Prosinec 2012


Boj se, máš se čeho bát

13. prosince 2012 v 13:26 | marky-tánka |  About me
Noční tvorové. Co se mi první vybaví? Asi tvorové z různých pohádek, pověstí i hororů. Protože jsou Vánoce, moje prvotní myšlenky nekrouží kolem tmy a nočního děsu, kdy se bojíte hnout v posteli nebo spát s obličejem do (možná že ne úplně) prázdného pokoje.

Mohlo by mě uklidňovat, že se svým strachem ze tmy a toho, co se v ní může skrývat, nejsem na světě sama. Teoreticky jím trpí každý. Je to totiž zděděná vlastnost po našich předcích, kteří se ale šelem ve tmě báli oprávněně. Ačkoliv lidé vybíjeli vše pro ně nebezpečné, vlci a medvědi u nás byli vyhubeni od poloviny 19. do cca začátku první světové války, podle místa jejich zastřelení. Člověk se v dnešní době nemusí těchto přirozených predátorů bát. Ale člověk strach potřebuje. Člověk je masochista. Možná proto si vymyslel různé pověsti o děsivých tvorech, hejkalech, bludičkách a dalších zákeřných potvorách. Prostě aby se měl čeho bát. A protože si neuměl všechno logicky vyložit. To druhé ale souvisí s poznávacími a zkušenostními schopnostmi. Ne se strachem.

Samozřejmě v naší době je už všechno vysvětleno, nikdo v existenci těchto bytostí nevěří, pokud sedí zavřený ve své cimře. Ale každý musí někdy za tmy ven. Čeho se bojíme teď? Čeho bychom se měli bát? Jsou tu predátoři pořád, ale pochází z našich vlastních řad. Zloději, násilníci, vrazi, agresoři, ožralové, feťáci.... Za časů ožívajících mrtvol na hřbitově a podobných neřádů byly tyto reálné hrozby také.Takže v obydlených oblastech hrozí hlavně setkání s lidským predátorem. Ale co na venkově?:) Tam člověku na mysli celkem snadno přijde vlkodlak při cestě domů temným lesem.

Abych to zakončila nějak vánočně, jelikož jsem si všimla, že jsem zase přeskočila k tématu vraždících potvor, napíšu něco hezkého. Co třeba Ježíšek? Ten je vlastně také nočním tvorem, ne?

Tak, myšlenky opět přesunuty na sváteční kolej, a můžu to uzavřít:).

Farna: sexuální narážky na soutěžícího!

13. prosince 2012 v 13:00 | marky-tánka |  Articles+interviews

Únik z castingu SuperStar! Ewa Farna se zakoukala do soutěžícího!

Ewa Farna se zakoukala do soutěžícího! - 4
Ewa Farna se zakoukala do soutěžícího!
Ewa Farna objevila na bratislavském castingu muže svých snů! Alespoň tak to vypadalo, když přišel před porotu zazpívat mladý sympaťák s kytarou.
Ewa, která své emoce nijak neskrývá, otevřeně dávala najevo, že jí talentovaný zpěvák sebral dech. Zatímco kolegové porotci Ondřej Soukup a Pavol Habera shovívavě dávali prostor průchodu Ewiných sympatií, Ewa podala mladíkovi svůj mobilní telefon a požádala ho o telefonní číslo. Jak jejich "dostaveníčko" před kamerami dopadlo, uvidí televizní diváci už brzy na Nově.


BRATISLAVA - Hľadá si partnera? Ewa Farna (19) je najmladšou porotkyňou, aká kedy u nás hodnotila výkony nádejných spevákov v SuperStar. Nezadaná Češka s poľskými koreňmi sa však podľa všetkého na kastingoch riadi nielen umeleckými kvalitami, ale aj srdcom a hormónmi. Topkám sa totiž podarilo získať video, na ktorom vidno, že sa zbláznila do sympatického Slováka. Dokonca si od neho vypýtala telefónne číslo. Čo na to kat Paľo Habera (50)?!

Nie je to len o speve! Už minulé ročníky SuperStar dokázali, že z kastingov môžu postúpiť aj ľudia, ktorí viac ako talentom ohúria výzorom. "Niektoré pekné baby postúpia len preto, že sú pekné. To predsa o nás všetci vedia," priznal Paľo Habera na jednom z aktuálnych kastingov, keď jeho kolegyňu Ewu Farnu očaril súťažiaci zo Slovenska.
Mladá porotkyňa dávala Štefanovi najavo svoju priazeň od chvíle, ako vstúpil do štúdia. "Ešteže sedím teraz," vyhlásila pri mladíkovom príchode úplne oslnená jeho vzhľadom. Okamžite vyzvedala, či je zadaný a nezabudla mu oznámiť, že aj ona je voľná. "Tu mi napíš svoje číslo," vyzvala ho a podala mu svoj telefón.
Počas debaty so sympatickým Slovákom mala Ewa niekoľko dvojzmyselných narážok. Našťastie, jej kolegovia Ondřej Soukup a Paľo Habera jej nepokazili radosť a Štefana poslali ďalej. Pri tom, ako si mladík bral "postupový" papier ružovej farby, speváčka podotkla, že potom si zoberie aj ju. Do karát nahral súťažiacemu aj kat. "Večer mohla byť na izbe, dnes to ešte nebude," poznamenal na margo Štefanovho speváckeho výkonu líder kapely Team s odporučením, aby sa do budúceho kola zlepšil.