych nr 4.

Co bylo třeba udělat, aby se šlo stát členem skupiny Ewy Farne v ,,Bitvě o hrasy"?

Nemám recept. Stejně tak neznám pravidlo showbussienesu, nevěděla jsem, jak si tu šestnáctku mám vybrat. Něco mě muselo fascinovat. Mohl to být čistý pěkný hlas a třeba super beatbox. Molh to být taky člověk, který má zajímavý životopis a navíc dobře zpívá. Je jedno, jestli jsou to písničky Sheryl Crow nebo Foo Fighters. Až budu vybírat písničky, chtěla bych, aby to nebyly jen rockandrollové věci. Člen skupiny musí mít osobnost, ale také musí mít takové ego, které se přizpůsobí ostatním členům skupiny.

Jak se cítíš v roli porotkyně?
Fajn. Je to úplně nová role. Necítím se vcelku unavená. Lidi mi dávají energii. Vidět, že chtějí, že jim na tom záleží a hodně dobře se s nimi komunikuje. Staráme se vytvořit tady milou, rodinnou atmosféru, aby lidi uvolnili a všechno bylo v pořádku. Hodně mě to baví a těší, že budu moci pokračovat v dalším díle programu. Hodně se zapojuji. Team je hodně dobrý, a lidé mě okouzlují. Zdá se mi, že budu žít celým tím programem. To je pro mě hodně pozitivní signál.

Tvoje kariéra se v Polsku dobře rozvíjí. A co s českým trhem?
Hrajeme tam koncerty. Každou sobotu jsme v Čechách na festivalu, který jezdí po celé zemi. Chci zsynchronizovat trh český a poslký,vydat desky v jednu dobu. Jsem v takovém období, že se hledám v různých klimatech, bude o to těžší udělat věc, která bude na trhu, ale bude schodná s mými požadavky. To není lehká věc.

Komu jsi fandila na Euru? Polákům nebo Čechům?
Fandila jsem Polákům a Čechům. Nemůžu rezignovat na českou stranu, protože tam jsem se narodila a mám tu zemi ráda. Jsem Zaolšankou, ale to slovo nemám ráda. Jsem Polka. Mám zaolšanskou mentalitu, ale národností jsem Polka. Víc se zajímám (?), kdo hraje v polské reprezantaci. Během Olympiády jsem taky sledovala Poláky. Jak to byl Čech, bylo to super a megafajn, ale v srdci bije Polsko.Ewa porotkyní v pěvecké soutěži

18. srpna 2012 v 14:18 | marky-tánka |  Articles+interviews
MAM SWOJA 16-STKE!!!!
Dziekuje serdecznie wszystkim za przybycie na casting, bo bylo Was cholernie duzo!!! Klaniam sie Wam za cierpliwosc, poswiecenie czasu, energii i za to, ze wytrzymaliscie w tym beztlenowym zgielku!
Zarowno wspolczuje mojej 16tce za fakt, iz upisali sie i beda zmuszeni ze mna przez nastepne pare tygodni wspolpracowac, przebywac ze mna.

Z mojej strony jednak radosc i naprawde ciesze sie na nasza paczke, wspolny progres, prace i zabawe. NO I ZACZYNAMY!:)

---
MAM SVOU 16STKU!!
Děkuju srdečně všem, že přišli na casting, protože Vás bylo hrozněmoc!!! Klanám se Vám za trpělivost, -?- času, energii a za to, že jste vydrželi v tom !

Taktéž -?- svou 16stku za fakt, že se upsali a budou nuceni se mnou pár příštích týdnů spolupracovat, přebývat se mnou.

Z mé strany je to jednak radost a opravdu se těším na naší -?- společný progres, práci a zábavu. No a začínáme!!!!:)

Opticky zmenšit, prosím:)

16. srpna 2012 v 11:16 | marky-tánka |  About me
Po dlouhé době jsem se rozhodla prohnat svýma mozkovýma závitama trochu vzduchu a spontánně něco bez přemýšlení napsat. Stejně to nikdo nebude číst, což je takový prokletí mých článků týdne, kdy ostatní sklidí tuny komentářů a přečtení a já nic moc, dva komenty a tím to hasne. Takže snaha o zviditelnění mého blogu vyjde na prázdno. Ale rozhodně to nevidím černě;-).

Takže černá..., co se mi vybaví? Kampaň Plzeňských městských dopravních podniků proti černým pasažérům, originálně pojatá, s použitím "černých " metafor a dopravní tematiky.
Černá opticky zúžuje a zmenšuje, jak prostory tak těla.
Smutná duše se oblíká do smutku, to jest do černé, jak na pohřeb tak při depresi.
Černá barva noci, kdy nám naši předkové předali plno svých strachů, které jsou nám teď již přirozené.
Barva zla, které se ve tmě ukrývá.
Barva plášťů tajných agentů a jejich cílů, dále hlavních záporáků všude, mafiánů atd.
Černá, rasistické označení pleti tmavě zbarvených obyvatel této planety.
Nejrozšířenější barva pubického ochlupení:).
Černá, kontrast bílé.
Černá, oblíbená barva aut a elekroniky.
Černý puntík dostaneme, když něco pokazíme, nejen ve škole.
Černá, barva ptáků řádu krkavcovití:).
Když jsou mraky černé, nesou tu nejhorší metelici:).
Atd....

Zde můj brainstorming končí.
Bez ladu, skladu a většího smyslu.

Jestli tohle náhodou někdo čte a jestli se mu náhodou chce a jestli se mu vybaví ještě něco jinšího, tak to může připsat do komentů.