Prosinec 2014

Ewa zve na silvestrovský program

19. prosince 2014 v 10:13 | marky-tánka |  Videos


Hymna Mistrovství světa v házené mužů (2015)

19. prosince 2014 v 10:08 | marky-tánka |  Videos


Tak tedy tady máme píseň, kvůli které byla Ewa několikrát v Paříži. Pětadvacet interpretů z celého světa se na ní podílelo. Ewa je několikrát dobře vidět i slyšet.

Písnička je typicky "radio-friendly", aby se zalíbila pokud možno všude a všem, takže milá a celkem zpěvná. Ewa mě trochu zarazila svojí angličtinou, mám pocit, že ne vždy vyslovuje zrovna zřetelně.

V lednu by mělo mistrovství začít a Ewa by se měla zúčastnit zahájení, kde takhle píseň také zazní. Takže Ewa goes Qatar :).

Gratulujeme ke skvělé zkušenosti a příležitosti ukázat se světu jako nikdy dřív. Ačkoliv si nemyslím, že zrovna házená mužů je extra sledovaná, přece jenom jí bude sledovat celý svět.

Rozhovor s Ewou před koncertem v Koszalině

16. prosince 2014 v 13:01 | marky-tánka |  Videos

O tom, že Ewa se dala na navrhování módy. Na koncertě v Koszalině bylo možné koupit si české Leporelo, ale fanoušci si umí poradit i sami s koupí desky - našli se tací, kteří koupí více českých desek a prodávají je Polákům, kteří nemají možnost sehnat desku v Polsku. Ewy se více lidí ptalo, jestli nechce vydat jednotnou desku pro oba trhy, ale nepřijde jí to jako tak dobrý nápad, protože čeští i polští fanoušci jsou dvě různé skupiny (když to parafrázuju :)).

K výběru singlů, aby nebyly vybírané ty samé pro Česko i Polsko, Ewa řekla, že oba trhy jsou jiné, a dokonce i rádia se liší ve svém "vkusu" a každý vyžaduje něco jiného.

Příští rok vyjde české DVD a CD a polské CD, na jaře se pojede české "jazzové" turné, v létě se budou hrát normální rockové koncerty, na podzim se pojede "jazzové" turné k polské desce a v prosinci by měly být čtyři koncerty s orchestrem.

Ewa by neodmítla případnou nabídku na účast v dalším polském X-faktoru, ale doufá, že jestli ta nabídka přijde, tak to nebude na příští rok, protože by ji kvůli svým hudebním plánům musela odmítnout.

Noví členové kapely jsou vybíráni spíše formou neoficiálního castingu, kdy přijde, kdo má zájem a o kom se ví, kde pracuje a jak hraje. Nově příchozí muzikant si taky musí rozumět se zbytkem kapely. Přednost mají Češi před Poláky, z praktických důvodů :).

A tak dále v zajímavém rozhovoru. Kto nie rozumie po polsku, má smůlu :).

Óčko Music Stage - Ewa (7. 12. 2014)

8. prosince 2014 v 19:44 | marky-tánka |  Videos
Ewa dnes na Óčku

2. prosince 2014 v 14:07 | marky-tánka |  NEWS
Ewa dnes bude hostem v pořadu Mixxér na Óčku. V kolik to dávají, a další bližší info netuším :).

Ewa natáčí netradiční videoklip

2. prosince 2014 v 14:06 | marky-tánka |  NEWS
Ewa na svém FB zveřejnila fotky z natáčení nového videoklipu. Pravděpodobně je k českému singlu Z nálezů a krás, protože příspěvek je psán v češtině, až poté následuje překlad do polštiny. A proč netradiční? Ewa v něm nehraje. Spolupracuje na něm jako vizážistka a kameramanka. Případně Ewa jenom natáčela video o natáčení klipu, kde nakonec bude sama vystupovat :). Nebo jde o úplně něco jiného :).