Ewa - Český rozhlas Radiožurnál (6. 11. 2014)

6. listopadu 2014 v 18:03 | marky-tánka |  Articles+interviews

Ewa Farna představuje desku Leporelo: Chtěla jsem psát vlastní písničky

Ewa Farna vydává po pěti letech desku v češtině. Nové album se jmenuje Leporelo. "Chtěla jsem být vzorem. Kloubila jsem zpěv se školou, ale pak už to nešlo," vysvětluje Ewa Farna. Proto došlo na velké rozhodování. A vyhrálo zpívání.


"Musím se oprostit od očekávání, protože jinak bych novou desku nikdy nevydala. Chtěla bych, aby se všem líbila, což není možné," přibližuje své pocity. Současně jde o první desku, která je autorská. "Vznikla s kapelou na chatě," prozrazuje Ewa Farna.

V této souvislosti zavzpomínala na moment, kdy si poprvé troufla vzepřít manažerovi. "Žijeme v pohodě, ale chtěla jsem psát vlastní písničky, tušila jsem, že to tak má být," popisuje. Tehdy jsme se spolu bavili, jestli autorská deska bude stále komerční a tedy výhodná pro manažera. "Našli jsme kompromis," tvrdí.

Má Ewa Farna nějaké hudební vzory? "Hudbu poslouchám je v autě nebo při uklízení," přiznává. A to i ze strachu, aby někoho nezačala napodobovat. "Není to tak, že bych se chtěla někým inspirovat," dodává.
Proč podle ní Poláci mají rádi Čechy a Češi si Poláků příliš neváží? Jak se jí žije jako člence polské národnostní menšiny v Česku? A jak to dělá, že si některé otázky dokázala urovnat v hlavě? Také na to se ptala Lucie Výborná mezi 10. a 11. hodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama