Aktuality září 2018

17. září 2018 v 15:48 | marky-tánka |  NEWS
Ačkoliv nová deska je v nedohlednu, Ewa je stále hudebně činná.

Asi žádnému fanouškovi, který měl přístup na internet, neušlo vydání jednoho (či dvou???) nového singlu - české a polské verze zároveň. V polštině zní název Interakcja, v češtině Málo se známe. Téma obou verzí je stejné. Jak název sám o sobě napovídá, jedná se o mezilidskou komunikaci a její vady. Ewa neurčitým adresátům (netýká se to zrovna vás?!) vytýká nezájem o kontakt z očí do očí, předpojatost a zášť vůči lidem, kteří mají jiný názor než my, a neochotu opustit svou virtuální bublinu. Podobného tématu se dotknula již kdysi před devíti (to to letí!) lety v písničce Virtuální. Na to má odkazovat také videoklip, natáčený ve Varšavě, kde Ewa potkává lidi, kteří vypadají stejně jako ona. Tam až může vést určitá sebestřednost - všude jsem jenom já, já, já.

Interakcja naživo

Text k polské verzi napsala Ewa sama, jak sama říká "s opravami". Poté "vyslali zakázku" do Čech, kde za necelý týden Ewin manžel Martin Chobot a jeho kolega Sázavský stvořili text český. Hudbu má na svědomí polský hudebník Piotr "Rubens" Rubik z kapely Lemon, samozřejmě ve spolupráci s Ewou.

Ewa se vydáním českého a polského singlu v krátkém časovém období po sobě (nyní se toto období zkrátilo na rekordních několik hodin, přičemž první vyšla Interakcja) snaží držet oba hudební trhy na stejné úrovni a její poslední dva singly (Na ostří nože/Na ostrzu, Boomerang) se v éteru objevily několik týdnů po sobě. Píseň promující česko-polsko-slovenský film Všechno nebo nic/Wszystko albo nic, mj. před "nebo" by se zde měla psát čárka, (s pohledným představitelem seriálového Geralta z Rivie Michalem Žebrovským) také vyšla v rozmezí asi tří dnů. Je to rozdíl oproti dřívějšku, kdy jeden singl, např. Toužím, vyšel v roce 2009, a jeho polská verze v roce 2010. Dříve také vycházely české desky a singly, což se s vydáním desky (W)inna změnilo.


Teď ale půjdu dál. Ewa ve videu na svém FB profilu uvedla, že průběžně nahrává díly nového polského zábavného pořadu All together now, kde vystupuje v roli porotce a který běží od 5. září.

Upoutávka na pořad All together now

Plno fanoušků zajímá, jestli Ewa bude někdy vystupovat na Eurovizi. To bohužel odmítá z několika důvodů, jednak nechce naštvat ani Čechy, ani Poláky, jednak se bojí, jak by působilo skončit na posledním místě.

Kdo má zájem o koupi či shlédnutí dokumentu Skazana na busa/Neznámá známá, může si ho pořídit přes internet, DVD není v plánu.

Kromě práce na vlastní tvorbě se Ewa zúčastnila také natáčení charitativní písně "pod taktovkou" českého provokatéra a showmana Kazmy. Téma písně je však podobné jako téma Ewina samostatného singlu - sociální sítě, konkrétněji nenávist "odvážně" anonymně vyjadřovaná na cizí zdi. Výtěžek z písně je určen obětem dopravních nehod.

Kazma - Cizí zeď
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama