Kdo se dostává do čela populárnosti?

9. listopadu 2013 v 20:20 | marky-tánka |  Articles+interviews

Český slavík: hlasování naznačuje triumfální návrat Lucie

Kapela Lucie bude možná opět bodovat v Českém slavíkovi.
05.11.2013 17:45
Hlasování v anketě Český slavík, které je zhruba v polovině, naznačuje návrat skupiny Lucie, která v letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství. Vyloučena není ani možnost opakování úspěchu loňských vítězů Lucie Bílé, Tomáše Kluse a kapely Kabát. Body svým oblíbeným interpretům populární hudby mohou zájemci zasílat do 17. listopadu. Výsledky budou vyhlášeny 23. listopadu ve Státní opeře. Moderátorem přímého přenosu TV Nova a Rádia Impuls bude Jan Kraus.

Podle průběžného stavu hlasování, který se může ještě změnit, se v kategorii zpěvaček mezi osmi nejúspěšnějšími umístily Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Gabriela Gunčíková, Marta Jandová, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková.

Mezi zpěváky zatím mají největší šanci na vítězství Michal David, Vojtěch Dyk, Karel Gott, Petr Kolář, Tomáš Klus, Richard Krajčo, Daniel Landa a Jaromír Nohavica. Osmičku kapel s největším počtem hlasů zatím tvoří Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Lucie, Mandrage, Nightwork a Olympic. Hlasovat je možné zasláním SMS nebo na internetu.

Loni se z prvenství v kategorii kapel radoval Kabát. Ohrozí Lucie jeho pozici?Předáni budou slavíci v kategorii zpěvák, zpěvačka, hudební skupina a Absolutní slavík. Ocenění rovněž převezmou vítězové kategorie Skokan roku, Objev roku, Hvězda internetu a dalších kategorií. Vyhlášena bude i kategorie Slavíci bez hranic o nejpopulárnějšího slovenského interpreta v Česku. V programu vystoupí Skupiny Kabát, Nightwork a Chinaski, Lucie Bílá, Tomáš Klus, Richard Müller a další.

Podle pořadatelů přišlo loni do ankety přes 131 tisíc hlasů, přímý přenos v televizi sledovaly ve špičce téměř dva miliony diváků. Loni způsobila největší rozruch kategorie zpěváků, v níž řadu 13 vítězství Karla Gotta za sebou narušil vítěz Tomáš Klus. Gott získal celkem 37 Zlatých a Českých slavíků, zpěvák již oznámil, že se letošního předávání vzhledem k zahraničnímu turné nezúčastní. V dalších kategoriích zvítězily opět Lucie Bílá a skupina Kabát, u obou šlo o šesté vítězství v řadě. Absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík byla stejně jako předloni Lucie Bílá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama