Duben 2015

Ewa Farna: G2 ACOUSTIC STAGE - moje recenze

10. dubna 2015 v 19:05 | marky-tánka |  About me
EWA FARNA
G2 ACOUSTIC STAGE
vydáno: 10. 4. 2015

Konečně vychází CD a DVD z živého akustického koncertu, který Ewa ohodnotila jako přelomový v její kariéře. Trvalo to dlouho, album např. Xindla X, který v Retro Music Hall vystupoval v ten samý týden co Ewa, už je několik měsíců venku.

Deska obsahuje kromě samotného koncertu také kratičkou reportáž, několik fotek a reklamu na Komerční banku.

Nemá cenu hodnotit jednotlivé písně, jak to obvykle dělám. Pokusím se zachytit atmosféru:
Aranže posunují písně na úplně jinou úroveň. Je to hlavně o propracovanosti detailů, které se pojí v energický, velmi vyspělý, někdy až překvapivě vážný celek. Má to "koule". Ewa se tímto počinem stěhuje do sousedství Zuzany Navarové nebo Lenky Dusilové (doufám, že toto přirovnání nikoho neurazí, jsem si vědoma určitých rozdílů). Abyste si poslech řádně užili, doporučuju zavřít oči, nasát energii písně a poslouchat detaily.

Neustále padající šaty, Ewiny dlouhé vlasy, bubeník hrající na soupravu přímo prsty, bonga, stand-up ovation, volání o přídavek, vděčná a dojatá Ewa, které pláč brání ve zpěvu, rozvlněné publikum, stoprocentní nasazení a

hlavně MUZIKA.


Doufám, že živáku v prodejnosti neuškodí to, že záznam z koncertu byl už několikrát vysílán na TV Óčko, navíc Ewa s podobným programem vystoupila i v ČRo Ostrava. Kdo se zajímá o Ewu, rozhodně by si měl DVD a CD pořídit. A kdo má o Ewině předsudky, může se pokusit změnit názor při zhlédnutí tohoto koncertu.

Osobně se velmi těším na koncert v Plzni v rámci turné "V akustickém směru". Jen mě zaráží, že snad nikde v Plzni nevisí plakáty, promo tady nula. Jestli podobným stylem dělali reklamu koncertu v Bratislavě, není divu, že byl bohužel zrušen.

Ewa si zaslouží plný sál.