Pohorší si Ewa v letošním Slavíku?

20. listopadu 2012 v 11:06 | marky-tánka |  About me

POHORŠÍ SI EWA NA LETOŠNÍM ČESKÉM SLAVÍKU?

Naše nejmladší, tedy, máme tu i mladší, viz Luštěla, 5Angels atd., ale ty se nedají nazvat zároveň úspěšnými, zpěvačka, Ewa Farna, se na pomyslné "bedně" v našem "lidovém" hudebním žebříčku umístila poprvé v roce 2008. Ten rok byl celkově nadprůměrný co se týče odevzdaných hlasů. To, co Ewě ale pomohlo, nebyla tato všeobecná ochota poslat sms, ale právě ochota poslat hlasy jí. A proč? Díky jejímu velmi podařenému prvnímu turné Blíž ke hvězdám. Možná že i rodiče, kteří na koncert museli jít jako doprovod jejích malých fanynek, přispěli svou troškou do mlýna. Tento projekt byl zvěčněn na DVD a CD, které se stalo nejprodávanějším DVD za rok 2008, a to vyšlo na podzim!

V ten listopadový den Ewa ještě otvírala pusu na playback rockové verze Boží mlejny melou, s hudebním podkladem pro její polskou verzi S.O.S. Pomocy!, která vyšla na jaře 2009 na albu Cicho. Při rozdávání cen se rozbrečela. Dojemný okamžik snad pro každého fanouška.

Podzim 2009 se nesl ve znamení nového alba Virtuální, které sice nebylo dotaženo po zvukové stránce, ale tvorbou se až na výjimky povedlo. Na galavečeru zpívala živě svůj singl Toužím, který se jí ve výškách moc nepovedl, což ale nebylo rozhodující pro její výsledek v anketě. Udržela se na třetím místě, za Luckou Vondráčkovou a Luckou Bílou.

Rok 2010, úspěšný rok, který rok ale pro Ewu není úspěšným?:), album Ewakuacja, vystoupení se dvěma tanečníky na píseň Maska, obhájené třetí místo, nicméně s průměrně stejným bodovým rozdílem oproti druhé Lucce, kterou tedy výrazně nedotáhla.

Narozeninové koncerty ze září 2011 inspirovaly Ewu i ke slavíkovému vystoupení, předvedla s taneční skupinou Dance Station tanec na Kdo víc dá. Nic podobného snad ve Slavíkovi poslední roky nebylo. Po čtvrté třetí v oblíbenosti ve státě.

Tento rok přežila Ewa bouračku, kterou díkybohu odneslo auto. Pojem zbytkový alkohol jí asi nic neříká, kdyby ano, nezněly by na její osobu ze všech stran při všem, co udělá, narážky na opilost. Ewa má pravdu, když říká, že se to s ní potáhne.

Kromě desítky koncertů, přičemž jasně nadrženo bylo Polákům, a pár vystoupeních v televizi Ewa nic neudělala. Nic u nás. A tady se dostávám k jádru věci. Proč se v titulu ptám, jestli si Ewa pohorší? Tento rok byla totiž aktivní hlavně na severovýchod od nás. Jediné, co se tak dá počítat, je nahrávání nové desky v Praze. Plody této práce, přes sliby v červnu, ale ještě nikdo neslyšel. Nové písničky měly být na podzim.

Ewa si uvědomila, že musí také pěstovat svou popularitu tady, takže kývla na porotcování v další Superstar, která poběží na jaře. Hlavním důvodem je nejspíš dělání reklamy právě novému albu, které má v té době vyjít. Jak to ale skloubí se školou, těžko říct.

Doufám, že Ewa své třetí místo obhájí, přála bych jí i příčku druhou. Lucka Vondráčková si podle mě tak vysokou pozici nezaslouží. Je o 13 let starší než Ewa, ale její hudební tvorba je na daleko nižší úrovni. Zároveň se obávám, že právě Ewina neaktivita u nás způsobí její propad. Na záda jí dýchá přibližně stejně stará konkurence v podobě Markéty Konvičkové, která byla loni v první desítce, a má fanoušků dost, na její místo by mohla nastoupit i Aneta Langerová, která se drží těsně za ní. Pokud Ewa klesne, bude to neúspěch, ale snad se i začne snažit. Doufám jen, že to nepředznamená její celkový pád v českém rybníčku. Teoreticky by se ale na český trh mohla vykašlat, protože Polsko by ji uživilo.

Pro Ewu jsem sice hlasovala, dále pak pro Martu Kubišovou a asi Olgu Lounovou. Ale hlasovala jsem proto, že jsem její skalní fanoušek už 5 a půl roku. Sledovat Ewu mě ale teď nebaví, protože prostě není co sledovat.

Snad se Ewa připomene, Bitwa na glosy už skončila, takže jí teoreticky nic nebrání vystoupit na Slavíkovi. Pokud se tak stane, nejspíš zazní rok stará Sama sobě. Pokud chce ale Ewa splnit svoje sliby, mohla by využít galavečer a jeho vysokou sledovanost pro uveřejnění své nové písničky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama